arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, dnes jsem byla na analýze těla, jelikož hodně cvičím, posiluji s činkami a jím zdravě, tak jsem chtěla vědět, jak na tom mé tělo je. Před nedávnem jsem navíc přišla o menstruaci a tak jsem tušila, že je něco špatně. Mám méně tuku, než bych měla mít a mám prý špatný a ucpaný lymfatický systém, konkrétně asi v dolní polovině těla (zda jsem to správně pochopila?), zkrátka mi vyšly špatné hodnoty. A tím se v těle hromadí toxiny. Trošku jsem to tušila, ačkoli posiluji už dlouhou dobu, vůbec nemůžu zpevnit zadek a trápí mě i celulitida. A já jsem dost velkej plašoun a teď když to mám potvrzené tak se dost bojím dalších následků a nemocí, které může špatná lymfa způsobit. Nemáte někdo nějaké tipy, jak dát lymfatický systém do pořádku? Jak ho rozproudit?

PS: Ráda bych něco přírodního, odjakživa si vše léčím bylinkami. Chtěla bych poradit nejlépe od někoho, kdo na tom byl podobně, zda mu něco opravdu pomohlo. Nechce se mi moc na ty lymfo masáže, jelikož vím, že bych to stejně časově nestíhala. Ráda uvítám jakékoli čaje, kapky, gely, krémy nebo i vhodnou volbu cvičení. A také jestli nevíte, jaké potraviny lymfu podpoří a jaké ji naopak zpomalují. Vím, že bych asi neměla moc mléčné, ale jsem doslova závislá na tvarohu (jím ho denně) a jinak občas akorát sýr (eidam do 30% nebo mozzarellu - nic jiného z mléčných výrobků nekonzumuji). Je to problém?

Předem děkuji za odpověď!

arrow
profile_image
moija
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já sice neporadím, ale taky by mě to hodně zajímalo, protože mi bylo nedávno řečeno, že právě "ucpaný" lymfatický systém v oblasti horní poloviny těla by mohl být (tedy řečeno mi to bylo s jistotou) příčinou mé špatné pleti - akné, studených rukou a nohou... snad se ozve někdo se zkušeností

Ahoj holky.
Taky jsem hledala způsoby, jak rozproudit lymfu a našla jsem těhle pár jednoduchých cviků:
http://vlasta.kafe.cz/clanky/krasa/2013/4/24/zatoc te-s-celulitidou-udelejte-si-sama-lymfomasaz/
Potom jsem si ještě přečetla, že je to sice fajn, ale nejdřív je hrozně důležité lymfu vyčistit, protože když rozcvičujete lymfu bez pročištění, tak to pouze rozproudí usazeniny, které se znovu vrátí zpět do lymfy!

Radikální očista, ale její účinek je okamžitý!

Připravte se psychicky, že nebudete jíst obvyklá jídla a že některé chvilky pro Vás nebudou zrovna happy. Zvolte si vhodný den, a aby byl při ubývajícím měsíci, kdy v přirozeném cyklu života lépe odchází z těla škodlivé látky. Vhodný den je pátek, když jsou před Vámi dva dny volna a nechystáte se zrovna na nějakou cestu. Také si zajistěte 4-5ks citronů, 4-5ks pomerančů a 4-5ks grepů. V pátek odpoledne už přestaňte jíst jakoukoli jinou stravu než je ovoce a i toho snězte do rána co nejméně!

V sobotu ráno po probuzení a ranní hygieně začněte s kůrou a to tak, že si připravíte půllitrovou sklenici vody, do které vymačkáte šťávu z poloviny citronu, pomeranče a grepu. Zbylé poloviny si nechte odloženy bokem pro použití za 1 až 2 hodiny. Tato citrusová šťáva je příliš silná a tak si ohřejte vodu, aby měla teplotu do 40 stupňů celsia a touto teplou vodou dolijete sklenici s citrusovou šťávou čím citrusovou šťávu zředíte a zahřejete. Tento nápoj vypijte buď hned, nebo postupně co nejdříve. Tento postup opakujte celý den v rozmezí jedné až dvou hodin až do spotřebování veškerých citrusů. Jiří Cingroš tento postup opakuje celé tři dny, ale já už druhý den večer mám chuť na nějaké jídlo. Pozor, ale toto jídlo musí být lehké, nejlépe ovoce nebo jen zelenina. Určitě nejezte ze začátku žádné pečivo a mléčné výrobky! To jsem udělal, když jsem si přidal do salátu sýr a hned za hodinu jsem to poznal na těle bolestí v místě, kde jsem měl lymfatický systém přicpaný. Takže, když dostanete hlad a jste v procesu čištění a nevydržíte to, nic se neděje, snězte jablko a mějte se za to rádi. Láska sama k sobě Vám dodá sílu pokračovat v celé proceduře až k dočištění. Už za 24 hodin této procedury (při spánku ji neděláte) se budete cítit mnohem lépe, lehčeji a pokud to vydržíte tři dny, tak se vám kompletně vymění celý obsah lymfy v těle za novou a čistou tekutinu.

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: Takovéhle detoxy jsou podle mě určitě skvělé, ale já mám za sebou týdenní raw detox (jen syrová strava - ovoce, zelenina, ovocné a zeleninové šťávy, ořechy, semena) zakončený jednodenním půstem právě na vodě s grepovou šťávou a že by to mělo nějaký velký účinek se říct nedá, když jsem to prováděla v únoru a teď ji mám zase ucpanou. A musím tedy říct, že jsem se po celém tom týdnu cítila možná lehčeji (z 52 jsem najednou vážila 47), ale naprosto psychicky zdeptaná. Určitě si někdy takový detox ráda zopakuji, ale nejsem si jistá jestli věřím tomu, že se ta lymfa opravdu pročistí a uvolní.. Přemýšlím o trvalém vyřazení mléčných výrobků z jídelníčku, přece jen jím jinak vážně zdravě a striktně, pravidelně, k tomu mám spoustu pohybu a posilování, tak už nevím, co jiného změnit..

Reaguji na True:
Tuto proceduru také využívám, jen s malou výjmkou. V počátku očisty začnu vypitím solného roztoku (voda + potravinářská epsomská sůl). Mohu napsat 100% účinnost.
Jinka také doporučuji návštěvy sauny.

Pravidelné protahování,pohyb,zdravá strava,vyhýbat se spánkové deprivaci,hlídat si ohnuté nohy (např při sezení u počítače se pravidelně protahovat) Všeobecně dodržovat zdravou životosprávu. Hodně to ovlivňuje genetika.

Reaguji na sarra:
Na tu hořkou sůl jsem ještě nenašla odvahu.

Reaguji na Lucille11:
A podle čeho poznáš, že máš zanesenou lymfu?
No, je škoda, že tě ta dieta tak zdrbla. Lepší by samozřejmě byl pozitivní přístup. A v tom je možná zakopaný pes. A taky v tom, že jsi to podstoupila v zimě - jak jsem pochopila.
Dělat očistu v únoru, je naprosto nevhodné.
Nejlepší dobou pro jakékoli detoxy, je jaro a u lymfy dokonce léto.

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: Byla jsem na wellness analýze celého těla, kde mi paní změřila pomocí speciálního přístroje tělesný tuk, svalovou hmotu, rychlost a opotřebení metabolismu a další věci, včetně lymfatického systému - vysvětlila mi to nějak velkým rozdílem v poměru rozložení tuku v těle - ve spodní části ho bylo značně víc, jelikož právě spodní část mám ucpanou a zadržuji v ní vodu.. nebo alespoň tak jsem to pochopila. Tuku v těle jsem měla míň, než je zdrávo, snažím se nabrat (svalovou hmotu) a jde to těžko, jsem ektomorf.. ale je pravda že v té spodní části těla ten tuk mám a je i vidět, mám hrozně povislé boky, větší stehna a dost celulitidy
Vidíte, to mě mohlo napadnout! Tak to jsem vážně hloupá, ještě k tomu když se každoročně cítím v období leden-únor naprosto pod psa. Tak to si to nejspíš zopakuji v létě. To má stejně člověk chuť jen na lehká osvěžující jídla.

Jinak já jsem se rozhodla po posilovacím tréninku zařadit pravidelně švihadlo, myslíte, že by mohlo pomoci? Slyšela jsem že právě takováhle fyzická aktivita, jako je skákání, by mohla lymfu nakopnout.

arrow
profile_image
Emelka
od 12. 10. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, a co lymfomasáže? Máte vyzkoušené? Může se na ně i s leidenskou mutací? Mě doktorka nic neřekne a já pak nevím co můžu a co ne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené