arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobrý večer dámy,

mám menší problém, dneska jsme dostali vyúčtování za energie a málem mě kleplo z toho, kolik proteklo vody ve dvou lidech. Tuším správně, že z velké části je to moje dílo, protože já peru, umývám nádobí a ráda se rochním ve vaně (sem tam), ale hlavně se 2x denně sprchuju, to všechno dohromady dá asi ty hektolitry vody. Zajímaly by mě vaše tipy na úsporu a co je lepší (vana x sprcha, myčka x mytí v dřezu). Jediné co se v tuto chvíli děje, že se stáhl proud vody v kuchyni a v koupělně a budu muset snížit dobu cachtání při sprchování. Jaké jsou vaše tipy, jak šetřit?

Jak dlouho ti třeba trvá sprchování? Ušetřit se dá třeba když se jen opláchneš, vypneš vodu, namydlíš se a pak to ze sebe spláchneš. To je minimální množství vody.

arrow
profile_image
Theo
od 19. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě je lepší sprchování, sprchovat se 10-15minut 2x denně by neměl být problém a relaxace to je taky
Jinak jsou myčky které vodu uspoří, ale musíš je zapínat jen když je plná nádobí (což se třeba ve dvou lidech moc nevyplatí, čekat třeba 3-4 dny) a stejně ty špinavější věci musíš umýt v ruce.

Cituji Theo: sprchovat se 10-15minut 2x denně by neměl být problém

No půl hodiny za den mi přijde docela dost.

arrow
profile_image
Marie015
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To znám. Lehnu si do vany, poslouchám písničky, relaxuju a najednou zjistím, že voda už je studena, tak vodu odpustím a zase připustím. Udělala sem to tedy tak, že 2x týdně se koupu a sprchuju každý den, tím způsobem, že se jen tak osprchnu.

arrow
profile_image
Theo
od 19. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na bucinek07:
Za 5 minut se člověk nemá možnost umýt

arrow
profile_image
Kelča
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak určitě sprcha je levnější varianta než napouštění vany. My jsme 4 a spíše se sprchujeme, protože kdyby jsme si každý napustil vanu, tak se nedoplatíme. Ale jednou za čas je to fajn se porochnit a pěkně prohřát, hlavně teď v zimě. Myčka určitě šetří vodu, když nějaký hrnec myju pod tekoucí vodou, tak vidím za jakou chvilku se napustí dřez a to je pár kousků nádobí, které se už do myčky nevešlo. Ale prát, mýt sebe i nádobí a ještě uklízet domácnost se musí, tak co naděláme. Asi jen kupovat pomocníky s malou spotřebou vody, ale zase ne naúkor kvality praní a mytí.

Cituji Theo: Za 5 minut se člověk nemá možnost umýt

To by měly slyšet moje kamarádky, který mi nevěří, že mi na to stačí 2 minuty Samozřejmě mám na mysli sprchování bez holení nohou, to vydá za víc
Stačí se opláchnout namydlit a spláchnout žádný zbytečný stání. Když si chci zarelaxovat napustím vanu. Jinak takhle mi sprchování zabere opravdu pár minut

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teďka se snažím co nejrychleji, aby nebyly řeči. Ale i tak si myslím, že minimálně 7 min. to je, nedokážu, hlavně v zimě, se namočit, pak vypnout vodu a mydlit se, příp. umývat hlavu, hnedka klepu zubama, mě nesmí voda přestat téct, jinak zmrzám A klasika, vypozorovala jsem, že když si čistím zuby, což je taky pár minut, voda vesele teče, sice se snažím na to myslet, ale bohužel ne vždy. Jinak myčku v bytě máme, nikdy jsme ji nepoužili, přítel trvá na tom, že to je drahé a krom vody to žere elektriku. Jasněže na dva talíře se to nevyplatí, ale na takové víkendové vaření, kdy jsou špinavé všechny hrnce možná jo. Jinak nejsem moc nakloněná tomu třeba nesplachovat, to mi přijde hnusné, nicméně mi to kámoška radila. No a myslíte teda, že plná vana je pořád víc než delší sprcha? My máme vanu větší než je klasická paneláková, ale zas ne žádná rohovka.

Cituji gumidek: Jinak nejsem moc nakloněná tomu třeba nesplachovat

Tak to chápu.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kelča: Asi jen kupovat pomocníky s malou spotřebou vody, ale zase ne naúkor kvality praní a mytí

Jj, možná i pračka má nějaký úsporný režim, no ale jak to asi vypere? Já potřebuju, aby byly vyprané věci od blata, šmíru, olejů a jiných sajrajtů, co souvisí s autama.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Marie015: relaxuju a najednou zjistím, že voda už je studena, tak vodu odpustím a zase připustím.

Zlatý časy u rodičů, kdy to platili oni Vždycky bouchali na to umakartové jádro, ať už vylezu, že se nedoplatí a já jen: "no jooo, už jdu" a připustila jsem si vodu a sprchovala se dalších x minut. Dneska mám vanu tak 4x do roka

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Většina myček už šetří vodu, takže s myčkou bych problém neviděla ani ve 2 lidech. A kdyby myčka zapáchala, existují osvěžovače do myčky a kor když jste 2 a myčku máte +- za 3 dny plnou, ušetříš tím o mnohem více, než kdybys nádobí myla ve dřezu..

Cituji gumidek: nedokážu, hlavně v zimě, se namočit, pak vypnout vodu a mydlit se, příp. umývat hlavu, hnedka klepu zubama, mě nesmí voda přestat téct, jinak zmrzám

to je jeden z největších problému, tak voda teče úplně zbytečně a ty se pak divíš za účet. Myslím, že to vydrží každý, vždyť namydlení a spláchnutí netrvá více, než 2 minuty.. Za to, abys neplatila majlant, to podle mě stojí..

Sprchovat se, prát jen plné pračky (nedávat třeba navíc máchámí, nebo je i program poloviční náplň), vypínat vodu u mytí zubů (na to jsem já largická, jak slyším téct vodu a nic se tam nemyje tak bych vyletěla). Koupit si úsporné splachovadlo a nebo tam dát ještě litrovou lahev.

Nevím jakou máte myčku, ale moje si vezme 12 l, to množství bych v tak málo vodě neumyla. Jsme dva a myčku klidně zaplníme, i když třeba až za víkend, při nejhorším pustím oplach.

My se oba koupeme každý druhý den, ale už na to kašlu, tohle si vzít nedám

arrow
profile_image
Kessy
od 24. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Stačí si změřit časově za jak dlouho se ti napustí vana a porovnat to s tím jak dlouho se sprchujes. Nebo si jednou při sprchování zadělat špunt (pokud tedy nemáš sprchu a vanu zvlášť). Vanu taky nenapustíš plnou, protože hodně objemu dá tvoje tělo. Pokud nemáš šetřící sprchovou hlavici, tak si myslím, že delší sprchování klidně vydá za celou vanu. Na Seznamu jsem před pár dny četla článek kde psali, že rohová vana pro dva lidi je po stránce spotřeby vody úspornější, než kdyby se každý z nich zvlášť vysprchoval. Takže si opravdu myslím, že sprchou proteče vody dost. Jinak já jsem taky osprchovaná za 2min. Namydlím, spláchnu a jdu. Jednou týdně mám pak vanu s maskou na vlasy, holením, peelingem, masáží atd. a to v ní strávím i dvě hodiny, ale vodu nepřipouštím, takže spotřeba taky nijak závratná.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené