arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobrý den, dcera má čerstvé jizvy po popáleninách ( 1,5 měsíce ), postižená místa jsou ještě hodně růžová a někde se již rýsují jizvy, místa jsou taková více lesklá se strukturou, jakoby stařečská, nevím jak to popsat, více růžová než ostatní místa, pořád mažu a mažu, ale bude to málo, prostě stále jsou den ode dne výraznější a dcerce se vytvářejí regulérní jizvy, bude se jednat asi o jizvy hypertrofní. Nevím, jak zabránit jejich vytvoření teď v ranném stádiu, pokožka už je zcela zacelená. Všude píšou, že čím jsou jizvy čerstvější, tím lepší se s nimi dá pracovat, ale já se snažím jak můžu ( vyzkoušela jsem contractubex, heparoid,dermatix, šípkový olej, měsíčkovou mast ) a jak už jsem napsala, jizvy jsou stejně stále výraznější, ach jo. Navíc ještě chodíme 3x týdně na biostimulační laser.
prosím o vaše tipy, co se Vám opravdu osvědčilo, nemůžu se dívat, jak se ty jizvy tvoří a já tomu nemůžu zabránit.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Indulona červená - desinfekční. Koupit v lékárně, tam na druhé straně bývá i složení.

Sama jsem na to docela koukala, když jsem to slyšela prvně, ale používají jí na popáleninové klinice ve Vinohradech, je to pracoviště specializující se na popáleniny a prý testovali mnoho i jiných drahých přípravků přímo na to vyvinutých a s červenou indulonou mají nejlepší výsledky. Lepší je koupit ji v lékárně kvůli tomu složení - nejsem si jistá, jestli v drogerii bude stejné.

Od čeho jsou ty popáleniny?
Ten laser vám doporučil přímo doktor?

Já jsem se hrozně popálila ve svých 4 letech vroucí vodou.....když uvaříš vajíčko na tvrdo, tak hned pod skořábkou je taková tenká blána, která se dá odloupnout...tak tu ji dávej na ty popáleniny a pak nebude ani stopy po té nehodě. Rodiče mi tím krásně zahojili velkou popáleninu na rameni.

arrow
profile_image
Nickholka mojeid
od 5. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně pomohly tvarohové obklady

Reaguji na LenkaJ11:
Mazat sádlem a neudělají se ani jizvy.
Doporučil mi to lékař, který mi ošetřoval dítě (12 měsíců) popálené od horké vody.
Vypadalo to hrozivě a dnes nemá na těle ani stopu.
Mazala jsem poctivě.

arrow
profile_image
Alisss
od 4. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sádlo pomáhá Když jsem si já strčila ruku do rozpálené trouby a opřela jsem si ji o stěnu, tak mi na ty ohromné puchýře pomohl rakytníkový krém od saloosu

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Mazat sádlem a neudělají se ani jizvy.
Doporučil mi to lékař

Taky jsem to dříve slyšela, ale když jsme to my řešili, tak nám právě na té popáleninové klinice i doktor i sestry říkali, že sádlo dávat nemáme, pouze tu červenou indulonu (ona jakoby změnila tu strukturu jizvy k normálu), zbělelo to až časem, ale celkově se to zhojilo až neuvěřitelně dobře. Tuto zkušenost mám teda s popáleninou od horké vody a od páry, ale oni to tam myslím dávají i na popáleniny od ohně.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

malá má popáleniny od žhavého popela - ohniště , my byli na popáleninách v Brně, laser máme na doporučení.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji veronika8815: tak tu ji dávej na ty popáleniny

Reaguji na Nickholka: nevím, už se nejedná o čerstvou popáleninu, ale zahojenou, pokožka už je zacelená.
Reaguji na Minette: jako opravdu to zní neuvěřitelně, já jsem schopná zaplatit bůhví kolik, jen aby to pomohlo, takže tohle mi přijde zvláštní, taková " obyčejná indulona ", která ani není určena přímo na jizvy. Ale když s ní máš takové dobré zkušenosti, tak ji vyzkouším, tohle už je to nejmenší.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LenkaJ11: já jsem schopná zaplatit bůhví kolik, jen aby to pomohlo, takže tohle mi přijde zvláštní, taková " obyčejná indulona "

Ano, úplně chápu jak se cítíš, já dokonce toto řekla tomu doktorovi, protože jsem měla pocit, že mi navrhuje moc levnou variantu, řekla jsem mu, že mi nevadí připlatit cokoliv za něco pořádného a oni mě o tom docela ujišťovali, že s tím mají nejlepší zkušenosti. Údajně by to mělo být špičkové pracoviště na ty popáleniny, tak si tam klidně zavolej a poptej se na to.
Jinak už si přesně nepamatuju, odkdy jsme to mazali my, když to bylo úplně akutně čerstvé tak ne, ale ještě jak byl v nemocnici (byl to vážnější úraz) tak si pamatuju že jsem ji tam v tom areálu kupovala a krom mě i spousta dalších.

Jestli je ještě maličká, tak dětem by se to snad mělo hojit ještě lépe, kůže se ještě hodně obnovuje, tak snad to bude dobré

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Alisss: strčila ruku do rozpálené trouby a opřela jsem si ji o stěnu, tak mi na ty ohromné puchýře

To se tu asi každá bavíme o jiném stupni popáleniny, já myslím, že ten puchýř je tak 2. stupeň a ještě se to dá zvládnout doma.
To co jsem popisovala já byla popálenina na několik týdnů v nemocnici, a tam ty jizvy se dají korigovat, ale už je kůže poznamenaná nafurt.

Ty puchýře co popisuješ jsem si taky jednou způsobila - hrozně šikovně jsem si opařila vroucí vodou stehno a měla tam obří puchýř, jako bolest šílená, akutně po tom jsem musela co chvíli pod studenou sprchu, abych to vydržela, ale dnes tam už ani nenajdu kde vůbec to bylo.

Cituji Minette: sestry říkali, že sádlo dávat nemáme

Někteří odborníci si to stále bohužel myslí, ale jsou i jiní, kteří pochopili, že sádlo je naprosto jedinečné.

Cituji Minette: červenou indulonu

Jedná se čistě o ropný produkt, který dezinfikuje a zamezuje vniknutí nečistot do rány, ale k hojení není určený, protože zůstává na povrchu a není schopen vniknout do spodních vrstev jizvy.

Cituji LenkaJ11: já jsem schopná zaplatit bůhví kolik

A proč bys to dělala.
I na ambulanci, kam jsem se synem docházela mi říkali, že je to zbytečné. Sádlo je totiž svými vlastnostmi nejpodobnější našemu tělu.
http://plet.zdrave.cz/veprove-sadlo-krem-nasich-pr ababicek/
http://www.vivienparfum.cz/mast-na-jizvy-kosmetick e-sadlo-detail_4530

arrow
profile_image
Nickholka mojeid
od 5. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LenkaJ11: nevím, už se nejedná o čerstvou popáleninu, ale zahojenou, pokožka už je zacelená.

Ten tvaroh jsem dávala na pokožku, až když byla taky zahojená Za zkoušku nic nedáš, vyhladilo mi to a vybělilo jizvu - sama sestřička u doktoora se divila

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

malá má 16 měsíců, popáleniny stupně II. B na rukou, Dnes jsme dokonce dostaly speciální kompresové rukavičky, které nahrazují tlakovou masáž.
děkuji za zajímavé tipy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené