Cituji Adka: Super, s tím se neztratíš! Jestli se nepletu, tak KM je boj zblízka.
To bych také potřebovala.

Jj pro boj zblízka, je to docela prasárna - prakticky všecky údery vedou na slabiny, oči nebo krk. Byl to pro mě trochu šok, z thai boxu na kopy mezi nohy nejsem moc zvyklí ale na ulici nejsou taky žádná pravidla, tak proč ne...Rozhodně KM vyzkoušej a uvidíš sama.

Cituji Martin8x: Většina holek co znám, chodí na pochybné kurzy typu: "sebeobrana pro ženy", které často vedou imho neschopní lektoři a dodávají víc pocit falešného bezpečí než, že by něco opravdu naučili.

Aha.

Cituji Martin8x: Teď bydlím u Svoboďáku a tam to je večer občas o hubu

To věřím.

Cituji Martin8x: ale lepší jak v Bronxu...

Už to k němu nemá daleko. Nemůžu si pomoci, ale na Zámečnické se scházejí samé pochybné existence.

Cituji Martin8x: Rozhodně KM vyzkoušej a uvidíš sama.

Děkuji za tip.

Cituji Martin8x: Jj pro boj zblízka, je to docela prasárna - prakticky všecky údery vedou na slabiny, oči nebo krk. Byl to pro mě trochu šok, z thai boxu na kopy mezi nohy

To je pro mě "super", potřebuji se více zaměřit na obranu beze zbraní. Kdysi jsem už útok na krk, oči a břicho trénovala, ale je to už dlouho.
Já jsem se dosud orientovala převážně na sečné a bodné zbraně, protože jsem k nim vždy měla hrozný respekt a zároveň mě hrozně fascinovaly a bavily.

Reaguji na Martin8x:
A nemáš zkušenost s Modern Arnis? Za poslední roky se u nás nabídka kurzů bojových umění hrozně rozšířila (filipínská, izraelská, vietnamská...), už se v nich začínám ztrácet.

Cituji Adka: Už to k němu nemá daleko. Nemůžu si pomoci, ale na Zámečnické se scházejí samé pochybné existence.

Tjn, hodně se to také schází před Místodržitelským palácem

Cituji Adka: A nemáš zkušenost s Modern Arnis? Za poslední roky se u nás nabídka kurzů bojových umění hrozně rozšířila (filipínská, izraelská, vietnamská...), už se v nich začínám ztrácet.

Bohužel ne. A ani neznám nikoho, kdo by to zkoušel. Imho by se ti to ale mohlo líbit, hodně se tam používají nože .
Jinak si myslím, že je celkem jedno, jaký styl/systém zvolíš. Spíš než podle systému si vybírej podle trenéra.

Cituji Martin8x: Bohužel ne. A ani neznám nikoho, kdo by to zkoušel. Imho by se ti to ale mohlo líbit, hodně se tam používají nože .

Děkuji za info. Ano, proto mě to zaujalo.

Cituji Martin8x: Spíš než podle systému si vybírej podle trenéra.

Pravda!
Reaguji na Martin8x:
A ještě mě láká vyzkoušet boj s holí/tyčí.

Cituji Adka: A ještě mě láká vyzkoušet boj s holí/tyčí.

Boj s dlouhou holí jednu dobu trénovala přítelkyně, dost si to chválila. Asi ji budu muset na nějaký trénink zas vytáhnout . Mě se hodně líbí BJJ, ale teď asi se víc zaměřím na KM.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A nebo můžete zkusit La canne.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nemám přímou zkušenost s pepřákem, ale podle mého kolegy je na nic: dostal se nezaviněně do konfliktu (pouze slovního) s nějakým chlapem někde večer za hospodou, ten chlap se otočil zády, že už mu dá pokoj, ale najednou vytáhl pepřák a nastříkal pořádnou dávku kolegovi do očí - kolega nám povídal, že v tu chvíli ho to tak strašně vytočilo (sice to pálilo, ale asi díky adrenalinu to v pohodě překonal a normálně viděl) že kdyby ten chlap nezačal okamžitě zdrhat, tak by ho na místě zabil. A to se ho do té doby ani nedotkl. Takže si myslím, že to dokáže spolehlivě vytočit, mně kdyby to někdo udělal, tak se vytočím naprosto strašně a nevím, jak bych reagovala.
Já jezdím všude autem, nebo mě někdo doprovází, ale pokud bych chodila večer pěšky, tak bych měla v ruce jedině vystřelovací nůž s rukojetí, která je anatomická /nevím, jak se to nazývá, ale má to ty prohlubně přesně pro prsty, aby neklouzala/. To je spolehlivá možnost ho vytáhnout na kohokoliv, kdo se ke mně přiblíží a myslím, že to má velmi odstrašující účinek. Nemá smysl do někoho vrazit kudlu, když na mě leží, ale určitě má smysl mu s ní zamávat před nosem, když se na mě snaží skočit, nebo mi "jen" ukrást kabelku. Pak ví, do čeho jde a zřejmě si to během sekundy rozmyslí. S nožem bych se už pak nebála ničeho :-/

arrow
profile_image
Sang
od 11. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je těžká otázka... tuhle zrovna přepadl kamarádku muž s nožem.. nakonec to odpadlo dobře díky pepřáku.. asi je zajímavý ta kombinace pepřáku a paralyzéru, rovněž vystřelovací nuž (ale vysouvací, ne ten vyklápějící) a ten hlásič.. jak se zmáčkne a začne řvát.. člověku by to mohlo získat pár vteřin útočníkova překvapení. Jinak nebránit se je dle mého uplná blbost, i když člověk svoje reakce neodhadne... dle mýho útočí chlap dejme tomu ožralej, kterej je jen agresivní..ten se myslim uklidnit při velkém štěstí dá.. ale kdokoliv jinej . myslíte, že vás nepřepadl právě proto, že vám chce ublížit? V čem to může bejt horší? Upřímně bych snad raději byla zabitá než znásilněná a doufám, že bych se rvala jak zvíře.. pravda je, že bych možná zmrzla, to hold člověk neví

arrow
profile_image
Vendys123
od 1. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já když jdu z hospody, tak si vždycky udělám co nejpevnější drdol co nejvíc k hlavě. Když neni gumička, tak vlasy zatočim a nacpu si je pod třičko. Snažim se jít rychle a rázně, aby to vypadalo že dokážu utéct. Problém je, že bych to nedokázala, když např v zimě běžim, podlamují se mi kotníky a kolena.
A pak jsem četla že když už se stane že vás někdo přepadne a vy s ním bojujete, pomáhá mu vydloubnout oko. Ne ho jen šťouchnout nataženými prsty, ale vrazit prst do jednoho oka a jakoby snažit se to oko vyndat z ďůlku. Většina žen na to ale nemá žaludek, a jen minimální procento to vůbec zkusí.

arrow
profile_image
_BaRuSa_
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já u sebe nosívám pepřák pořád, přes den ho mám v kabelce a když jdu v noci tak ho mám v ruce, dříve sem nosívala sevřené klíče mezi prsty. Jednou sme měli ve škole přednášku jak se bránit, ale pro mě jako hubenou, malou sotva 50 kilovou holku by to byl stejně docela problém přemoct 80ti kilovýho týpka. Doufám, že to nikdy nebudu muset řešit...

arrow
profile_image
nonysek
od 13. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslíte, že má smysl dělat zbrojní průkaz? Se svými 55 kg a 160cm opravdu nikoho nepřeperu, pepřák mi přijde, že se ještě obrátí proti mě, nůž je na blízký kontakt a i případné použití vyžaduje nějakou sílu. A pak, jak je to právně - je dovoleno tahat sebou do hospody pistoli a mít jí připravenou po cestě domů? Je protizákonné, když na někoho budu jen v obraně mířit? Nedejbože, jí pak i použít .ono možná s tou zbraní si člověk konflikt jen přivolá, ale přece jen s takovou zbraní bych se cítila asi celkem v bezpečí, leckoho to vystraší. Jen je třeba umět vyhodnotit situaci...

arrow
profile_image
Lalka01
od 11. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vždycky když si čtu různé rady jak se bránit napadení apod, vzpomenu si na mého bratrance, policajta, který se mnou doma zkoušel simulovat přepadení..i když není o moc těžší než já, má jako chlap přece jen sílu a náskok, povalil mě na zem a udělal pár chvatů, díky který jsem byla naprosto paralyzovaná a v tu chvíli by mi ani všechny pepřáky světa nepomohly
Už se mi několikrát stalo, že jsem musela utíkat před různýma skupinkama lidí, byly mezi nima i holky..ten strach bych snad už nikdy nechtěla zažít..nejhorší jsou večerní/noční návraty z hospod a diskoték, zvlášť pokud vás nemá kdo doprovodit...a stejně nemáte jistotu, že když jdete s klukem, tak se vám nic nestane.Pokud vás přepadne banda tří a více silnějších chlapů, dva si vezmou na starost kluka, jeden holku..a je po srandě. I takové případy se u nás staly.

arrow
profile_image
BlueIvy
od 9. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pepřáky, nože, boxery, baseballky... Noste si sebou třeba granát, ale když na vás někdo zezadu bez varování skočí, tak si nevzpomenete ani jak se jmenujete, natož co vymyslet za chvat. Jsou to spíš psychologický berličky, aby se holky cítily bezpečněji.

Nejlepší obrana je prevence - nechodit po nocích sama.

arrow
profile_image
BlueIvy
od 9. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lalka01: Vždycky když si čtu různé rady jak se bránit napadení apod, vzpomenu si na mého bratrance, policajta, který se mnou doma zkoušel simulovat přepadení..i když není o moc těžší než já

To je přesně ono - jakkoliv vychcípanej chlap je vždy silnější než ženská. Všechny Xeny, Lary Croft, atd.... jsou jen pohádka!
A nejhorší je, když ženská v šoku ze sebe není schopná vydat ani hlásku - bohužel můj případ. Měla jsem pocit, jako když se vám zdá sen, kdy chcete řvát a nejde to - přesně to jsem cítila. Kdyby to nebylo ve dne na veřejným místě, tak jsem mrtvá - odmítnutej ctitel chytil amok :-/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené