V týdnu se mám dostavit na pohovor u jedné CK a nevím, s čím počítat a hlavně mě zužují obavy, že nejsem nějak schopná srozumitelně vysvětlit typické otázky jako např. Proč si myslíte, že jste vhodnou kandidátkou?; Co si myslíte, že nám můžete přinést? apod.
Nejsem na tyto otázky "stavěná", vím, že nejsem hloupá, ale neumím se "prodat", probojovat ..
Potom mam pocit, že ze všeho vyjdu jako takovej hlupoň .. Nemám ani takový to zdravý sebevědomí, pocit jistoty nad sebou samé .. Neumim vařit z vody .. Nebo když se řekne "představte se nám trochu", každá věta mi připadá hloupá .. a neumím se toho pocitu zbavit. Celkovej dojem ze mě je pak na bodu mrazu. Hodně je ze mě vždycky cítit nervozita a stres.

Z odpovědí, který se mi dostali se mi jeví, že by pohovor nemusel být vedený až tak uplně formálně, ale přeci jen ... Jakým způsobem např. zkouší cizí jazyk? Nebo zeměpisnou orientaci?

Samozřejmě v samotné práci už mě pak nic nezužuje, komunikuju normálně, nemam s ničim problém, jen mám problém s tady těma "formálníma situacema"

No já byla a následně mě přijali, takže třeba se Ti pár rad bude hodit.
Záleží na co je tvoje CK zaměřená - oblast, země, určité aktivity. Tak o tom se poinformovat, pokud je speciálně na něco zaměřená prostudovat důkladněji.
Mě z jazyka nezkoušeli, ale ptali se jak na tom jsem, přesně jaký mám poslech atd. Více či méně to co je uvedené u životopisu.
Pak taky koukal na technické znalosti u pc a záliby.
Nakonec jsem dostala 4 stránkový Iq test - nebo test dovedností, kde jsem spojovala slova, doplňovala slova, pak tam byla nějaká logická matematická úloha a nakonec nakreslit strom A ten test byla časově omezen na 35 minut.

Jinak co se týče těch tvých otázek, tak na to existují nějaké univerzální odpovědi, které můžeš třeba doplnit tím, že ta konkrétní oblast tě zajímá už od studií, nebo že architektura té a té oblasti tě nadchla a že Tě baví práce s lidmy .. atd.
Prostě zkusit se prodat i když nejsi třeba tak sebevědomá. Hlavně se nestresuj a ber to trochu jako srandu, vždyť nejde o život a určitě lepší dojem uděláš uvolněná a usměvavá.

arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky scháním práci...Na pohovory se připravuju takhle:
- zjistit si informace o dané firmě, u tebe cestovce
- dobře se vyspat a jít tam s dobrou náladou (to je důležité
- trochu si promyslet odpovědi na otázky typu Proč chcete pracovat právě u nás? Čeho si na sobě nejvíc ceníte...Na to se ptají víceméně pořád dokola.

Nic jiného mě nenapadá. Hlavně se nenervuj, to všecko jen zhoršuje. Pokud to nevyjde tady, příště už budeš jistější a bude to jen lepší Hodně štěstí, v téhle době je ho při hledání práce potřeba mraky...

arrow
profile_image
Lamaya
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dělala jsem před mateřskou v několika ck,ke konci jsem byla i odpovědná za nábor nových zaměstnanců.Nejlépe uděláš ,když se aspon koukneš na webovky dané cestovky a podíváš se do jakých zemí nabízí zájezdy,kde má sídlo,pobočky...
Nejčastější otázkydkud jste se dozvěděla o nabídce práce a proč jste se rozhodla se přihlásit?......Vaše nabídka mne velmi zaujala na internetu a jelikož spolňuji všechyn požadavky a práce s lidmi a cestování mne baví,rozhodla jsem se přihlásit..(třeba tak)
Představte se nám trochu....Jmenuji se a je mi,bydlím v,vystudovala jsem.Mé největší koníčky od školy bylo cestování a četba cestopisů.Jezdila jsem jako instruktorka dětských zájezdů (to jsem říkala já,i když to nebyla pravda)...Myslím,že občas není špatné si něco přikrášlit pro danou profesi.prostě vše kolem cestování.
Proš právě vy jste vhodnou kandidátkou?jsem především komunikativní,spolehlivá,zvládám dobře stresové situace.atd.....pak se také ptají jestli není problém zůstat přesčas,jak jsi natom s jazykem někdy,zda ovládáš zakladní uživatelské programy na pc,
Nemusíš se bát.Hlavně se tvářit klidně,ne vystresovaně.Možná malý detail(ale u nás se na to přihlíželo),slušně se obléknout.Při našich pohovorech byl třeba krok zpět pro člověka,když měl na pohovoru rifle.
Hodně štěstí

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a jak důležité jsou jazyky na téhle pozici? Když si někdo objedná zájezd já musím zavolat do ciziny a zajistit ho nebo se to posílá někam na centrálu?

Takže jsem momentálně o něco klidnějši, protože když jsem doma řekla o koho se jedná, tak mi bylo řečeno, že se s tím pánem, který tu cestovní kancelář má dobře znají, už mě k němu chtěli "šoupnout" hned po maturitě a taky mi chvilku po tom, co jsem založila téma pán volal a ptal se mě, jak jsem na tom s angličtinou a jestli by se mi nelíbilo dělat průvodce. Což teda ještě zvažuju, protože si nemyslim, že jsem na to osobnostně "šitá" ... Ale to je zase jiné téma ..
Jinak nějaký ty odpovědi jsem si v hlavě už připravila, informace o danné CK nezjistím, protože nemají webové stránky. Stěhovali se a nejspíš dělají nové.
Spíš se budu snažit zahodit nervozitu, což mi půjde hned o něco snáz, když vím, že je to známý a v hlavě už mám připravené odpovědi na otázky, kterého by ho mohly zajímat .. zněl sympaticky, tak doufejme, že to nepokazim ..
Slušné oblečení a upravenost je u mě samozřejmostí.

Teď se trochu obávám, co mu mám sdělit krz tu angličtinu. Měla jsem jí samozřejmě od základky až po střední, maturovala jsem z ní (na to mi sdělil milé: No tak to jste šikovná!) , mám jí ráda, tíhnu k ní, ale jsem typ člověka, kterej se nerad nějak chvástá a chlubí a už vůbec nerad říká, že něco doopravdy umí! Nevim, jak mu to mam podat. Angličtina mě zajímá, ve škole jsem s ní neměla problém, ale přeci jen je to něco jiného ve škole a pak v praxi. Nejsem si jistá, zda udělá dojem říct právě to, co tady o tom píšu. Říká se, že by člověk měl i na pohovoru prozradit na sebe nějaká negativa, občas to taky udělá dojem, ale u tohohle si nejsem jistá................... UMÍM/NEUMÍM ANGLICKY?!? .. Co se ode mě očekává v případě, že teda umím anglicky?

Cituji Jaanaa22: a jak důležité jsou jazyky na téhle pozici?

To si právě taky neumím nějak představit...

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nicol
napiš u jaké CK jsi byla a jak to probíhalo

arrow
profile_image
KIveta
od 5. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,

nebyl jste někdo na pohovoru u ck fischer? zajímalo by mě jak takový pohovor probíhá, a na co se připravit. moc děkuji za každou odpověd

arrow
profile_image
Constance
od 10. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pohovor u CK Victoria někdo z Vás náhodou neabsolvoval?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené