Ahoj, chtěla bych se věnovat kadeřnickým službám v zahraničí a zajímaly by mě vaše názory...

Zvažuju Německo, Švýcarsko, Austrálii, Velkou Británii a USA. Chtěla bych to tady v ČR zabalit a začít úplně někde jinde (a jak vidíte, vcelku jedno kde). Máte někdo zkušenost, kde byste to doporučily a kde naopak vůbec?

Jak si myslíte, že je nejlepší v tom kterém státě začít? Pronajmout si křeslo? Pronajmout si místnost? Nebo se nechat zaměstnat a přitom hledat svojí vlastní klientelu a až pak jít na volnou nohu? Máte zkušenost s některým státem?

Znáte alespoň nějaké inzertní servery, kde se mi vyplatí inzerovat? Nebo diskuzní servery, kde se vlasy, kosmetika atd. řeší, kde třeba o sobě dát vědět? (německé, švýcarské, americké servery atd...)

arrow
profile_image
madzup
od 15. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Klik
Klik2

Cituji S.a.m.b.u.c.a: Zvažuju Německo

Tam to žádna sláva teda není.
Ostatní země budou možná zajímavější.

Vyřadila bych USA a Švýcarsko - získat pracovní povolení je téměř nemožné (pokud ho nemůžeš získat přes příbuzné). Nevím, jak je to v Austrálii, ale zřejmě stejně. V EU tyhle problémy nejsou

Cituji madzup: Tam to žádna sláva teda není.

V Německu že to není žádná sláva? Vždyť tam má kadeřník (podle toho odkazu) skoro 50 tisíc hrubého! To mi nepřijde málo, když kadeřník (zaměstnanec) má tady zhruba 13 tisíc. A když to člověk dělá sám na sebe a má klientelu, tak má pochopitelně mnohem víc než zaměstnanec - a to ať jsme v Čechách nebo v Německu.

Cituji laia: Vyřadila bych USA a Švýcarsko - získat pracovní povolení je téměř nemožné

Tak zrovna v USA a ve Švýcarsku známé mám, ale nejsou to příbuzní. Bylo by to tedy snazší?

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji S.a.m.b.u.c.a: V Německu že to není žádná sláva? Vždyť tam má kadeřník (podle toho odkazu) skoro 50 tisíc hrubého! To mi nepřijde málo, když kadeřník (zaměstnanec) má tady zhruba 13 tisíc


....
Ich verdiene 780 Euro netto.
Wenn man alleine wohnt und Miete und Strom und Telefon bezahlen muss hat man weder Geld für einen Führereschein noch für sonst was.
plus ostatní příspěvky v odkazech od madzup...

No, Good luck

arrow
profile_image
madzup
od 15. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na ani né 50 tisíc hrubého se dostane mistrová, normální zaměstnaná kadeřnice má kolem 27 tisíc hrubého jak stojí v článku. ( tato čísla jsou většinou nadsazená, průměrná mzda je ještě o něco nižší)

Bohužel je práce kadeřnice jedna z nejhůře placených pracovních míst v DE. Proto většina dostavá peněžní příspěvek od státu hartz4, jelikož spousta lidí z těchto hůře placených míst není schopna ze svého platu vyžít.
Třeba prodavačka v supermarketu v DE vydělavá přibližně stejnou částku 27 tisíc hrubého.
Hlavně v DE jsou úplně jiné náklady na život než u nás v ČR....na to je třeba myslet...takže nic moc.

A jak jsem pochopila, němčinu neovládáš.....nedokážu si představit jak by jsi chtěla pracovat sama na sebe? Proto by jsi to měla s hledáním klientů o něco těžší.

Cituji teda: Ich verdiene 780 Euro netto.

Ano a asi nějak takhle vypadá realita ze života kadeřnic....prostě žádná sranda.

Reaguji na S.a.m.b.u.c.a: Nejlíp znám situaci v USA - když pominu loterie, tak se dá pracovní povolení získat téměř výhradně přes příbuzné. Snadné je to např. přes manžela (do půl roku je to vyřízené), přes vzdálenější příbuzné je to papírování na mnoho let (např. přes sestru žijící v USA vyřízení žádosti trvá cca 10 let), také záleží na tom, jestli je ten příbuzný občan USA nebo má jen Zelenou kartu a jak vzdálený příbuzný to je. Jen známí v tomto bohužel nepomohou.
V USA mám tři známé, které byly kadeřnice, ale všechny toho nechaly, mají jinou práci a jako kadeřnice si jen občas přivydělávají, stříhají známé atd... takže ani z hlediska uplatnění to asi nebude snadné... a to jsou z Chicaga, kde bych čekala, že to bude jednodušší, než někde v malém městě...

Se Švýcarskem nemám vlastní zkušenosti, ale kamarádka tam odešla za přítelem a měla obrovské problémy s tím, aby jí vůbec povolili legálně zůstat. Aby mohla pracovat, rozhodli se to vyřešit svatbou... mimo EU je to prostě dost složité

Cituji madzup: Na ani né 50 tisíc hrubého se dostane mistrová, normální zaměstnaná kadeřnice má kolem 27 tisíc hrubého jak stojí v článku.

Cituji madzup: A jak jsem pochopila, němčinu neovládáš.....nedokážu si představit jak by jsi chtěla pracovat sama na sebe? Proto by jsi to měla s hledáním klientů o něco těžší.

Máš pravdu, v tom článku to je: Selbst als Meister im Angestelltenverhältnis kommt man nicht über 1900 Euro Brutto. Při čtení mi nějak nedošlo, že se jedná o mistrovou, myslela jsem, že se jedná o kadeřnici se zkušenostmi, což si myslím že mám. Ale pravda i s tou mojí němčinou - měla jsem ji na škole jako hlavní jazyk, ale hodně už jsem ji pozapomněla.

Cituji laia: V USA mám tři známé, které byly kadeřnice, ale všechny toho nechaly, mají jinou práci a jako kadeřnice si jen občas přivydělávají, stříhají známé atd... takže ani z hlediska uplatnění to asi nebude snadné...

A taky, co jsem nedávno zjistila, by mi možná ani neuznali zdejší vzdělání... oni tam mají na všechno drahé, velmi drahé kurzy a chtějí, aby je kadeřnice, kosmetičky, ale i nehtařky, zaplétačky copánků atd. měly. A prý se to tam docela hlídá, což je pro mě i docela nepředstavitelné, když si vezmu jak to funguje tady... že třeba spousta holek prodlužuje vlasy bez kadeřnického vzdělání, ale i bez jediného kurzu na blbé prodlužko, bez živnosťáku atd...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené