1. . .456789
arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Laky:
Co jsi do téhle částky (která mi přijde vysoká) zahrnula?

Cituji Scoooby: která mi přijde vysoká

No však mně taky o tom žádná
Bydlení /Liberec/,doprava,nějaké jídlo /i když většinu zřejmě nafasuje doma/,kultura a tak prostě osobní spotřeba.

Reaguji na Laky:
Tak pro mě je na všechno tohle částka na 7.000, a to studuju v Praze, takže většina padne jen na bydlení.. Ale vyjít se určitě dá. Když chci do divadla, na nějaké kurzy nebo pořídit učebnice, musím si holt přivydělat nebo to oželet..
Liberec by mohl být cenově přijatelnější, takže s 10.000 se bude mít syn naprosto luxusně.

Cituji NoTears: Liberec by mohl být cenově přijatelnější

V to doufám....jinak budem hledat podnájem,koleje jsou v Liberci dost žalostné,takže bydlení bude asi ta nejvyšší položka.

Reaguji na Laky:
V Praze se dá sehnat podnájem jednoho samostatného pokoje i okolo 5.000,což snad v Liberci bude o něco míň. Navíc když se bude mít s kým domluvit a jít do podnájmu ve více lidech, tak to bude výhodnější.
A co tak vím, tak když jde přinejmenším o drogerku a jídlo, tak to jsme my studenti schopni přenášet z domova od rodičů v obrovském množství v zájmu ušetření.

Cituji NoTears: Navíc když se bude mít s kým domluvit a jít do podnájmu ve více lidech, tak to bude výhodnější.

Zaplatím podnájem jen pro něj bez nějakého dělení se z důvodů toho,že soukromí a pak v Liberci se dobře lyžuje,takže bychom tam jako rodiče mohli i občas zajet a nemuset platit hotely.Tak nějak snad 1+1 se dá sehnat,když nebudem trvat na centru města,má auto,takže nemusí ani u MHD
Uvidíme,počítáme raději s horší variantou,že by nevydělal nikde nic a tak je nutno financovat a pak už může jen překvapit

Cituji NoTears: tak když jde přinejmenším o drogerku a jídlo, tak to jsme my studenti schopni přenášet z domova od rodičů v obrovském množství v zájmu ušetření

o tom vůbec nepochybuji

arrow
profile_image
maxie mojeid
od 24. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: koleje jsou v Liberci dost žalostné

Harcovské koleje jsou v současnosti jedny z nejlépe vybavených kolejí v ČR, jsou čerstvě po rekonstrukci a díky sportovním akcím se do nich nalilo hodně peněz

Cituji maxie: jedny z nejlépe vybavených kolejí v ČR

Jo tak OK,uvidíme.Ale jestli kolej stojí tři tisíce za lůžko,tak už se skoro vyplatí podnájem.

Cituji maxie: Harcovské koleje jsou v současnosti jedny z nejlépe vybavených kolejí v ČR

Na Technické univerzitě v Liberci studuji a souhlasím (ale bydlet bych v nich nemohla). Kamarádka si našla v centru Liberce krásný byteček za necelých šest tisíc.

Cituji Atterré: bydlet bych v nich nemohla

No právě mně děsí přistýlky a podobné lahůdky,navíc syn je jedináček zvyklý na klid pokud chce ticho a podobně,jasně,že by se musel holt adaptovat,ale když lze sehnat podnájem,tak raděj ten.
Co tam studuješ?

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: je nutno financovat a pak už může jen překvapit

no brácha má kapesný 800Kč na měsíc...já měla v době studia 200 na měsíc...což je docela rozdíl. Bydlíme u rodičů,takže mu to stačí,tak proč by chodil na brigadu? Nikdy na žadné nebyl, neměl důvod. Mě samozřejmě ty dvě stovky nestačily,tak jsem na brigády chodila... A tak to prostě většinou je...vidím to i u ostatních. Ale je to jen takovej postřeh,nic proti ničemu,ať každej činí jak uzná za vhodný

Cituji Lillly1: Bydlíme u rodičů,takže mu to stačí,tak proč by chodil na brigadu?

No na VŠ doma bydlet nebude a navíc už bude mít i více času /snad/ takže pokud najde brigádu OK,když ne,tak se svět taky nezboří děvčata mohou brigádničit jako prodavačky,hostesky a podobné,u kluků je to trochu složitější,o ně zájem moc není.

Reaguji na Laky:
Je fakt, že já třeba brigádu sháněla hodně špatně i jako holka. Ono je poslední dobou těžké něco šikovného sehnat, nejlepší je mít známé. Nabízí se akorát tak samé brigády a la operátor v call centru apod. A na hostesku zase nejsem dostatečně reprezentativní typ.
V Liberci to asi bude s nabídkou práce horší než v Praze, moc bych se nedivila, kdyby nic nesehnal. Takže jedině dobře, že tam nějakou peněžní rezervu bude mít, aspoň se kvůli tomu nebude muset stresovat.

Cituji NoTears: V Liberci to asi bude s nabídkou práce horší než v Praze, moc bych se nedivila, kdyby nic nesehnal.

Jsme jako rodiče celkem smířeni s tím,že pokud chce syn studovat a nebude nic vydělávat,tak ho přece nenecháme bydlet pod mostem a padnout hlady.Bereme to jako samozřejmost,přece ho nepoženem po maturitě do práce a studuj si dálkově to už by asi nestudoval a vzdělání je nutné!

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: nevím kolik mu dát na měsíc

Laky, Laky, ty už jsi dávno rozhodnutá, kolik mu dáš a rady nepotřebuješ.
Jen jsi se chtěla pochlubit, co...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené