Potřebuju poradit jak jste si čistili čerstvě píchlý mikrodermal? Popřípadě čím. Koupila jsem si peroxid vodíku tak doufám, že mi to bude stačit. Dík za pomoc.

arrow
profile_image
EvellyneS
od 25. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já teda mikrodermal nemám takže ti neporadím, ale chtěla jsem se zeptat, nechtěla by si sem dát fotku? Mě by se líbili dva dole na zádech, tak jsem zvědavá na ten tvůj . Bolelo to moc?

no fotku sem budu moct dát, až budu mít odlepenou náplast. Mam to píchlé asi 2 hodky teprv. Jinak co se týká bolesti je minimální jen je to trochu nepříjemné, ale s tim se musí počítat.

arrow
profile_image
verr
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji azzeret21: Koupila jsem si peroxid vodíku tak

Mě přijde peroxid moc agresivní, já bych čistila jenom slanou vodou, nebo antibakteriálním mýdlem

akorát jsem to zjistila na netu, že se to nedoporučuje, ale ani antibakteriální mýdlo. Takže asi zůstanu u vody se solí.

Používám tento roztok URL, kupuji si ho přímo v Tribu, odkud mám dermály. Měla jsem zahojení bez problémů. Teď když to občas zazlobí, stříkám tohle a čistím vatovým tamponkem, nebo potřu tea tree oil. Doporučuje se jinak solný roztok!

Peroxid né, je moc agresivní. Nejlepší zkušenosti mám se solným roztokem, antibakteriálním mýdlem protex (mimochodem, proč se nedoporučuje? To slyším poprvé a to jsem docela řezník...) a když začne zlobit, tak betadine (ne mast, ne jodisol).

Proboha jen ne peroxid vodíku, to byla největší chyba, co jsem udělala při čištění. Díky tomu mi piercing pak ještě rok hnisal. On místo aby tu novou tkáň zahojil, tak ji poškozuje. Na rány se používá hlavně kvůli dezinfekci a pro zastavení krvácení, ale dlouhodobě s ním piercing čistit nesmíš! Používej roztok soli nebo dezinfekční mýdla.

Cituji mishka999: Proboha jen ne peroxid vodíku

Přesně, s tím, ani s tea tree oil se nesmí čistit, ono to tu kůži jakoby dře. Tyhle věci jen jako dezinfekci.

zítra sjedu do toho Triba a koupím ten roztok. Jinak o mýdle jsem to četla na stránkách www.mikrodermaly.cz : Buďte opatrní při používání spreje, laku na vlasy nebo make-upu. Tyto chemické látky mohou při zavlečení do rány způsobit komplikace. Na péči o mikrodermály nedoporučujeme ani používání antibakteriálního mýdla. Mýdlo by se mohlo dostat do mikrodremální podkožní kapsy a způsobovat podráždění.

arrow
profile_image
l.sinner
od 15. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

rozpustit sůl v teplé vodě..

arrow
profile_image
elizabizzare
od 6. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

první týden solný roztok, pak na dočistění vodu a trochu tea tree oil, zahojila sem tak už 5 dermálů a všecko v pořádku

arrow
profile_image
Tánislava
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já jsem si koupila nějakou vodičku tam kde mi to pichali a vždycky si vezmu jen tyčinku do uší namočím do toho a očistím...a i když to budeš mít zahojené tak si ho aspon jednou týdně očisti a odstraň nečistoty třeba rožkem kapesníku protože jinak by mohlo dojít k odstupu mikrodermálu a nevypadalo by to moc hezky

Jak na čerstvě dělaný microdermal tak i na běžné čištění používám dle rady mého tattéra, který mi jej dělal, bezbarvý dezinfekční přípravek na kůži Cutasept. Je to ve spreji, takže jednoduché použití. Jen nastříkám dermál a konzelín na vytření nečistot z pod šperku. Je to účiný na jedničku.

arrow
profile_image
Morena
od 24. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky prosím o radu.. Mám mikrodermál pod pupíkem 2 roky a před pár dny jsem si o něj hodně zavadila nehtem.. Nevytrhl se mi nebo tak, ale mám kolem něj červený flek (když se na to podívám do zrcadla, tak to vypadá jak kdyby začínající modřina) a i napuchlé.. Přelévám si to solným roztokem, jako jsem dělala při hojení.. Může to být způsobené právě tím, že jsem si tu kotvu odtrhla zavaděním od přirostlé tkáně? Nevím jestli ještě počkat nebo zajít do studia..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené