Ahoj holky,mám před sebou ještě rok studia nástavby,ale jsem už vyučená kadeřnice a tak už začínám přemýšlet co bych mohla mít za zaměstnání.
Několikrát se mi už osvědčila práce , jezdit za lidma a stříhat je u nich doma , samozřejmně ted jsou to jen spíše známí atd..
Ale na co se vubec ptám
Chtěla jsem se zeptat jak to stímhle všechno je .Rodiče jsou uplně v jiným oboru tak mi nemohou poradit a nevím kam se mám obrátit.
Chci se zeptat je to jakoby normální podnikání že ano?Musím mít živnostenský list?
Co to všchno obnáší?Jaké poplatky musím platit?Já totiž vubec nevím co pak podnikatel musí vše platit a co to vubec obnáší?
Nevím na jakou cestu se mám vydat a myslím , že kadeřnice na doma ještě není tak obvyklá a chtěla bych nabízet několik služeb najednou , třeba udělat i modeláž nehtu , popřídě dělat i svatební či společenské ušesy, ale nevím jeslti má cenu vubec o něčem takovém přemýšlet.
Nikoho ani neznám kdo by tuto činnost na doma dělal , nevím co mám od toho vubec očekávat.Ale je to muj sen a myslím i ženský např. na mateřský nebo i těhotné ženy , stare babičky ,ocenili kdyby se nemuseli nikam plahotit a měli pohodlí doma
Já vám děkuju za jakoukoliv zkušenost

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

znamená to, zajistit si živnostenský list na kadeřnictví, dál pak na modeláž nehtů, vypracovat provozní řády na docházkovou službu.
platit budeš 1000 kč za živnostenský list, měsíčně 1670 zdravotní poj., 1807 sociální pojištění + odvod daní

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No a pak stačí rozhodit reklamní letáčky a přát ti co nejvíce štěstí v podníkání.

Jak píše lucrezia a přidej k tomu náklady na cestování, ale také počítej s tím, že strávíš hodně času cestováním a musíš s sebou tahat opravdu mnoho věcí, jako např. barvy a tak, protože dopředu nemusíš vědět, kterou barvu si zákaznice vybere. Já jsem chtěla dělat kosmetiku a nehty jako docházkouvou činnost, ale nikdo ti nepočítá s tím udělat ti vhodný prostor. Kadeřnice stojí, ale já dělat nehty u nízkého stolku, nedej bože na sedačce, tak si odrovnám záda, to samé u kosmetiky, protože všichni si představují, že si lehnou do postele a prospí se u toho a ty si máš sednout asi do vzduchu.

Cituji wovel: Kadeřnice stojí, ale já dělat nehty u nízkého stolku, nedej bože na sedačce, tak si odrovnám záda, to samé u kosmetiky, protože všichni si představují, že si lehnou do postele a prospí se u toho a ty si máš sednout asi do vzduchu.

To je bohužel správná připomínka. Jezdit po domech je někdy po stránky nevyhovujícího pracovního prostředí dosti těžké. Málo světla, nízká židle, odkládací prostor na pomůcky, atd.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Jako kadeřnice si na nehty ( manikůra, nehtová modeláž ) musíš udělat rekvalifikační kurz a pak si sehnat na rok garanta.
Jinak holky mají pravdu - zatím dělám nehty ( asi skončím - strašně mě bolí záda ) a na začátku jsem jezdila, ale pak jsem to odpískala... všechno vozit sebou dneska už ani nejde ( je toho hodně ) a je to fakt opruz...

Všechny kamarádky co jsou kadeřnice jezdí občas ke známejm domů, ale věř, že opravdu ani jednu to nebaví...

To je taky hodně okolností no.To asi spíše opravdu jen ty vlásky , pač na ty nehty je toho opravdu hodně velká suma.
Popřemýšlím o tom pořádně.Jen se chci ještě zeptat kam by člověk měl zajít aby se tohle všchno dozvěděl ty poplatky na podnikání a všchno to kolem toho děkuju

arrow
profile_image
staninka_ts
od 13. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Aneee: živnostenský úřad, mrkni:
http://www.jakpodnikat.cz/zivnostensky-list-ziskat .php

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené