Ve zdi nám po vyndání šroubů s hmoždinkou zbyly díry. Jak to opravit, aby zeď byla bez šrám? Po opravě zdi bychom ji chtěli i nově vymalovat. Když díry vyplním sádrou, nezmění mi při výmalbě barvu?? Máte s tím některá zkušenost? díky

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nezmění, když budeš poctivě malovat

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Sádru nebo maltu a potom omítku, ale dírečky jsou malinké, takže stačí jen sádra...

Já to taky dělám sárdu. Mám oranžový pokoj, takže vždycky jsem díru zasádrovala a poté tu bílou část přemalovala, když jsem ještě měla schovanou barvu, a nic není poznat!

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já na drobnější praskliny používám toto http://www.het.cz/cs/tmely/akrylatovy-tmel-hobby/p roduct.html?id=59
Opravovala jsem i pod barevnou zdí a naprosto v pohodě - žádné fleky se mi neudělaly. Vyhovuje mi, že už je to namíchané a nemusíš se s tím parlat jak se sádrou. Používala jsem špachtli malířskou na nanášení a nebo pokud to byl roh a špatně se tam špachtlí dostávalo, tak jsem uhladila prstem.

Barvu to určitě nezmění, stejně se většinou provádí víc jak 1 nátěr. Když je to hlubší nebo třeba ten roh, který je třeba vyplnit, tak je to lepší dělat po částech. Já si takhle opravila díry, praskliny ve zdi i 1m odpadlého rohu (do hloubky cca 15cm). Chce to namočit, pak vyplnit, zahladit, pak to uschne a znovu zahladit. Buď nějakou 'pemzou' nebo třeba navhlčenou houbičkou na nádobí (ona to hezky zatře do ztracena)

Jo a jestli je to něco většího , tak je lepší se zeptat v malíř. potřebách na ty výplňové hmoty, sádra je tak opravdu jen na malé dírky. Jinak jsou i lepší hmoty, práce s ní je nic moc.

Též raději používám akrylátový tmel než sádru . . .sádra se drolí,musí se namíchat atd.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Po poučení manželem už na tyto opravy nepoužívám sádru, ale speciální tmel. Kromě toho, že je již namíchaný, tak se s ním opravdu dobře pracuje, není třeba vlhčit opravované místo a není vůbec poznat, že místo bylo opravované.

arrow
profile_image
quixy
od 2. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zlobidlo: a Reaguji na pehamek: a Reaguji na Veselka10:
Taktéž používám tmel.....hlavně tak rychle neschne jako sádra a dá se s ním krásně pracovnat....pro nás ženy ideální (jen ta cena oproti té sádře... ). Ale na drobné opravy vydrží tmel dlouho, takže se vyplatí....! Přeji hodně zdaru

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené