Ahoj holky, mám teď takové dilema, je mi 21, přes 2,5 roku beru antikoncepci Chloe a jelikož mi vyřešila problémy s akné, chtěla bych přejít na antikoncepci s nižší dávkou hormonů, bohužel se nemůžu rozhodnout jakou si vybrat. Vyčetla jsem, že nejlepší budou asi tyto 4 zmiňované, máte nějaké zkušenosti?
Jeanine - o ní jsem se dočetla, že na akné zabírá dobře, má z nich ale taky asi nejvíce hormonů
Yadine a Yasminelle - to jsem zas pochopila, že jsou na podobné bázi (asi) mají méně hormonů a měli by být taky určeny na pleť
YAZ - k této antikoncepci jsem vyhledala, že je nejnovější a tak moc zkušeností s ní jsem nevyčetla
Dermatoložka mi řekla, že je to jedno jakou, tak já nevím, bojím se, aby se mi po tom ta pleť nezhoršila, protože momentálně jsem s chloe nadmíru spokojená (ale je to driják)
Tak jestli mi nějakou můžete doporučit, budu ráda, díky

arrow
profile_image
millington
od 23. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj fazolko, mě je také 21 let, už od 16ti používám Yadine, akné se mi zlepšilo, ale u mě si myslím na akné nemá moc vliv antikoncepce, ale jídlo. Protože když sním např. brambůrky tak se osypu ikdyž beru antk. Když jím zdravě, což se teď snažím tak mám pleť čím dál tím lepší.

millington
Pozoruju přesně to samé. Když jím tak nějak zdravě, mám pleť mnohem lepší. A také má na mě vliv pitný režim, když dostatečně piju, je to také dost znát...a antikoncepci beru Minisiston

arrow
profile_image
Murphy
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Yasminelle a YAZ sú úplne rovnaké, čo sa týka zloženia, akurát pri YAZ užívaš o pár dní viac a je drahšia. Yadine ma taktiež úplne rovnaké zloženie ako Y a Y, ale myslím o 10 mg viac drospirenonu, takže trošku silnejšia- je na problémovejšiu pleť. Jeanine nepoznám. Užívala som Yasminelle teraz mám Yaz, ale stačí mi aj trochu lacnejšia Yasminelle, dĺžku "svojich dní" som mala rovnako pri oboch 4 dni, tak nevidím dôvod jesť o pár dní viac YAZ..

arrow
profile_image
pav001
od 15. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No tak já beru antikoncepci Jeanine.

Nejdříve jsem brala Logest, s tou jsem měla úžasnou pleť a žádné problémy. Pak jsem ho vysadila. A když jsem si po roce nechávala předepsat antikoncepci, ptala se mě doktorka, jestli mi má něco vybrat sama nebo mám přání.

Tak jsem řekla, že chci něco na pleť, která se mi opravdu těma hormonálníma změnama brutálně zhoršila a ona mi doporučila Jeanine, že je přímo na zlepšení pleťi.
No pleť se sice zlepšila tak o 80%, ale musím říct, že s Logestem to bylo u mě ještě daleko lepší, neměla jsem ucpané póry a občasné pupínky jako teď.

arrow
profile_image
jansa
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj fazolko. Beru už 2 roky Jeanine a jsem spokojená. Pleť mám čistou a z antikoncepcí, které jsem kdy měla, tak mi tato vyhovuje nejlépe. Je to ale samozřejmě individuální.

arrow
profile_image
tterezka11
od 29. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

fazolka
Ahojky, brala jsem taky Chloe, ale chtěla sem po čase přejít na něco mírnějšího. Tak mi gynekolog předepsal Yadine, ale to mi neudrželo cyklus.. Tak jsem přešla na Jeanine a max spokojenost

arrow
profile_image
Sweety
od 6. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,

sice nepřispěji přímo k tématu této diskuze, ale trošku to vezmu z jiné stránky.Už jste se holky někdy zamyslely nad tím, co se s vaší pletí stane poté, co hormonální antikoncepci úplně vysadíte?? Určitě to jednou uděláte, nepředpokládám,že ji budete užívat až do konce života Já už si to zažila.A můžu říct, že horm.antikoncepce má jen falešný a ke všemu efekt jen do doby,po kterou berete prášky......Stačí ji potom vysadit a jste tam,kde jste byly....a nestačíte se divit, co se s tou vaší pletí děje.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hojky, taky beru Yadine už tři roky. Dřív to bylo Pramino, ale měla jsem hrozné migrény sYadine naprostá spokojenost...pleť je opravdu lepší, žádné menstruační křeče atd. Ale jak psala Sweety, dvakrát jsem ji přestala brát . První měsíc pleť normoš, ale po první menstruaci se mi na obličeji vyrojilo něco tak neuvěřitelný, co jsem neměla snad ani v patnácti...Hned jsem se k ní opět vrátila...Takže se děsím toho až jí jednou budu muset přestat brát kvůli otěhotnění....chjo...

Sweety
ahojky,to máš sice pravdu,ale když už HA musíš užívat,myslím kvůli těhotenství,tak proč si nevybrat tu která ti k tomu pomůže i s pletí,jinak samozřejmě brát jí asi jen kvůli pleti je blbost,jsou jiné možnosti.
A ted mé zkušenosti,měla jsem Chloe a ta mi nijak zvlášt nepomohla,brala jsem jí asi tak rok,tak jsem zkusila Jeanine,ale při tý jsem neměla menzes a ted mám Yadine a mám plet daleko lepší už se mi nedělaj takový ty velký boláky,Yasminele mi doktorka nenapsala,že pry je na mě moc slabá.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tterezka11: předepsal Yadine, ale to mi neudrželo cyklus.. Tak jsem přešla na Jeanine

Zvláštní, obě mají stejné množství hormonů 30mikrogramů.. rozdíl je pouze v množství progesteronu a dokonce Yadine ho má více..

fazolka, ahoj, také jsem brala Chloe, pak jsem ji vysadila a přesně jak píše Sweety a gulenka.. pleť se strašně moc zhoršila. Nyní hooodně uvažuji o tom, že bych HA začala znovu brát právě kvůli akné.. ale co pak? Co až budu chtít otěhotnět a budu muset znovu vysadit? Děsím se toho už teď.. protože je to rok a 2 měsíce co jsem vysadila a zkusila jsem všechno možné, aby se mi pleť zlepšila, ale bez úspěchu..

Cituji gulenka: jsou jiné možnosti.

Gulenko, poraď, jaké jiné možnosti máš na mysli?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak ještě pro fazolku:
Chloe (EE 35 µg + cyproteron acetát 2 mg)

Jeanine (EE 30 µg + dienogest 2 mg)
Yadine (EE 30 µg + drospirenon 3 mg) (navíc antimineralokortikoidní aktivita)
Yasminelle (EE 20 µg + drospirenon 3 mg) (navíc antimineralokortikoidní aktivita)
YAZ (EE 20 µg + drospirenon 3 mg) (+4 tablety placeba) (navíc antimineralokortikoidní aktivita)

všechny jsou antiandrogenní (proti akné), záleží která ti lépe utáhne cyklus, tzn. když ti ho utáhne 20mikrogramů, buď šťastná, že nemusíš do sebe cpát více hormonů.

arrow
profile_image
tterezka11
od 29. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji martooni: Zvláštní, obě mají stejné množství hormonů 30mikrogramů.. rozdíl je pouze v množství progesteronu a dokonce Yadine ho má více..

Skutečně to tak je.Asi má v sobě tělo zakódovanou nějakou přesnou hladinu, která mu vyhovujeNicméně jsem fakt spokojená

Všem vám moc děkuju za reakce

Cituji millington: ale u mě si myslím na akné nemá moc vliv antikoncepce, ale jídlo. Protože když sním např. brambůrky tak se osypu ikdyž beru antk. Když jím zdravě, což se teď snažím tak mám pleť čím dál tím lepší.

Ono je to více spouštěčů akné, ale u mě jsou to nejvíc právě ty hormony a s tím moc nadělat nejde

Cituji Murphy: Yasminelle a YAZ sú úplne rovnaké, čo sa týka zloženia, akurát pri YAZ užívaš o pár dní viac a je drahšia. Yadine ma taktiež úplne rovnaké zloženie ako Y a Y, ale myslím o 10 mg viac drospirenonu, takže trošku silnejšia- je na problémovejšiu pleť.

Takže YAZ jsou ty tzv. minipilulky, který se musí brát s tolerancí 2 hodin jak jich je tam 24 a Yasminele jsou klasický jo?
Já ze začátku brávala pramino, ale po čase bylo moc slabý (asi), tak se zas bojím jít do těch úplně nejslabších aby mi to ten cyklus udrželo,
ale nejvíc se mi asi pozdávají ty Yasminelle i když jsem někde četla, že na akné z nich mají nejmenší vliv

Cituji pav001: No tak já beru antikoncepci Jeanine.

Kamoška to taky brala a byla moc spokojená, ale hodně holek říkalo, že jim po tom začly padat vlasy (i když je to divný, pač by to mělo spíš pomáhat proti vypadávání)

Cituji tterezka11: Ahojky, brala jsem taky Chloe, ale chtěla sem po čase přejít na něco mírnějšího. Tak mi gynekolog předepsal Yadine, ale to mi neudrželo cyklus..

Jakože si to dostala dřív nežs měla? To se mi právě stalo s praminem, ale až po 8mi měsících užívání

Cituji Sweety: Už jste se holky někdy zamyslely nad tím, co se s vaší pletí stane poté, co hormonální antikoncepci úplně vysadíte? Určitě to jednou uděláte, nepředpokládám,že ji budete užívat až do konce života

Vím, že po vysazení to asi nebude žádná sláva, ale proč se trápit s akné atd když nemusím, i když to není žádná bomba pro tělo, je ti líp i po psychické stránce a používat s přítelem pořád kondomy to by se mu i mně taky moc nelíbilo. Navíc prášky mají jednu výhodu, které v létě dost využívám a to, že nemusím protrpět dovolenou s měsíčkama. Co se stane až to vysadím, toho se děsím, radši na to nemyslet.

Cituji martooni: ahoj, také jsem brala Chloe, pak jsem ji vysadila a přesně jak píše Sweety a gulenka.. pleť se strašně moc zhoršila. Nyní hooodně uvažuji o tom, že bych HA začala znovu brát právě kvůli akné.. ale co pak? Co až budu chtít otěhotnět a budu muset znovu vysadit? Děsím se toho už teď.. protože je to rok a 2 měsíce co jsem vysadila a zkusila jsem všechno možné, aby se mi pleť zlepšila, ale bez úspěchu..

Taky mám strach, chce to rychle otěhotnět, aby ti začly zas pracovat ty hormony Ne jako není to sranda, radši si to ani nepředstavuju jak dopadnu až vysadím
Děkuju za ty množství těch hormonů, ještě se musím zeptat doktorky na gyndě, i když mi asi moc nepomůže, je trochu mimo

arrow
profile_image
tterezka11
od 29. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji fazolka: Jakože si to dostala dřív nežs měla? To se mi právě stalo s praminem, ale až po 8mi měsících užívání

Přesně tak. Špinila jsem třeba téměř celý cyklus, ta jsem musela přejít na jinou HA.A jak už jsem psala, mně se osvědčila Jeanine.Ale určitě to chce vyzkoušet, každý tělo bude asi nastavený jinak

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené