Ahoj, s přítelem se stěhujeme do novostavby od společnosti ORCO a mě by zajímaly vaše zkušenosti s podobným typem bydlení - především kvalita materiálů a hlučnost. Kamarád mě dost odrazuje a jsem z toho v rozpacích. Předem moc dík za odpovědi.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sáňa: Kamarád mě dost odrazuje

Chápu ho a souhlasím - používají se nejlevnější možné materiály, práci vykonávají nekvalifikovaní lidé...kámoška si takový podobný byt koupila, první rok vypadal krásně, po 5 letech je na demolici

Osobně si myslím, že je lepší (i mnohem fin. výhodnější) koupit byt v domě, co už min. 15 let stojí, chyby a vady se již projevily a zrekonstruovat ho dle svých představ.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Stěhovali jsme se do novostavby a děs. Přes stěnu slyším veškerý hovory sousedů, je tady zima, netěsní nám okna, už třikrát opravovali schody a předělávali balkóny, o zfušovaný elektrice ani nemluvím... když se něco reklamuje, tak pozvou "odborníka", kterej řekne, že je všechno v normě... nevím, jestli je v normě, když ti zavřený okno proprší (v celým baráku...).

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Misy: že je všechno v normě

navíc nyní již nejsou normy závazné - pouze doporučené

arrow
profile_image
Ellou
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

novostavby nebrat - vlastní zkušenost

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlasím s farahh.
Jakákoliv novostavba je prakticky vždy odrazem investora a obvyklou snahou ušetřit na materiálu i práci a za nekvalitní peníze prostě kvalitní práce být nemůže.
Takže koupit si hotovou novostavbu bez nejasné historie stavby během prvních cca 3-5 let je zkrátka risk.
Pokud tedy kupovat hotové, tak skutečně po 10-15ti letech stavby kdy jsou veškeré vady projevené, ale i tak.. spousta vad se dá "zamaskovat".

Sama za sebe jsem zastánce.. pokud je to možné, což neplatí vždy, stavět "sám", být sám investorem a přímo moct ovlivnit výběr firmy.
I když opět při dnešním trendu "zaplatím dva rusáky a chci práci velké kvalitní firmy", to taky nebude fungovat. Zkrátka špatné peníze se někde dohnat musí.
P.s. Nemám nic proti ruským/ukrajinským dělníkům jako takovým. Někteří jsou skutečně odborníci, ale i Ti nechají za práci slušně zaplatit.

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My koupili novostavbu bytu v Olomouci a nemůžeme si stěžovat. Bydlíme tady 5 týdnů a je tu klid. Slyšíme jen dupot malých děcek v bytě nad námi a to pouze když je jinak ticho. Kamarádka bydlí v jednom z vedlejších vchodů tohoto bytového domu (každý rok se postavil jeden vchod, ten její stojí 4 roky) a má stejnou zkušenost.
Ale je to na konkrétní zvážení. Předtím jsme bydleli 4 roky v nájmu v bytě kolaudovaném v r. 2000 a byla to katastrofa! Slyšeli jsme od sousedů každé slovo.

Bydlíme od začátku v novostavbě, teď je to něco přes šest let, co byla kolaudovaná, a všechno je v pořádku, žádný problém se tady neobjevil, všechno je tak, jak má být.

Bydlíme půl roku v novostavbě v Praze, kolaudované minulé jaro, a víceméně si nemůžu stěžovat - sousedy neslyšíme vůbec žádné, leda když si jednou za čas někteří udělají párty a mají nahlas hudbu a ještě do toho křičí, jinak žádný dupot, hlasy, nic. Obecně se v celé domě (cca 150 bytů) zatím nic moc neopravovalo, spíš věci ohledně nastavení světel na chodbách, hlásičů požáru apod., jen garáže jsou nic moc, ale prý "je vše v normě" (jak jinak, že jo...). My jsme v bytě měli všechno ok, nechali jsme si jen dotáhnout zavírání oken, dveří. Asi záleží novostavba od novostavby.

Super, moc děkuju za reakce. Koukám, že zkušenosti jsou jak pozitivní, tak i negativní, tak snad budeme mít štěstí.

Ještě dotaz, máte někdo konkrétně zkušenosti s firmou YIT STAVO?

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to či stavba je kvalitná alebo nie je mnohokrát odrazené už v cene domu/bytu, takže kupujúci ktorý siahne po najlacnejšej stavbe potom spravidla aj takú "kvalitu" dostane (čiže ak na dome šetrím, nemôžem sa potom čudovať, že priečky sú takmer z papiera) priateľ stavia domy a je to tak, že vzhľadove totožný dom je možné kúpiť povedzme za 300.000 ale aj za polovicu tejto ceny, avšak kvalita života v tom drahšom dome je neporovnateľná s jeho lacnejšou variantou. len hádajte, ktoré domy sa lepšie predávajú? samozrejme, že tie lacné. slováci (a zrejme aj vy ste na tom podobne) chcú veľa muziky za málo peňazí a nie sú schopní pochopiť, že takto to nefunguje

Za 2+kk dáváme 3 miliony, což mi laciné nepřipadá. Pozvali jsme si odborníka a prý by mělo být vše ok, takže nekvalita to snad nebude.

arrow
profile_image
Ellou
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na zuska-bluzka: Dovolím si nesouhlasit. 2+kk v Praze nás stálo necelých 5 mil. a hlukové poměry jsou šílené. Slyšíme, když si sousedi nad námi prdnou. Bavila jsem se na tohle téma s jednou pani a ta mi říkala, že oni slyší hluk dokonce ze dvou pater nad sebou, prostě v litým betonu se všechno nese. Jinak zbytek bytu je kvalitně udělaný (podlahy, koupelna, atd.). Bohužel, když jsme byt kupovali byl dům úplně prázdný, takže nebyla šance zjistit, že se tam, až se obsadí, moc nevyspíme. Já už bych šla do novostavby pouze v případě, že by byla cihlová.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ellou: Já už bych šla do novostavby pouze v případě, že by byla cihlová.

No my jsme v cihlový a nějak jsem si nevšimla, že by to pomohlo . Mimochodem sousedovic dítě je hroznej grázl, všechno to slyším a jako bejt jeho matka, zabila bych ho. Často přes stěnu zatínám zuby, abych nešla zazvonit a sprdnout ho

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené