Cituji daisy01: tak to opravdu nechápu jak tady někdo může napsat,že žehlička je šetrnější než fén a kulatý kartáč!nelogické!

přesně, stačí jen to, že na žehličku se nedá sáhnout rukou, aby ses nepopálila, kdežto fén má nižší teplotu. Každopádně je fakt, že to natahování vlasů hřebenem také není úplně nejšetrnější.

Mně přijdou šetrné natáčky na suchý zip. Musí být velké, aby vyrovnaly vlasy, dávám je na polosuché vlasy a vyrovnají je dobře. Mám stejný typ vlasů jako autorka tématu - krepaté, vlnité.... jediná nevýhoda je, že to je piplačka, zvlášť když si myju vlasy obden a spotřebuju jich hodně, mám asi 4 balení, protože mám husté vlasy.

Jo a pozor na natáčení konců, na to je dobré video od BlaHa, kde ti ukážou, jak na to - je nutné ten konec vlasů jakoby protočit, aby neodstával...

arrow
profile_image
Natea
od 28. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám krepovité, vlnité vlasy, po umytí počkám kým vlasy trochu preschnú a dám ich na veľké nátačky so suchým zipsom /tie červené, priemer 70 mm/. Stačí v pohode 6-7 ks. Vlasu sú vyrovnané, majú objem a nie sú také "splasnuté" ako po žehlení.
http://www.vlasy-kozmetika.sk/natacky.php

No keratinem bych to neřešila. Jen jsem po něm měla suché konce a masné vlasy u hlavy. To že by držely sami rovné,to fakt ne.

arrow
profile_image
Lady Lusy
od 17. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si je žehlím jen sem tam. Někdy se mi stane že ráno vstanu a mám je rovné jako po žehlení, jinak je mám taky vlnité

arrow
profile_image
Bianca88
od 12. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tiež by som Ti odporučila vymeniť žehličku za kefu a fén, tiež som si dlhú dobu žehlila vlasy ale mala som ich z toho hrozne zničené. Tak som žehličku zrušila a používam iba fén a k tomu som si kúpila ionizačnú kefu od Braun, ktorá mi vlasy dokonale vyhladí bez akéhokoľvek zaťaženia, naviac ju stále nosím v kabelke takže vlasy môžem mať dokonalé kdekoľvek a kedykoľvek

arrow
profile_image
alicepalice
od 23. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já to poradím snížit teplotu na žehličce na nejmíň-ale dost na to bay šly pořád vyrovnat a koupit si KVALITNÍ ochranu na vlasy před teplem....Když seženeš dobrou,kteá vlasy nemastí,můžeš si jí nastříkat bohatě a vlasy jsou perfektně ochráněny.

Cituji alicepalice: koupit si KVALITNÍ ochranu na vlasy před teplem....Když seženeš dobrou,kteá vlasy nemastí,můžeš si jí nastříkat bohatě a vlasy jsou perfektně ochráněny.

Jsi chemik? Ráda bych věděla, jak ta ochrana vlasů před teplem ve formě spreje funguje. Zatím mi to nikdo nebyl schopen odpovědět.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mishka999: Ráda bych věděla, jak ta ochrana vlasů před teplem ve formě spreje funguje

Dovolím se reagovat. Slova kadeřnice: Obalí to ten vlas, tím od dostane ochranu, a proto se tolik neničí. Neboli, jak po něm jezdíš tou žehličkou, to teplo nejde přímo na vlas, ale přes tu ochranu a proto se tolik neničí

Cituji Vanilka29: Obalí to ten vlas, tím od dostane ochranu

To jsem si přečetla i na obalu výrobku, ale mě to nic nevysvětlilo. Obalí, to je jasné. Ale chemicky to funguje jak? To si ten vlas totiž můžu obalit kdejakým přípravkem. Já pořád netuším, jak to chemicky může obalit vlas a udělat z toho nepropustnou "nehořlavou" vrstvu, přes kterou to teplo neprojde. Jenže to by pak ta žehlička vlas ani nenarovnala. Nevěřím tomu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mishka999:
To máš stejné jako u opalováku. Taky obsahuje určité složky(UVA a UVB ochrana) aby jsi se nespálila. a A to oubsahuje i spousta přípravků na žehlení. Pak taky musí obsahovat látky znecitlivující kutikulu, která potom ven nepropouští tolik vlhkosti, takže vlasy po žehlení nejsou suché a tolik zničené. Pak skoro všechyn přípravky obsahují něco hydratačního, a když se žehležíš tak za a) díky znecitlivěné kutikule nemáš tak suché vlasy a za b) ti to část ztracené vlhkosti navrátí.

Cituji Vanilka29: Pak taky musí obsahovat látky znecitlivující kutikulu, která potom ven nepropouští tolik vlhkosti, takže vlasy po žehlení nejsou suché a tolik zničené. Pak skoro všechyn přípravky obsahují něco hydratačního, a když se žehležíš tak za a) díky znecitlivěné kutikule nemáš tak suché vlasy a za b) ti to část ztracené vlhkosti navrátí.

No hurá, to už je něco jiného než "obalí vlas", to mě nikdy jako odpověď neuspokojilo Děkuji. A můžu ještě znát tvůj zdroj prosím? Ráda bych si o tom přečetla víc.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No to si asi moc nepočteš.. Tady jsem se ujistila v tom, co vím o vlasech(plus ještě něco navíc), pak přečetla pár složení různých přípravků, pak mi naskočilo co vím z bio a chemie a došlo mi to( i když bez tohohle vodítka by mi to asi docházelo hodně dlouho - Redken Heat styling obsahuje bramborový škrob, bez toho by mi to asi nedošlo)

Reaguji na Vanilka29:
Tak to si moc nepočtu, to máš pravdu.
Takže to je čistě tvoje dedukce z různě posbíraných informací, chápu to dobře? Která látka je tedy ve složení tím zázrakem termoizolujícím náš vlas?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mishka999:
Potato Starch Modified neboli bramborový škrob

já používám serúm na vlnité vlasy od balei a od syossu stiling gel a pak vyfoukam přes horkovzdušný kartáč.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené