arrow
profile_image
paeoniah
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den.

Potřebuji poradit, jak se zbavit cizích koček na zahradě. Courají nám přes zahradu, kálejí nám tam a jedna je dokonce tak drzá, že když otevřu dveře na terasu, vleze mi až do domu. Já mám na kočky alergii, takže je to pro mě strašné. na zahradu mi lezou plotem a přes ní pak chodí k obou sousedkám na zahradu dírama v jejich pletivovém plotě. Díry jsem v plotě jsem zadělala, ale oni se přes plot stejně jak dostanou. Zaleze za zahradní domek a už jí vidím u sousedky. Máme to na zahradě jako na promenádě. Máte nějaký typ, jak se zbavit koček, aby vůbec nelezli na naší zahradu?

Děkuji.

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To asi nepůjde, předpokládám a doufám, že otrávit je nechceš. A kočkám nic nezakážeš, ani majitelka je nijak nezastaví, leda by je nepouštěla ven... Což ale asi nehrozí.

Možná by neškodilo trochu tolerance.. mají právo na život stejně jako my. Alergii chápu, ale to je to opravdu tak hrozné, že se projevuje i na dálku, když projdou přes zahradu? Lezení dovnitř se dá odnaučit, ale myslím, že samy brzy zjistí, že k nim nemáte pozitivní postoj a půjdou o dům dál. Pokud ne, vyhánět je a ony se to odnaučí. Každopádně váš postoj opravdu nechápu, není to přece tak těžké pochopit, že tu nejsme sami, ale sdílíme planetu se spoustou jiných živočichů, z nichž většina je tu mnohem déle než člověk. Kde se v nás bere ta agrese vůči nim? Co nám tak hrozného udělali?....

jedině pes, ale trochu ostřejší na kočky. Ale otázkou zda můžeš mít psa když na kočky máš alergii

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kočky budou procházet dále, tomu nelze zabránit... Ale možná jsem kdysi četla o nějaké rostlině/přípravku, co jim "smrdí" a pak se tomu místu vyhýbají... zkus se kouknout na netu... třeba by to mělo odpuzující účinek... Jinak tomu zabránit nelze. Také máme kocoura a chodí si, kam se mu zlíbí, to nelze ovlivnit...

arrow
profile_image
paeoniah
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Žádnou angresi vůči nim nemáme Jejda, jak si to někteří hned přeberou

arrow
profile_image
noir
od 2. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tvůj problém chápu, také proti kočkám bojuji. Sousedovic kočky k nám chodí, rozhrabují mi záhony, s oblibou tam kadí, chodí dětem na pískoviště. A pak máme věčně po autech a motorkách ťapičky, vyvalují se po zahradním nábytku, včetně jídelního stolu, po polštářích plno chlupů a tak podobně. Škodilové. To, že musím čistit potahy a dokola umývat stůl a auta, to bych jim odpustila. Že neustále číhají, jestli po dětech nezůstane někde něco k snědku (záměrně nekrmíme), mi přijde úsměvné. Ale to, že kadí dětem do pískoviště (které sice na noc zakrýváme, ale přes den ho mívají děti rozdělané), rozhodně ne. A že mi ničí výsev a rostlinky na záhonku a že mi tam kadí do zeleniny pro děti, k tomu tolerantní být nehodlám. To ať se milovnice a ochránkyně zvířátek nezlobí. Vzhledem k tomu, že s nima není rozumná domluva, i když nerada, jdu tvrdě po nich. Důsledně vyháním, občas sprška, občas vypustím do zahrady proběhnout psa (žádný kočkožrout, ale cizí kočku rád prožene), občas bouchnu petardu, občas je proženou děti (dalo by se přirovnat k vypuštěnému psovi..). Všechno funguje jen tak na chvíli, nic zaručeného nemám.

Jo a zvířátka mám jinak ráda. Máme mimo jiné i vlastní kočky. Ty jsou ale, narozdíl od tech sousedovic, od přírody čistotné a chodí na jedno svoje místečko, jinam ne. Škoda, že jsou to takové povalečky a trochu si nebrání svoje území.

Zdraví člověka je snad přednější než blaho kočky vtírající se do cizího obydlí, ne? Zdraví mých dětí je mou prioritou, a pokud by měly moje děti alergii, měly se díky kočkám dusit kašlem nebo třeba škrábat do krve, byla bych vůči vlezlým kočkám výrazně důraznější a velmi agresivní...

arrow
profile_image
B.l.u.e
od 26. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak pokud přes vaší zahradu jen chodí k sousedům, je to ještě dobré... Osobně bych to nějak řešila, až kdyby si z mojí zahrady dělaly kočky záchod.

Ale doporučuju si pořídit svojí kočku (možná radši kocoura) nebo psa...pokud by to šlo i s tvojí alergií. Náš kocour i pes sousedovy kočky ze zahrady vyhání spolehlivě, ikdyž by nám jejich občasná návštěva nevadila. Pejska máme moc hodného, ale jak vidí cizí kočku, letí za ní (nic by jí ale neudělal) a kočka radši uteče.

Nebo zkus vodu - naše kocoury jsme pomocí rozprašovače odnaučili šplhat na vánoční stromeček, škrábat gauč a podobně

Trápí nás podobná věc. K nám se sstahují kočky snad z celé ulice. Pokaděné záhonky, když je teplo, tak to smrdí, vyhrabané tulipány a další cibuloviny, jedna kočka dokázala vyskočit až do garáže, 1,5 metrů je zeď a pak laťky 10 cm od sebe, a z auta si udělala škrabadlo, museli jsme garáž obehnat pletivem.

Nepomůže nic, snad jen mít na zahradě psa nebo vlastní kočku, což předpokládám, nechceš. Máme s tím vlastní zkušenost, moc hodná sousedka je až ták hodná, že krmí potulný kočky. Momentálně se jich kolem jejího (a tudíž i našeho) baráku motá snad osm...

arrow
profile_image
Kristýnka23
od 16. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Někde jsem kdysi četla o nějakým odpuzovači koček, ale opravdu nevím jestli to funguje.

Reaguji na paeoniah:
Prý pomáhá postříkání vodou a kočky se nevrátí.

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

prosím vás hlavně jim neubližujte Jsem kočkomil a nerada čtu jak lidi nemají rádi kočky a haní ty, kteří je krmí. Co tak nadávat na ty, kteří je vypustí ven nevykastované a pak se nekontrolovaně množí? Ta zvířata už mají venku i tak ten život často těžký. Chápu, že je dost nepříjmené když vám kadí do záhonů, ale nedělají to schválně. Kadí tam, kde se to dá zahrabat.

Cituji blackorchid: Kadí tam, kde se to dá zahrabat.

Tak u nás mají všichni kočky-prasata, ani jedna nezahrabává, ale všechny rozrývají záhony mimo místo, kde vykonaly potřebu...
Čistě teoreticky. Jak by jste se vy všichni zastánci koček na cizích zahradách tvářili, kdyby se tak začali chovat majitelé psů a pouštět své miláčky ať si planýrují cizí zahrady? Myslím, že by se tu našlo dost lidí s brokovnicí (pomiňme to, že psy jsou schopni se naučit chodit na vodítku a lítají venku).
A co myši, ty mají vlastně taky právo bydlet v lidských příbytcích....
Mně to v tomhle ohledu přijde, že se vede hon na majitele psů, koní a dalšího zvířectva, které znečišťuje veřejné prostranství, ale jak kočička pokadí sousedovi celou zahradu, zdemoluje výsadbu a zabraňuje využití jeho majetku, třeba toho dětského pískoviště, tak je to v pořádku....Majitel zahrady má sklapnout a koukat se jak má zahradu k ničemu....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené