Poradíte někdo jak osmileté dceři vysvětlit tohle slovo? Vyčetla ho v nějakém časopisu. a já si moc nevím rady. Naposledy jsme řešily před třemi lety jak vznikne miminko a stalo vysvětlení že tatínek dá mamince semínko do bříška, tím oplodní vajíčko které už jsem v bříšku měla a z toho se vyvine miminko. Teď už mi asi takový výklad neprojde a nejspíš bude chtít podrobně probírat.

A proč bys to osmiletému dítěti nemohla podat úplně normálně? Při té příležitosti už bych se zmínila, co je to antikoncepce.

Můžeš si vypomoci nějakými filmy nebo encyklopedií sexu pro mladší děti...taky jsme něco takového měli doma.

arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jojo, souhlasím s Lisou. Taky bych jí to normálně někde ukázala. Určitě existují knížky pro děti. Mám 4,5 letou dceru a tak nás to taky brzo čeká.
Dcera se už zhruba rok "ohýbá" jak ona říká a znamená to, že si dá něco mezi nohy o prcinou se o to "dře". Tak jsem se jí ptala, proč to dělá a nikdy mi to přesně nedokázala vysvětlit. Až dneska mi řekla a ukázala místo těsně nad poštěváčkem, že jí to tam příjemně lechtá. Tak se jí snažím vysvětlit, že to co dělá není špatně, ale má to dělat např. v postěli. A ona mi se smíchem řekne, že nejlíp se jí to dělá na mých kostech..... (když ležím na boku). A venku na dece to vypadá dost blbě

Cituji anetadela1: Tak se jí snažím vysvětlit, že to co dělá není špatně, ale má to dělat např. v postěli. A ona mi se smíchem řekne, že nejlíp se jí to dělá na mých kostech..... (když ležím na boku). A venku na dece to vypadá dost blbě

No to asi jo a děcku se to dost špatně vysvětluje.Nekompromisně leda zakázat.
Omlouvám se za přirovnání,ale náš pes to dělat nesmí vůbec,prostě je plácnut,když se náhodou zapomene a je to.

1EPE
Osmiletá holčina si myslím má už nějakou informaci a tak bych to být tebou prostě vysvětlila.Holčičky jsou v tomto dál něž stejně staří kluci,myslím,že pravdivou informaci už "vstřebá" rozumem v pohodě.Držím palce.

1EPE
Osm let je doba, kdy sexualita není pro dítě hlavní téma, v dnešní době se to na děti hrne ze všech stran, tak se samozřejmě ptají a pochytají možná většinu informací dřív, než se odhodláme jim je předat. No tak se jí možná zeptej, co si pod tím představuje ona. Pokud už jste to kdysi probírali, tak na to můžeš navázat, zeptat se, jestli si na to pamatuje. Mezi sexuology myslím není úplná shoda v tom, jestli užívat nějaká zástupná pojmenování pro pohlavní orgány, nebo jestli mluvit o vagině a penisu (Kožnar například je toho názoru, že jsou to slova jako ostatní a že by je děti měly znát a nemít s nimi spojený pocit studu...). Ale pokud něco takového u vás v rodině užíváte, tak se toho klidně drž.
Takže - 1. zjistit, co si pod tím předtavuje, 2. navázat na to, co už jste si řekli, 3. pokud to bude vhodné, rozšířit to informačně. Můžeš zůstat u toho, že je to mazlení, kdy se maminka s tatínkem k sobě dostanou hodně těsně, protože se mají rádi, a jeho (jak tomu doma říkáte) se dostane až do maminčiny (jak tomu říkáte). Ale to musíš poznat sama, jestli už na to přišel ten pravý čas, protože každé dítě je jinak zralé.
Antikoncepce, to mi přijde zbytečně brzy, to bohatě stačí až s nástupem pre/puberty.

Ve Skandinávii se děti o antikoncepci dozvídají už skoro ve školce..a přijde mi, že se od nich máme co učit Všeobecně ve všem.

1EPE
Taky bych jí to vysvětlila úplně normálně(terminologii asi ještě takovou dětskou, na nějaké přesné anatomické popisy to asi ještě nebude) , já nedávno svému 4letému synovi vysvětlovala, co to beru každé ráno za prášky, že teď další miminko mít nemůžeme a až ho budeme chtít, tak je brát přestanu (víc ho nezajímalo) a kudy lezou miminka z bříška. Říkal mi, že prý vyskočí z pusy, tak jsem ho rovnou vyvedla z omylu, ať s tou výukou začneme brzy. V pubertě už je dle mého taky pozdě, jak tady zmínila Alca, to už by ti taky dítko, když na něj přijdeš s tím, že si chceš povídat o věcech sexuálních, odpovědělo:" No tak jo, co chceš teda vědět".

arrow
profile_image
wayka
od 23. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naše šestiletá dcera už asi před rokem rokem přišla s tím, že nikdy nebude mít děti, protože porod strašně bolí. Podotýkám, že ode mě to nemá, i když jak jdou děti na svět jsem jí popisovala. A co se týká té dětské terminologie, tak děti si jistě od svých vrstevníků dostatečně rozšíří slovní zásobu dle vlastního uvážení. Třeba nedávno mě dcera opravila, že nemá prcinku, ale "kachnu". Co jsem jí na to měla říct? Jen jsem si myslela, o čem se ty děvčátka mezi sebou asi baví

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji wayka: Třeba nedávno mě dcera opravila, že nemá prcinku, ale "kachnu"


Ježiš,kde to ty děti berou?
Jinak se mi moc líbí příspěvek hašlerky - asi si to zkopčim a za pár let použiju

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě překvapuje, že to v osmi ještě neví - to byla moje generace asi informovanější
Moje dcera (tehdy 4-letá) mi běžela ve školce naproti, když jsem jí byla vyzvednout a jen zahlásila - Mamíí, je sex to, když se strká pindík do pipiny? Zmohla jsem se jen na kývnutí.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji pinky: já nedávno svému 4letému synovi vysvětlovala, co to beru každé ráno za prášky, že teď další miminko mít nemůžeme a až ho budeme chtít, tak je brát přestanu (víc ho nezajímalo)

Podobně jsem to vysvětlila i já, dcera pak v obchodě vysvětlovala paní prodavačce, že beru léky proti dětem.

arrow
profile_image
Orterix
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

1EPE
V osmi letech by tohle už měla dávno vědět, kamarádky dcerce je 9 let a už má menstruaci! U nás jsme to probírali postupně krůček po krůčku a zhruba v 5 letech už všechno a beze studu. Řekla bych, že je to mnohem horší pro nás rodiče než pro děti a přitom jsou to pro ně velmi důležité informace. Když jsou děti malé, pomůže příběh (např. postavičky z oblíbené pohádky) a když už jsou větší, tak pomocí hry. Když byla dcerka malá, šli jsme společně i s tátou do sauny (jenom my tři), samozřejmě jsme jí nenechávali vytopit uplně, jen aby bylo teplo a neumírali jsme horkem Byla to skvělá příležitost všechno vysvětlit a bylo

http://www.sexualne.cz/sexualni-vychova

Koukni se po knize: O čápech, vránách a dětech (MUDr. Ondřej Trojan)

Koupila jsem dceři knížku - Na co se ptají děvčata- ale to je asi už pro větší

arrow
profile_image
roza
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mám devítiletou dceru a od raného dětství ji každou otázku týkající se sexu pravdivě zodpovíme. Samozřejmě vždycky dostala odpověď tak podanou, aby ji ve svém věku pochopila. Počítám, že tak na konci školky věděla přesně jak se miminko dostane do bříška a ven. Že existuje antikoncepce samozřejmě ví také. Přišla na to řeč, tak proč to odkládat i když to ještě dlouho nebude aktuální. Sexualita je přirozená věc tak proč ji dělat nepřirozenou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené