Dobrý den,
ráda bych se vás zeptala na vaše názory. Je mi 20 let a mám maturitu na Gymnáziu. Rok jsem střídavě brigádničila a sháněla práci na plný úvazek v Hradci Králové. Před měsícem jsem se ale musela přestěhovat zpět do Liberce, takže veškeré hledání je nanovo. Sháním práci převážně jako asistentka prodeje. Mám za sebou i pár pohovorů ale ani jeden úspěšný a proto bych ráda využila volného času, jen nevím jak nejefektivněji. Přemýšlím nad Jazykovou školou,VOŠ,VŠ,kurzem kosmetičky,počítačovým kurzem a také nějaké kurzy vaření jestli vůbec jsou a nebo klidně druhou střední obor kuchař ( baví mě to ). Vím,že nejsem "studijní tip" a že Gymnázium byla velká chyba. Ráda bych si udala nějaký směr... Napište prosím co by jste dělaly na mém místě.

Určitě bych volila cizí jazyky + sport + nějaký zájmově vzdělávací kroužek, třeba výtvarku

Reaguji na wilandra:
Já bych vždy vsadila na jazyky a compy.Kosmetiček je neurekom, stejně jako nehtařek apod...
Pokud nejsi studijní typ, ale baví tě vaření apod., zkusila bych hotelnictví a cest.ruch.

arrow
profile_image
Mia13 mojeid
od 14. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

asi bych zvolila jazyk, pokud by to šlo tak bych vyjela pracovat do zahraničí.. když budeš ovládat bravurně alespon jeden jazyk tak jsi v poho..

Reaguji na Edie Sedgwick:
Obávám se, že ta výtvarka jí pozici na trhu práce nevylepší.

Cituji Mia13: pokud by to šlo tak bych vyjela pracovat do zahraničí

Přesně tak, na au-pair ti stačí běžná školní AJ a zkušenost je to k nezaplacení (navíc se vrátíš s perfektní znalostí jazyka).

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holka to je jako kdybych četla o sobě v tvém věku, taky jsem nevěděla kudy kam. Hlásila jsem se na školy které neměly nic společného, páté přes deváté... nakonec jsem vystudovala na VUT v Brně, ale v oboru jsem nikdy ani nezačala pracovat. Práci jsem měla taky všelijakou, od řidiče dodávky po kancelářskou krysu. Je mi 30 a pořád nevím v jakém oboru si začít "budovat kariéru". Někdo holt ví od 5ti let, čím bude, a někdo se nenajde nikdy. Zkus jít na kurz vaření, když tě to baví, ale já kdybych se mohla rozhodnou znovu, na vysokou bych nešla. Je to takové moc dlouhodobé rozhodnutí, když si nejsi pořádně jistá, že je to přesně to co chceš v životě dělat.

arrow
profile_image
Soniik
od 9. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
35    0
Číst hodnocení

Jestli nejsi studijní typ, tak rovnou vypusť VŠ, VOŠ, to by jsi se asi několik let spíš trápila.Kurz kosmetičky není špatný nápad, i když uplatnit se asi bude dost těžké, to má dnes kdekdo. Ale tak je spousta špatných kosmetiček; jestli by jsi byla dobrá a pracovala na sobě, tak máš určitě šanci. S tím počítačovým kurzem, myslíš jako nějak pro hodně pokročilé? Jestli ne, tak jen takový kurz ti asi práci najít nepomůže, to už se dnes považuje za samozřejmost ovládání PC. Zvýší to určitě šance na práci, stejně jako ta jazykovka. Šla by jsi klidně do druhé střední? To mi přijde jako dost zbytečné (kór jestli nejsi studjiní typ, to je ztráta času podle mně). Co se zaregistrovat na ÚP a zkusit požádat o nějakou rekvalifikaci? Vím, že to neumožní jen tak někomu, ale nikdy nevíš...

Děkuju za názory děvčata. To hotelnictví a cestovní ruch se mi celkem líbí. Jsou takové školy v okolí Liberce. A Nebo znáte nějaké vyhlášené kdekoli po republice?

Reaguji na Lusinda:
samozřejmě jsem to seřadila tak, aby na prvním místě měla jazyky a pak něco, co jí baví, já chodím do kurzu olejomalby a odnáším si odtud jak historii, radost, tak spoustu známostí se zajímavými lidmi. Pokud se člověk octne na křižovatce s nenalajnovanou profesní budoucností, proč nezkusit něco zajímavějšího. A k tomu - Při těchto činnostech bude mít i víc času na pohovory...

Nejsem studijní typ ale nějakou VOŠ bych klidně šla. Myslím to spíš tak, že složitou vysokou bych nechtěla navštěvovat.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co VOŠ porodní asistentka? To těžké není a práce krásná, potřebná.
M.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moje známá se učila na kuchařku, ale nevyučila. Pak ji pracák nabídl rekvalifikaci na pomocnou sílu v kuchyni nebo kuchařku (přesně nevím název). Při rekvalifikaci měla praxi v hospodě, kde pak nastoupila na místo kuchařky. Pracuje tam cca 10 let. Takže má vlastně jen základu + kurz z ÚP, ale doboru praxi, takže místo kuchyřky sežene snad i lépe, než vyučený po škole.

Kuchařů je málo a ještě méně těch, kteří to umí a baví je to.
Obešla bych hospody a vzala bych i pomocnou pracovní sílu v kuchyni, ze které můžeš povýšit na kuchařku. A hlavně se poptej se na kurz na pracáku.
Při práci si můžeš dodělat třeba VOŠ na hotelovce (denním studiem bych neztrácela čas, pokud seženeš práci jako kcuhařka, v dnesšní době se více cení praxe.)
Z hotelovky holky vaří, obsluhují, jsou na recepci nebo jsou v kasínu, ne?

Cituji Lilliana: Kuchařů je málo a ještě méně těch, kteří to umí a baví je to

Přesně tak, kuchaři jsou ale jak říkáš, moc je to nebaví a jde to vidět na jídle

arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A nechtěla bys odjet někam do zahraničí za prací? Určitě by to byla zajímavá zkušenost.

arrow
profile_image
Nicolata
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně vyrazit do světa jako aupair. Člověk dostane úplně jinej náhled na život, nasbírá zkušenosti a má mnohem jasněji, jakým směrem se vydat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené