Ahoj holky, do školy nosím každý den tašku přes rameno (na levém rameni mám popruh a kabelu mám po pravém boku). Napadlo mě, jak moc si tím vlastně ničím záda? Dá se o pár let poznat, že jsem nosila kabelu přes rameno? Dalo by se to nějak napravit později? Vím, že do školy se doporučují batohy, ale ten mi fakt nesluší. Nerozebírejte teda proč nenosím batoh Děkuji za všechny postřehy a tipy k tomuto tématu Jinak týká se to i kabelek atd.

arrow
profile_image
Samirika
od 21. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Po pár letech to jde poznat, záleží hlavně v kolika letech to nosíš, kamarádka na základní škole měla po třech letech nošení tašky přes rameno problémy se zády.
Já z toho nošení mám akorát jedno rameno výše než to druhé. Ale ne nějak moc, snažím se nosit i batoh. Záleží i na tom, co všechno v té kabelce je a jak moc je těžká,

Cituji Simpsonová: Nerozebírejte teda proč nenosím batoh

proč by to jako měl někdo rozebírat? To jsou fakt kecy když je batoh neslušivý a chlapský?

já nosím už tak od 8 třídy kabelku a nic jsem na sobě zatím nepocítila, ale když si výjimečně vezmu batoh tak mě záda bolí během 10 minut..

Reaguji na anojik: Nojo Já jsem tu tašku začala nosit teďka po Vánocích do školy, jsem v osmé. A čím dál víc holek od nás nosí minimálně 4 dny v týdnu kabelky a tašky, maximálně když máme osm hodin si vezmou batoh, ale už to ani ne. A stejně když jedeme na výlet ke konci roku tak všechny holky kabelečky, tašky atd. Ale děkuju za názory holky. a podle mě je teda nošení tašek úplně maličkost, jsou i horší věci, třeba kouření, nikoho ale neodsuzuju

Cituji Simpsonová: třeba kouření,

co je na tom horšího?

...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Simpsonová:
Pokud si to dobře pamatuju, tak Ti je cac 14 a zrovna v tom věku jsi ve vývinu a je dobré si záda zbytečně neničit.....Být tebou, tak bych to ještě pár let s batohem vydržela.
Jinak kamarádka byla u fyzioterapeuta a ten neomylně poznal, na kterém rameni nosí kabelku takže určité disproporce tímhle prostě vznikají.....
Já osobně nosím tašku řpes rameno cca od 18 let, sama žádné potíže nepociťuji ale věřím, že zkušený fyzioterapeut by disbalanci v zádovém svalstvu našel.....

Holka ber to takhle, záda jsou na tom špatně po celý Tvůj život (pokud si vybereš sedavé zaměstnání), tak o to důležitější je jim neubližovat, dokud rosteš a vyvíjíš se Co teď zaseješ sklidíš za 20.let

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já nevím, nechci nikoho moralizovat. Ale pokud mám tahat denně X knížek na učení - 5 x do týdne. Tak mi to ve 14 letech příjde docela záhul na záda. Protože si stále ve věku, kdy se vyvíjíš a formuješ. Asi i jako rodič bych k tomu přistupovala trošku přísněji, i když chápu, že vrstevnice kabelky taky nosí a ty chceš být také "in".

Protože zdraví máš jen jedno. píšu to ze svého pohledu, mně se někdy stává, když mám těžkou kabelku, že mám jedno rameno výš a druhé niž a bolí mě strana, na kterou se nahýbám.

Toť jen můj názor.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A to nenosíte žádný učebnice, sešity, pomůcky? Já si nedokážu přestavit, že bych v tvým věku do školy chodila jen s kabelkou... sice jsme měli skříňky, ale z něčeho jsem se musela taky učit. Batoh mi vážil obvykle kolem pěti kilo, to si nedokážu představit nosit na rameni... i když je taky otázka, jak daleko to do školy máš. Já chodila do centra půl hodiny pěšky, zpátky do hodně prudkýho kopce...
Pro záda narvaná kabelka prostě není vůbec ideální, riziko zničený páteře je docela velký....

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo, a taky si tím můžeš poškodit krční páteř, což ti pak bude vyvolávat migrény apod.

arrow
profile_image
Enriketa
od 9. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem byla na ZŠ, tak se ještě naštěstí běžně nosily baťohy, ale nejpozději ve druháku na gymplu jsem s kabelkou začala i já. Naprosto chápu, že jakmile kabelku vytáhne jedna, začnou se postupně přidávat další holky, protože nebudou chtít být ty, co ještě nosí "chlapské" baťohy. Těžko ti poradit, zdravý rozum říká vydržet to na základce ještě s baťohem, ale nejspíš budeš chtít být "normální" a nosit kabelku či tašku. V dnešní době je blbé, kolik učebnic děcka mají. Napadá mě pokud máte ve škole skříňky, nemůžeš si nechávat nějaké učebnice, které zrovna nepotřebuješ, v té skříňce? Abys to měla lehčí.

Jinak já už kabelku (do práce, na výlety..) nosím několik let a zatím naštěstí nemám žádné problémy. Jednou týdně chodím na cvičení (Pilates, Joga...) a to je podle mě na záda taky dobré a může to aspoň trošku zvrátit poškození z nošení kabelky.

Cituji anojik: Cituji Simpsonová: Nerozebírejte teda proč nenosím batoh

anojik: proč by to jako měl někdo rozebírat? To jsou fakt kecy když je batoh neslušivý a chlapský?

Jo, to máš teda pravdu. Jestli navíc slečna zakladatelka nosí podobný styl oblečení, jako já (Orsay, Mango, Reserved, H&M,...), tak by byl batoh opravdu jen čistě známkou nevkusu.

Cituji Rebecca Dammavalam: tak by byl batoh opravdu jen čistě známkou nevkusu.

jj ale když někdo nosí sport, nebo lyž. bunu a je schpný si k tomu dát kabelku tak je to k popukání a nemůžu si pomoct, ale většina osmaček a deváťaček takhle chodí takže bych jim taky radši poradila zůstat u batohu

arrow
profile_image
Gatty
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co se týče módy, ano, kabelka je hezčí.
Jenže na nošení do školy (zvlášť ZŠ, pokud si nenecháváš ve škole učebnice), to vhodné není, protože jsou těžké.
A samozřejmě když se váha rozdělí rovnoměrně, tak záda tolik netrpí.
Dětská doktorka mi určitě radila nosit batoh z hlediska správného vývoje zad. A já batoh nosila, resp. na základní škole to pro mě v té době bylo tak nějak normální. Nosila jsem ho často i na SŠ a pro nikoho to nebylo nijak zarážející. Skloubit s oblečením určitě lze a jsou dnes moc hezké batohy.

Takže jde o to, co upřednostňuješ...zdraví nebo "mít styl" (ale...ten koneckonců můžeš mít vážně i s batohem).

arrow
profile_image
chobotka mojeid
od 4. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem do maturity nosila batoh, na VŠ si vystačím s kabelkou. Ale musím říct, že mě v crossbody popruhu bolí rameno víc než z klasické kabelky, tak někdy, ač je to nezvyk a rozčiluje mě to, nosím holt na druhém rameni, abych to prostřídala. Dá se to.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené