arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji standysman: Tak pokud ten příjem není pasivní, tak je to vždycky risk.

jenže to vždycky byl risk. nikdy není možné se 100% připravit na všechno.

vaši rodiče taky riskovali. každý může onemocnět a přestat vydělávat. s takovýmto přístupem by už lidstvo dávno vyhynulo.

je samozřejmě třeba mít nějaký plán a výhled do budoucna, a určitou rezervu...ale na druhé straně všeho moc škodí. přemýšlet nad tím, že za rok třeba manžel přijde o práci a že proto asi nemůžeme mít dítě, je zcestné.

No dítě je bohužel opravdu drahá sranda, vidím to u kamarádek, jak je to pro ty prcky všechno drahé a pak až budou chodit do školy - kroužky, výlety, lyžáky, taneční....

Na druhou stranu - pokud se umíš uskromnit, dokážeš slevit ze svých nároků a umíš myslet ekonomicky, tak myslím, že vyjdete. Dají se koupit použité věci (pokud ti nebudou vadit), dají se vařit příkrmy (nekupovat ty ve skleněných lahvičkách za 30 Kč), dá se ušetřit všude možně...

Moje babička mi vždy říkala - člověk vyžije vždy s tolika penězma, kolik má. A je to pravda. Ačkoliv ráda rozhazuju, tak když jsem na tom byla špatně, vždy jsem to prostě nějak zvládala. Myslím, že jste dost rozumní na to, abyste si nenapůjčovali na kraviny a pokud jste ochotní se omezit a mimčo chcete, tak není co řešit.
Můžete už teď si dělat nějakou finanční rezervu... za těch 9 měsíců se dá něco našetřit a přeci jen se pak spí lépe, když člověk ví, že kdyby nejhůř, tak má alespoň chvíli kam sáhnout.

Cituji Fairy111: ale jak tohle vysvětlit manželovi?

Začala bych tím, že bych si udělala obálku, kam měsíčně budete dávat něco stranou... prostě dělat si rezervy. Nevím, jestli máte něco našetřeno, ale pokud zatím žijete nadoraz od výplaty k výplatě, tak je přirozené, že by měl strach (kdyby ho vyhodili z práce, onemocněl či cokoliv jiného). Takže bych začala takto.

arrow
profile_image
Fairy111
od 4. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji holky za názory. Já si myslím, že by se to dalo zvládnout, zvlášť když plánujeme opravdu jenom jedno dítě. Ono to jsou částky přibližné a do té částky za jídlo počítám i to, co si kupujeme v práci na jídlo - obědy. Samozřejmě, že to není každý měsíc 7000 Kč, někdy je to 5000 Kč, ale to není podstatné, vždyť v dnešní době se dá ušetřit tak max. na tom jídle. Spíš mi šlo o to, že pokud budu mít tu mateřskou, tak se ten příjem sníží a pak jsou zase další výdaje, které nyní nemáme. Ale je pravda, že do budoucna jinak s nějaký snížením platu nepočítáme, spíš pozvolné zvyšování, ale opravdu jen pozvolné a malé. Taky sdílím názor, že je lepší si pořídit dítě teď a nečekat, co bude v další letech, protože to může být horší a horší.

Cituji Fairy111: Přála bych si už miminko, manžel taky, ale pořád mi říká, že se bojí, abychom ho uživili.

Myslím si,že dítě ještě nechce,ale argument finanční vypadá lépe než radikální odmítnutí
Nemá smysl chlapa k plození dětí ukecat,ve finále pak většinou opuští manželku i dítě,protože nebyl ten,kdo to chtěl.

Cituji Fairy111: zvlášť když plánujeme opravdu jenom jedno dítě

no tak pozor na dvojčata

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Fairy111:
moje kamarádka otěhotněla na vysoké škole. oba její rodiče nevydělávali nic moc, ona studovala, její přítel vydělával průměrně.

nebylo to plánované, ale dítě si nechala, vystudovala tu vš a ještě se mezitím vdala. zvládli to finančně všecko, dítě, školu, svatbu. ona sice pro sebe nekupovala nic, žádné nové oblečení, nikam nejezdili, škrtili koruny....a teď vlastně vyhrála, dítě už má odrostlejší, může s klidem do práce, vydělává, a je šťastná.

Reaguji na imoen:
Jojo to máte pravdu, mám to trochu jinak, protože zrovna moje dětství nebylo moc dobré a opravdu mnohdy nebylo co do huby. Takže jsem samozřejmě rád, že jsem tady, ale nikomu bych nepřál takové dětství jako jsme měli my se sestrou. Takže proto nemám rád, když si někdo udělá jen tak dítě a pak říká hlášky typu, ňák bylo a ňák bude. Ale to určitě není případ tazatelky.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji imoen: ale běžně vydělávající člověk /tedy s platem méně než20.000) do takové fáze nedospěje nikdy.

a to je 70% naší republiky.......Navíc s vyššími příjmy přichází i zvyšování životní úrovně a jak říkám, dítě tu úroveň sníží vždy, protože ten jeden příjem prostě najednou chybí a výdajů je najednou víc.....

Cituji mitternacht: A jsi si jistá, že to pak půjde? Já se teď dva týdny pohybovala v okolí IVF a byla jsem v šoku, jak mladé ženské jsou tamními pacientkami!

taky pravda......

Já být zakladatelkou a měla ve 23 spolehlivého chlapa a plat dohromady pro dva 30 000,- tak do toho jdu......

arrow
profile_image
Fairy111
od 4. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono to není tak, že by se vyloženě vymlouval, i já mám strach a pochybnosti a proto jsem založila toto téma. Určitě jsme schopní se uskromnit a pokud by se nám dítě podařilo zplodit, tak dávat peníze bokem je samozřejmé, i když i teď se nám podaří, že prostě žijeme od výplaty k výplatě, jindy zase ne, měsíčně nám něco zbyde. Ale určitě je to o tom jaké má člověk priority a jak se dokáže uskromnit.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji mitternacht: Jinak jsem na tom stejně jako ty. A ještě 4 roky studovat budu (postgraduál), takže to u mě zatím taky nehrozí.

Jsem na tom stejně a hlavně nemám toho chlapa

arrow
profile_image
Fairy111
od 4. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Patty:

Taky pravda To by nám ty plány asi trochu narušilo

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Laky: Myslím si,že dítě ještě nechce,ale argument finanční vypadá lépe než radikální odmítnutí

Taky si to myslím.......Chlapis e snaží svá rozhodnutí nějak racionálně zdůvodnit a tohle je takové nejsnazší "zakrytí" toho, že se na dítě prostě ještě necítí.....
Pro zakladatelku - zkus na něj jít taky racionálně a spočítat mu, kolik můžete měsíčně našetřit...Když budeš argumentovat čísly, tak to třeba přijme anebo zjsitíš, že to byla zástěrka....

Cituji Fairy111: a pokud by se nám dítě podařilo zplodit, tak dávat peníze bokem je samozřejmé

Já bych začala dávat peníze stranou dopředu už teď.......Protože rezerva se vždy hodí.....A našetříte tak víc než s epřípadné dítko narodí.....

Co je to IVF? Umělá reprodukce? Potraty?

Cituji Patty: Moje babička mi vždy říkala - člověk vyžije vždy s tolika penězma, kolik má. A je to pravda.

To naprosto souhlasím

Je jasné, že se budete muset uskromnit, ale pokud po dítěti toužíš, tak to pro tebe nebude problém, a jak tady dámy píšou, dá se ušetřit snad na všem a tu jistotu mít stoprocentní stejně nikdy nebudeš... U každého člověka hrozí zráta práce, nemoc, atd, žádný průměrný Čech dle mého ve vašem věku nemá našetřeno miliony, ani statisíce... a myslím, že s vašimi příjmy vyjdete bez toho aniž byste třeli bídu s nouzí...
Já být tebou začnu šetřit penízky a pokoušet se o dítě... Ono taky můžeš otěhotnět třeba až za půl roku, né hned, a když k tomu přičteš dalších 9 měsíců, tak si myslím, že si našetříte slušnou sumu a nebudeš se aspoň tolik bát )

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji standysman: Co je to IVF?

IVF je umnělé oplodnění (in vintro fertilisation)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené