Ahoj, zařizujeme si bydlení a u kuchyňských spotřebičů (už jsem měla i vybrané), jsem narazila na takový problém a v podstatě moc nevím, jak se zorientovat. Jde mi konkrétně o nerezové plochy sporáku, digestoře a dalšího, co je potřeba často čistit.

U babičky se totiž nedávno předělávala kuchyň, sporák je tam whirpool, myslím, že z Ikea, klasický plynový a přestože je babi opatrná,(utírá prý jen měkkým hadříkem nebo hladkou stranou houbičky, když se něco vylije), tak ten nerez je už teď samý škrábanec, všimla jsem si toho i sama a celkově babička říká, že jí to připadá nepraktické, na druhou stranu doma máme taky něco v kuchyni z nerezu a ten problém tam nevidím, je to tím, že je to nějaký jiný materiál - např. nějaký tvrdší? Dosud mě nenapadlo hledat rozdíly - nerez jako nerez, ale toto by mě mrzelo, mít v nové kuchyni to hned poškrábané.

Budu ráda za všechny vaše postřehy a zkušenosti.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem na jaře zařizovala kuchyň. Vestavnou troubu, mikrovlnku a digestoř mám z nerezu. Mám levné spotřebiče od Whirpoolu. Nerez poškrabaný nemám, ale např. na té digestoři mezi jednotliv. tlačítky se to hodně blbě čistí a navíc tam vznikají rezavé flíčky, které netuším z čeho jsou. Celkově se to blbě udržuje, koupila jsem si prostředek na nerez od Cifu, ale stejně to nějak moc vyleštit nejde. Velká plocha by byla asi v pohodě, ale kolem všech těch knoflíků atd. je to otrava.

Cituji Kate1: na té digestoři mezi jednotliv. tlačítky se to hodně blbě čistí a navíc tam vznikají rezavé flíčky, které netuším z čeho jsou.

tak s tím jsem se zas nesetkala já nikde, to je zvláštní když nerez zrezne.

Cituji Kate1: koupila jsem si prostředek na nerez od Cifu, ale stejně to nějak moc vyleštit nejde.

tak ten je úplně na nic, nejen nevyleští, ale ani nevyčistí.

arrow
profile_image
anýzka
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejkvalitnější nerez není magnetický. Takže když přiložíš magnet, tak se nemá chytit, nebo se má chytat jemně.
U kuchyňských spotřebičů se to hledá ale velmi obtížně.

S tím poškrábáním teda nevím, poškrábe se i ta nejkvalitnější nerez, jen na ní nejsou tak hluboké rýhy jako u té nekvalitní. Častějším používáním je to všechno " jeden velký škrábanec" a není to pak už tak vidět.

Cituji anýzka: Nejkvalitnější nerez není magnetický. Takže když přiložíš magnet, tak se nemá chytit, nebo se má chytat jemně.

Aha, zajímavé.
U lednic, kór na prodejně, kde jich je hodně vedle sebe, tak jde dost vidět, že nerezové jsou každá trochu jiná a některé snad ani nerezové nejsou, vypadalo to spíš jak nastříkané na šedo. Ale u jiných spotřebičů to vypadadalo tak nějak všechno stejně, budeme mít vestavné a tam ty přední panely jsou nerez, doufám, že budou tedy vypadat stejně, když třeba všechny spotřebiče nebudou od jedné značky.

A konkrétně s tím sporákem někdo nemáte zkušenosti? Opravdu se poškrábe každý? Třeba i ty dražší?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na gumisek:

A který přípravek je na leštění nerezu dobrý? Jak říkám, já jsem do jara neměla s nerezovými spotřebiči zkušenosti, takže jsem v obchodě sáhla po tom prvním, co jsem viděla.

P.S.: Omlouvám se za trochu OT.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: tak ten nerez je už teď samý škrábanec, všimla jsem si toho i sama

Ono to bude i tím jak často majitelka zařízení vaří a celkově používá kuchyň.
Všechno co se několikrát denně používá se časem "poškrábe" neb se to čistí a umývá.
Je to jako s autem,když bude stát jen v garáži,tak se občas opláchne prach hadicí a bude stále jak nové,když jezdí denně a jednou týdně jde do myčky,protože je hodně špinavé,tak na něm jsou vidět "škrábance" od mytí.

Cituji Tiakia: Ono to bude i tím jak často majitelka zařízení vaří a celkově používá kuchyň.
Všechno co se několikrát denně používá se časem "poškrábe" neb se to čistí a umývá.

To chápu, na druhou stranu, používá to pár týdnů.
Předtím měla sporák starý, hodně často používaný, takový bílý, a ten se jen leskl, a to jsme ho kolikrát i dost drsně drhli, to u toho nerezu by vzít něco drsnějšího, tak jsou tam snad i zářezy.

Jinde jsem si toho nevšimla, ale zrovna ten sporák je tak často frekventovaná plocha, že bych prostě nějakou tu odolnost čekala, nebo myslíte, že by byl lepší úplně jiný materiál?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: zrovna ten sporák je tak často frekventovaná plocha

Právě proto bych nerez nechtěla ani zadarmo zatím každý co jsem viděla byl poškrábaný,tak nevím jestli je nějaký odolnější,ale byly to různé cenové relace.

Cituji Kate1: A který přípravek je na leštění nerezu dobrý? Jak říkám, já jsem do jara neměla s nerezovými spotřebiči zkušenosti, takže jsem v obchodě sáhla po tom prvním, co jsem viděla.

Taky nemám zas tak moc zkušeností, ale zas poznám, co nefunguje - vůbec. Já když chtěla něco takhle naleštit, tak se mi osvědčil clin na okna i na ty nerezové plochy, ikdyž na ně primárně není určený.

Reaguji na Tiakia:
my tu kuchyň máme objednanou, a ty spotřebiče snad ještě jdou změnit ( je dlouhá dodací lhůta na ty skříňky).

Ale co jsem viděla, když jsme vybírali, tak dnes snad skoro všechny spotřebiče mají na sobě nerez - trouby, mikrovlnky, kávovary (ty vestavné) - myslím ty přední panely. Ty opravdu nemáš v kuchyni vůbec nic z nerezu?

Sporáky i plynové jsem viděla i ve sklokeramice, ale bylo jich míň než těch nerezových.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: Ty opravdu nemáš v kuchyni vůbec nic z nerezu?

Ne,nemám.
Ty spotřebiče co jsem měla možnost vidět u rýzných známých vypadaly jako auto z myčky,prostě na nich byly vidět ty "tahy" po čištění.

Cituji Tiakia: prostě na nich byly vidět ty "tahy" po čištění

Ano, přesně tak.

A můžu se zeptat, z jakého materiálu máš digestoř, troubu, apod.?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: z jakého materiálu máš digestoř

Všechno bílé ono se to stále vyrábí.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám všechno nerez značky Karma a tyhle problémy nemám. Žádné škrábance ani šmouhy po čištění. Ledničku máme nerez Liebherr a taky nic. Ale babička má ledničku nerez Whirlpool a hrůza. Škrábance zatím nemá, ale ty šmouhy po čištění.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené