arrow
profile_image
Vercam
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahojky, chtěla bych založit téma, kde by jste dávali tipy na to, jak zlikvidovat plíseň v bytě.
Jsme ve starém baráku, kde jsme si předělali horní patro. Jelikož tam dost profukovalo, tak jsme byt zateplili zevnitř, což je teď problém, protože máme v ložnici plíseň a to skoro na celém stropě. Nad námi je půda a podél trámů, které tam jsou, máme vlhký strop a na tom místě i plíseň, taky hodně na rozhraní stěn a stropu, tam kde jsme zateplovali. Máme zateplený i obývák, ale tam je jen kolem okna. V ložnici máme chladněji a v obýváku máme pořád teplo. Na půdu zatéká, ne nějak hodně, ale je tam velká vlhkost.
Objevilo se to minulou zimu (to jsme tam bydleli 6 měsíců) a pak, když se objevily teplé dny, tak se to ztratilo potom, co jsme to vystříkali savem proti plísní a teď je to zase zpátky. Máme roční holčičku, takže mě to dost trápí. Určitě jsme i zanedbali větrání, v chladných dnech jsem moc nevětrala , zato v létě neustále.
Někokolikrát jsme to vystříkávali, ale jelikož je to v ložnici, tak si musíme zajistit "ubytování" někde na víkend, abychom v tom sm.radu nebyli. Ani vlastně nevím, za jak dlouho po vystříkání můžeme v bytě bydlet dál.
BUdu moc vděčná za každou radu.

arrow
profile_image
amalia
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, tak vidím, že jsme na tom docela podobně ... máme částečně rekonstruovaný starší domek a s plísní bojujeme taky. Myslím, že zásadní chybou je zateplení zevnitř. To jsme udělali taky a k tomu vyměnili okna za plastová. Přestala fungovat výměna vzduchu a jeho cirkulace a bylo plesnivo. Hrůza. Vloni jsem z toho byla úplně na nervy, protože jsme do toho právě ten první podzim, kdy se to začalo vyskytovat, přivezli mimčo z porodnice. Co jsme ale hned pořídili, byl odvlhčovač vzduchu, čistička vzduchu a pohlcovače vlhkosti (CERESIT tuším se to jmenuje), ty máme jen v ložnici 4 a plní se hodně rychle. Dále je naprosto důležité pravidelně větrat. Doporučuje se krátce tak na 3-5 min s plně otevřeným oknem (nejlépe udělat průvan) co dvě-tři hodiny.

V ložnici máme domácí meteostanici s měřičem vlhkosti a není vyjímkou, když tam je v zimním období vlhkost 80 %. Norma je 40-60 %. Nad těch 60 % se už tvoří plísně. Takže větrám, větrám a větrám, dokud ta vlhkost neklesne aspoň na 70, někdy se zadaří i méně, ale i tak je to pořád hodně. Plísně se nám teď v takové míře netvoří. Jen kolem oken, kde se vlhkost hodně sráží, tam to čas od času (teď už ale velmi zřídka) vystříkáme nějakým likvidátorem a pustíme tam tu čističku vzduchu. Navíc, když má člověk malé dítě, tak mu to opravdu nedá spát a aby dítě pravidelně spalo v pachu sava je naprosto nepředstavitelné.

Teď k řešení ... pokud počítáte, že budete v domku bydlet natrvalo, určitě bych investovala do systému řízeného větrání (rekuperace vzduchu), zjednodušeně řečeno jde o jakési ventilační zařízení, které vyměňuje vzduch v místnosti, omezují se tak plísně, roztoči. Nejsem odborník, takže jenom sepisuju, co jsem pochytila od muže, který to řeší docela intenzivně a teď našel ještě jedno řešení, podobné, které ale snad není tak nákladné. Můžu ti o tom napsat ještě zítra.

Takže to jen tak obecně, třeba ti to v něčem pomůže. Samozřejmě u vás je třeba asi vyřešit i střechu, pokud vám zatéká na půdu..

arrow
profile_image
beattta
od 21. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vercam
Ahoj, jak jde o starý dům, je to problém. V přízemí je většinou kamenný a horní patra se většinou neizolovali. Takže ráj pro plíseň. Vevnitř se topí a z venku jde zima, takže se voda sráží na stěnách a je tu plíseň. Nechci malovat čerta na zeď .... ale radím odstěhovat!!
Měli jsme ten samý problém, ale pokaždé na nás někde ta plíseň v domku vykoukla. Stavíme nový, řádně odizolovaný, atd.
Jinak větrat, stříkat Savem.

arrow
Neprodává v Bazaru

my máme úplně nový byt a taky plísenˇ.dokonale přilnavá plastická okna totiž vyžadují velmi časté větrání.táta říkal,že byty kde trochu profukuje jsou vlastně lepší.sice my máme doma teploučko,ale musíme plísenˇhlídat,otírat protiplísnˇovým savem a větrat,větrat,větrat!nic jiného nepomůže.

arrow
profile_image
beattta
od 21. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Edge
To je taky pravda, když se všechno utěsní a nevětrá. Tak asi už jen pod stan )))

arrow
profile_image
Vercam
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj, moc moc děkuji za rady!
My se tu nechystáme bydlet napořád, bydlíme s rodiči v dvougeneračním a chystáme se tak do 5 let začít stavět, do starého baráku, po těchle zkušenostech, nikdy!
My plastová okna nemáme, máme stará, skrz které profukuje, ale stejně je to na nic, když člověk až takmoc nevětrá a navíc si vytvoří nevědomky ráj pro plíseň a to je to vnitřní zateplení.

amalia
takže vlastně nám zatím nezbývá nic jiného, než vyžrat tu plíseň savem, po tu dobu budeme spát v jiném pokoji, a pak to teda udržovat tím, že budeme větrat a větrat a větrat? Vubec jsem třeba nevěděla, že by se mělo větrat co 2-3 hodiny. Já když otevřu okno, tak na 15 minut, ale tak 3xdenně. Na ten ceresit se mrknu, díky moc.
Myslím, že pokud by ses podělila s tím levnějším řešením, tak by to bylo super. Možná by to pomohlo hodně lidem. Jak už jsem psala, tak tu nechceme bydlet napořád, takže nechceme až tak moc investovat.

beattta
Právě, že mi taky, když jí zlikvidujeme, tak vykoukne někde jinde. Naštěstí snad budeme stavět...

Edge
Ty plastová okna jsou někdy fakt "na pr.d". Kámoška má taky nově plastová a řekla bych, že taky moc nevětrá a v dětském pokojíku má plíseň.

arrow
profile_image
Janka_S
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Vercam: Vercam

my jsme si teď koupily domů sprey podobný Savu , ale nesmrdí. Zkus pojuknout v drogerkách

Edge
a není to spíš na reklamaci bytu? nemělo by se to stávat, navíc v novém bytě. My máme taky novej, ale jediný co, tak se mi rosí okna v ložnici, plíseň naštěstí zatím ne

arrow
Neprodává v Bazaru

Když jsem bydlela v podnájmu, tak se nám tam začala dělat strašná plísen na zdi - bohužel hned za hlavou u postele! Majitel mi řekl, at si koupím Savo, tak jsem ho koupila, sice to pomohlo, ale odpadala celá omítka, drolilo se to i když jsme to potom znovu vymalovali a situace se zlepšila, až když se konečně přišel podívat jak to ve skutečnosti vypadá a rozhodl se podřezat barák a dát novou izolaci. Když jsme na víken d jeli domů, tak jsme nechávala větračku jinak bylo v bytě po těch 2dnech pěkně vlhko a ráda jsme se odstěhovala jinam
Jinak k tomu Savu - bacha na aplikaci, mně to vyžralo fleky na koberci, i když jsem si myslela že dávám pozor.
A ještě k plísni - měla jsem tam boty v krabicích a když jsem je vyndala ,tak jsem zjistila, že je na nich "kožíšek" - takže jsme vyhodila dohromady asi 10tisíc v plesnivých botách!

arrow
profile_image
Rainy
od 23. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já měla plíseň v koupelně (kolem vany a ve spárách v obkladu) a pomohl mi Fungispray. Má prý i bělící účinek a je na použití do interiéru, takže bys to myslím mohla zkusit i na zeď. Nastříkala jsem to přímo na plíseň a po dvaceti minutách byla plíseň pryč. Bez jakýhokoliv mechanickýho odstraňování... Má se to potom smýt, nebo nechat zaschnout, takže by to na zeď neměl být problém. Přípravek stojí něco asi 75Kč a koupila jsem ho v Globusu

arrow
profile_image
amalia
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Vercam: Myslím, že pokud by ses podělila s tím levnějším řešením, tak by to bylo super. Možná by to pomohlo hodně lidem

zde je odkazURL na stránku s rekuperacemi, máme byt 2+1, nechali jsme si to propočítat do dvou místností (ložnice, obývák) a vyšlo to na nějakých 35-40 tis. Kč, ale máme ten byt poměrně velký, co se týče m2. No, taky to není zrovna nejlevnější, ale pokud to funguje a má se v tom bytě bydlet dlouhodobě, tak to za to určitě stojí, než pořád běhat se Savem, přeci jen jde o zdraví..

Cituji Vercam: Vubec jsem třeba nevěděla, že by se mělo větrat co 2-3 hodiny. Já když otevřu okno, tak na 15 minut, ale tak 3xdenně.

právě že v zimě se má větrat krátce, ale s naplno otevřeným oknem, ať dojde k rychlé výměně vzduchu, ale s minimálními tepelnými ztrátami

Holky, máme plastová okna a dělá se v jednom pokoji plíseň. Máma větrá kvůli tomu třeba i celou noc a to i teď v zimě, to už není normální ne? Ale holky, venku jak je vlhko, tak naopak se dostane dovnitř ještě víc vlhkosti, ne?

Reaguji na Rainy:

Fakt takhle funguje ten Fungispray? Taky jsem koukala, že se mi žačala objevovat plíseň ve spárách v koupelně...zkoušela jsem Sanitol, ale asi je slabý....

arrow
profile_image
beattta
od 21. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Janinkaa:
Ahoj,
celou noc bych nevětrala. Má se větrat jen 5 minut a pak zase třeba za dvě hodiny.
S plísní je problém, jak se někde objeví, horko těžko už zmizí. Dočasně mi pomáhalo Savo.

arrow
profile_image
sunny78
od 30. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Vercam:
Ahoj, řešila jsem také plísně, dlouhou dobu jen postřikem choru Savem a bylo to hodně cítit všude po bytě. Problém jsem vyřešila jen krátkodobě. Všude na diskuzích doporučují často větrat, což je neekonomické zrovna v zimě a problém to taky nevyřeší. Navíc jsme si nechali vyměnit nová plastová okna a přišlo mi, že se to ještě zhoršilo. Na nějaké odborné diskuzi jsem našla vyjádření profesora z ČVUT a bylo tam psáno, že je nutné osušit zdivo. Doporučoval konkrétní typy řešení, proto jsme se rozhodli dát na dům "větrací fasádu". Máme fasádu Novabrik i s izolací, takže jsme zrovna i zateplili. Fasáda byla sice dražší, ale vyřešila náš problém, zbavili jsme se vlhkosti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené