1. . .3456789. . .1617

Cituji JančaOcet: Myslím, že spousta lidí se o dítě dokáže postarat i s nižším příjmem a neberou to tak radikálně

Jasně,vidím je dnes a denně......matky vláčející plačící dítě obchodem se slovy "koupím ti to po výplatě,opravdu na to ovoce - jogurty - /dosaď si co chceš/ - nemám" evidentně z toho jsou štěstím bez sebe a ty děti později třeba v patnácti letech taky,když jejich šťastnější spolužáci mají víc.

Cituji standysman: neb chytrej a zodpovědnej člověk když si není jistej, že zajistí kvalitní život svým potomkům tak si je radši nedělá. Ale nezodpovědnému tupcovi je to jedno a množej se jak králíci.

je to tak,bohužel.

Reaguji na Laky:
No zrovna dneska jsme zažili v obchodě scénu, kvůli nějaký čokoládě, jsem i přemejšlel, že jí tomu dítěti snad koupím sám. někdy je to docela mazec a opravdu to trhá srdce.

arrow
profile_image
Murphy
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na Laky: skvelý názor, keby to takto bral každý, tak zbohom dôchodky, nemal by kto na ne robit /akože už teraz pomaly nemá.../

Trochu skromnosti decku nezaškodí, nechápem aké traumy.. /traumu však môže spôsobiť decko, čo za každú cenu bude dokazovať podľa obrazu rodiča, že "na to má"/

Cituji Murphy: keby to takto bral každý, tak zbohom dôchodky, nemal by kto na ne robit /akože už teraz pomaly nemá.../

Důchody žádné nebudou,protože finance sežerou ti co mají ty hromady dětí a žijí ze sociálních dávek jejich děti dle daného vzoru budou zase žít ze sociálních dávek a tak stále dokola.

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Murphy: tak zbohom dôchodky, nemal by kto na ne robi

tak důchod stejně žádný za chvíli nikdo nedostane, protože dřív umře

Cituji Murphy: čo za každú cenu bude dokazovať podľa obrazu rodiča, že "na to má"/

tak to už je extrém, myslím, že když si máma udělá do začátku rezervu, tak to stejně nejspíš nebude na nějaké veliké rozhazování

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Sandí: V dnešní době si mimčo vůbec nepořizovat

to je ale názor

Cituji Patty: Moje babička mi vždy říkala - člověk vyžije vždy s tolika penězma, kolik má. A je to pravda.

přesně tak , malý plat =malé nároky, velký plat =velké nároky.
Každý si má pořizovat to na co mu stačí a nemusí se bát pokud se toho bude držet.

Reaguji na Fairy111:
kdo chce zvládne všechno navíc jedno dítě není zas taková čára přes rozpočet za předpokladu ,že se budeš držet v rámci svého rozpočtu , který máš.

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Postarat se o vyšší příjmy nebo se nemnožit

Cituji Natyy: Za mě 30.000kč v dnešní době je málo s dítětem.Já bych se toho jít určitě bála..Jak říkají holky..je to věc priorit.

To je začarovaný kruh. Kdyby se polovina mladých v ČR nemnožila, tak ten stát padne na hubu. Řešením je globální pohled na věc - kdo jiný než my (ČR) by se měl množit? Takové prachy (30000) jsou relativně velkým bohatstvím.

arrow
profile_image
Lauritta
od 18. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych hlavně řekla, že je důležité si uvědomit, že mimčo (i když máš výbavičku nakoupenou) je sled nepředpokládaných výdajů.většina léků pro miminka jsou hrazena rodiči, jen kojenecké mléko je při levné variantě výdaj cca 3000,-/měsíc, plenky apod.
A v dnešní době není nic neobvyklého, že chlap přijde o práci, tudíž bez nějaké rezervy bych si to ještě promyslela, ale to teď mluvím spíš o finanční situaci typu JančaOcet.Těch 15000,-/měs mi přijde, i při vší skromnosti, hodně málo na veškeré výdaje.A při ztrátě práce u manžela i poměrně likvidační (vzhledem k výši podpory).
Naopak u zakladatelky mi ta situace zas tak zlá nepřijde, navíc jsou mladí a klidně si mohou ještě nějakou rezervu, než se miminko narodí, nastřádat.Pokud mají vlastní bydlení tak se to, myslím, v pohodě dá zvládnout.Člověk musí počítat, že se po dobu RD musí uskromnit, to není nic nového.

arrow
profile_image
Murphy
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji Laky: Důchody žádné nebudou,protože finance sežerou ti co mají ty hromady dětí a žijí ze sociálních dávek jejich děti dle daného vzoru budou zase žít ze sociálních dávek a tak stále dokola.

to je ale vyriešiť res. tomu zabrániť jednoduchšie ako riešiť, že nemá kto pracovať na dôchodky , samozrejme sa nad tým bežne človek nezamýšľa, ale je to fakt..
Jednoducho pokiaľ niekto dieťa chce a dokáže ho vychovať, ako dokáže zabezpečiť základné potreby + niečo naviac nemal by to byť problém.
Tiež som nešla na lyžiarsky, lebo sme doma nemali peniaze na výstroj a /neodkrúcala som za to rodičom krk.../-brala som to ako fakt, traumu som neutrpela ani pár mojich spolužiakov čo na to tiež nemali hádam nie

Cituji Murphy: Tiež som nešla na lyžiarsky, lebo sme doma nemali peniaze na výstroj

Smutné.No lyžování je drahá zábava,ale on každý sport je celkem drahý,takže v sociálních rodinách vyrostou nesportující děti,většinou nemají ani vlastní pokoj,neznají návštěvu divadla,mají omezený styl jako jejich rodiče.........ale rodič si skromnost vybral sám - jejich dětí se nikdo neptá,to je ten smutný fakt.Jinak se snáší nedostatek v dospělosti a jinak to vnímá dítě-pubertální mládež a spolužáci.
Navíc ani nedělní oběd formou každému jeden řízek a přidat si lze možná brambory není nic moc.

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

asi bych to brala, že chce dítě i když vyjdou tak tak, kdyby ženě bylo 30 a víc, ale 23 - to je ještě spousta času na spoření...

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lady_Em: No každopádně si myslím, že miminko si v dnešní době pořídit, ale pokud je plat jednoho minimálně 30.000 korun/měsíc.

Tak to by asi Češi brzo vymřeliLidi v mém okolí vydělávají průměrně 15-18tis. čistého (a to i v 50ti letech!).

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Laky: No lyžování je drahá zábava,ale on každý sport je celkem drahý,takže v sociálních rodinách vyrostou nesportující děti,většinou nemají ani vlastní pokoj,neznají návštěvu divadla,mají omezený styl jako jejich rodiče........

hele Laky, sorry ale trochu přeháníš (přestože Tvé názory znám tak už je to extrém). ANo, nejela jsem na lyžák, protože na rakousko fakt nebylo. taky mám společný pokoj s bratrem a nemyslím si, že zrovna tohle by mě nějak negativně ovlivnilo - naopak se dítě naučí vycházet s ostatními a pak třeba případný přechod na kolej (nebo na spolubydlení, protože v dnešní době má málokdo v 25 na to, aby si platil sám byt, pokud zrovna nemá partnera) je snazší.... Ano, vlastní auto mám poděděný Favorit po dědovi (ve 23 letech) a na většinu "nadstandardu" jsem si musela vydělat. Ale odmalička jsem chodila s našima do divadla (na střední škole navíc existuje taková kouzelná věc jako klub malého diváka - za cca 600,- je to 6 představení na školní rok...) - na to prostě vždycky vybylo..... Sice jsme nejezdili k moři ale zato jsme s našima strávili vždy 2 - 3 týdny aktivní dovolené po čr a viděla jsme místa, která spoustu lidí, kteří jen létají k moři, jen tak neuvidí........Nepřijde mi, že bych měla smutné dětství jen proto, že naši neměli na to, by nám (mě a bratrovi) zaplatili nadstandart typu jazykových zájezdů za 10 000,- aj. Ono když si na zájzd někam nebo na mobil/ntb vyděláš sám, tak to pak pro tebe má úplně jinou cenu
Sport se taky dá dělat za poměrně levné částky - je tu možnost třeba hrát s tátou fotbal/badminton/softtenis/ping pong/ doplň si co chceš a je to větší zábava než chodit někam do kroužku....Jezdili jsme na kole, plavali, chodili po horách.....Co mě jako mělo chybět? Jinak jako malá jsem chodila taky do kroužků, i na ty vždy vybylo (i když byla mamka na RD a peněz moc nebylo). Pro mě bylo mnohem důležitější, že měli naši čas se mi věnovat, než že by mě poskytli na co bych si vzpoměla. Pokud vím, tak Tvůj manžel jezdí pracovat ven, ne? Není lepší, když je táta pro své děti doma byť s průměrným příjmem? Protože sebevětší prachy čas rodičů dětem nevynahradí.....
Jo a o jogurt/ovoce/čokoládu jsme nikdy prosit nemuseli, sice jsme neměli značkové oblečení a nejmodernější elektroniku ale na zdravou stravu peníze byly vždy......
Myslím si, že názor, že kdo nedokáže děti poslat na lyžák/jazykový kurz/zaplatit jim auto atd. by neměl mít děti je fakt hodně mimo.......
Prostě je to o tom, co člověk považuje za důležité a co ne.....To, že má někdo příjem menší než 30 000 na 4 lidi ještě neznamená, že je to nekulturní, nesportující balvan žeroucí blafy Ono stačí, když člověk nepotřebuje k moři (u moře jsme byli s bratrem se školou), stačí mu tuzemská dovolená, nepotřebuje značkové oblečení, nepotřebuje nejnovější elektroniku aj.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji mitternacht: Tak to by asi Češi brzo vymřeliLidi v mém okolí vydělávají průměrně 15-18tis. čistého (a to i v 50ti letech!).

Taky 30 tidíc je výrazně nadprůměrný plat a cca 70% českých občanů nedosáhne ani na ten průměrný (cca 23 tisíc...).
Holt děti jsou evidentně výsada pouze pro movité

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené