arrow
profile_image
bonsel
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
vím že už tu podobná témata byli, ale prostě nenašla jsem tam odpověď.
Jde o to, že v červnu za mnou přišel kolega, že potřebuje půjčit peníze. Chvíli jsem si to rozmýšlela, a nakonec jsem na to kývla. Podepsal mi smlouvu o půjčce. S tím, že příští měsíc mi peníze vrátí. Bohužel to byli peníze na dovolenou. Po měsíci kolega přestal brát telefony, v práci se mi obloukem vyhýbá, neodepisuje na sms, na telefony neraguje prostě nic. Pak to byli neustálé výmluvy proč mi to vrátit nemůže. Po dvou měsících mě to přestalo bavit, a začala situaci řešit. Trestní oznámení jsem nepodala, dle mého otce který je policista by to stejně bylo k ničemu. Zato jsme to předali právníkovi.

Případ byl už i u soudu, samozřejmě v můj prospěch. Ale teď problém, aby to nabylo právní moci - musí si ten rozsudek převzít. Ten člověk nemá kde bydlet (občas přespává v práci, kde spí teď fakt nevím, ale rozhodně ho nelituju), dluží na koho se podívá, navíc je to docela grázlík bez vychování.

S právníkem jsme to řešili, bohužel s exekucí jsem až asi 5. v řadě, ani jedno z těch rozhodnutí si nepřevzal, a prý dokud to nepřevezme, ani se po něm nic vymáhat nebude. Nehledě na to, že i kdyby to převzal, tak se může stát, že přestane chodit do práce a někde se nechá zaměstnat na černo, takže by stejně žádná exekuce proběhnout nemohla. Bylo mi řečeno, že máme na to, to z něj dostat 10 let. Jenže podle toho, jak to vidím, soudní cestou to z něj nedostanu nikdy.

Snaha z jeho strany domluvit se žádná, ani prostě splátky po měsíci. Odpovědi z jeho strany žádný a naprostá ignorace mě. Mě už je z toho fakt špatně, ty peníze potřebuji. Byli našetřeny na dovolenou a rozhodně to nebylo, že bych se jen tak rozhodla. Nespím z toho, z něj se mi chce zvracet, ještě ze sebe dělá chudáčka a ze mě hroznou mrchu, že chci svoje peníze zpátky. Každý den ho musím potkávat v práci.

Neznáte někdo nějaký způsob, jak z takového člověka dostat peníze zpátky?
Nechápu, jak je možný, že i přesto, že mám s ním smlouvu, vím kde pracuje, tak není žádný způsob ho donutit obsílku převezmout. A pak slušný lidi na které někdo udělal podvod, platit musí.

Budu ráda za každý nápad - jen teda žádné násilí. Ještě by proti mě podal trestní oznámení.

Cituji bonsel: Budu ráda za každý nápad - jen teda žádné násilí.

Tak to bohužel nevím

Počkala bych si se dvěma gorilama a menší výbavou ( pepřák, boxer a paralyzér) na něho a donutila bych ho podepsat smlouvu že do 7 dnů peníze vrátí, jinak dostane pokut ve výši atd... no prostě takovou smlouvu která ho k tomu donutí to vrátit... fakt pomáhá to chlapi jsou podělaní strachy.

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

legálně a bez násilí nijak

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bonsel:
Jelikož o násilí zde nemůže být řeč, všechny jiné možné varianty jsi už vyčerpala.
Můžu se zeptat, o jakou částku šlo?
Jinak při uzavírání půjček a půjčování svým známým je podle mě nejvýhodnější směnka - už kvůli vymáhání.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dostává výplatu na ruku nebo na účet? Pokud na ruku, vyčíhni si ho, připrav si doklad, že ti vrátil peníze (částku dopíšeš podle skutečnosti) a když mu budou peníze dávat, hrábni po nich rychleji než on. Odpočítej svoje, dej potvrzení a zbytek mu vrať i s potvrzením. Nejlepší vzít si sebou někoho, kdo dosvědčí co bude třeba. Já se touto cestou ke svým penězům dostala. Mám pocit, že si dop. dopis nemusí převzít, tuším 5. den se považuje za doručení (dopis se háže do schránky)

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

10. den je doručeno. ale k čemu to, když exekuci není na co dělat

arrow
profile_image
bonsel
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Šlo o 10 000, a exekuci zatím je na co dát, platy úplně nejmenší nemáme naštěstí. Ale posílají nám je na účet. Už se to právě 3x vrátilo jako nedoručeno, teď se to zkusí ještě poslat do práce, ale jsme velká firma a vůbec si to vyzvednout nemusí. Také právě nechápu, proč se to vrací jako nedoručeno, když známá se dozvěděla že má exekuci na plat, až když držela v ruce platební příkaz.
Směnka mě v tý chvíli vůbec nenapadla, ani si nejsem jistá, že by mi u něj k něčemu byla. Ale děkuju za snahu

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bonsel:
Asi jinak než násilím tohoto člověka nelze přinutit něco podepsat.Brácha mojí kamarádky dělá ve firmě, která vymáhá dluhy, normálně se tito lidé dají najmout a můžu ti říct, že se jim ještě nestalo, aby někdo, kdo si je najme nedostal své peníze zpět. Tebe má hold na háku, protože jsi ženská a zřejmě se ti směje za zády.

arrow
profile_image
Eviss mojeid
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bonsel: dluží na koho se podívá, navíc je to docela grázlík bez vychování

A to jsi předtím nevěděla? Co tě proboha vedlo půjčit mu?

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

vymuzemevasepenize.cz (vymahací agentura)

Jinak to nejde, dělá se to tak běžně.

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevyzvednutí obsílky není problém, platí tzv. fikce doručení. Výpověď z práce taky není důvod pro zastavení exekuce. Vymahací agentura dobrá, ale nedělá zadarmo a jestli se nemýlím, tak odměna pro ni půjde za tebou. Jestli se to vůbec vyplatí. Ten soud bych viděla jako jistější. Že se dlužník o exekuci dozví, až když má blokaci na účet, případně nemovitosti a pod., je běžné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené