arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji BlackCoffee: Jsou lidi, a není jich málo, kteří jedí jako p.ase a na pleti nemají jediný pupínek a vrásku.

Většinou zase mívají jiný problémy. Někomu se nevhodný životní styl vrazí do pleti, někomu do velké zadnice, dalšímu do alergií a někomu třeba do psychiky. Problémová pleť je úplně stejný symptom něčeho špatného, co se v těle děje, jako jakákoliv nemoc nebo potíž.
Pokud teda budeme mluvit o genetice, tak by ale taky nebylo špatný vzít v potaz různá rodinná zatížení, která ale opět z něčeho vznikají. A o tom, že geny taky ovlivňuje spousta věcí, asi není sporu (viz třeba epigenetika). A osobně si myslím, že ta strava dělá fakt hodně, tipla bych cca 80 % (opět nemyslím jenom pleť, ale celkově vzhled a zdraví, couž spolu souvisí). Navíc o kvalitě pleti nevypovídá jenom to, jestli se dělají pupínky a ucpávají póry. Důležitá je i barva, sjednocenost, hutnost pokožky, jestli se nedělají vrásky nebo naopak různé otoky a díky nim rýhy apod. Já třeba moc často nevídám dospělé ženské s vyloženě aknózní pletí, ale na druhou stranu si všímám, že k dokonalé pleti mají celkem daleko... což napovídá něco o jejich celkovém zdraví. (Ale možná jsem jenom moc náročná )
Taky se tu nehodlám s někým dohadovat, ono to stejně nemá cenu, kdo má opravdu zájem, ten si řešení většinou najde, i když ho to bude stát nějaký čas. Psala jsem o vlastní zkušenosti, pokud by to někoho zaujalo a chtěl tuhle cestu vyzkoušet. Pokud tenhle náhled někdo nepřijímá, ať si zkouší dle svého. (Zajímavý ale je, že na Omlázku rozhodně nejsem jediný člověk, který si pleť zlepšil "radikální" změnou stravování.) Btw, taky jsem vždycky úplně dokonalou pleť neměla, bez ohledu na to, že dle "zásad genetiky" k tomu nebyl důvod, protože zřejmě kvalitní genetickou a vůbec zdravotní výbavu (kterou jsem si ale v určitý době pohnojila) mi zajistili předci svým stylem života. Taky jsem tenkrát furt pátrala po různých "zdravotních" líčidlech, ošetřující kosmetice, dělala si masky nebo peelingy apod. ..., k ničemu to nevedlo, protože to neřešilo základ problému. Dneska se o sebe nestarám v tomhle směru vůbec, třeba ten peeling bych si neprovedla už ani náhodou, a pleť je naprosto bezchybná. I když tu se mnou mnoho lidí asi nebude souhlasit, tak bych řekla, že je to tím, že se mi za ta léta podařilo ze sebe dostat všechny škodící splašky...
Každopádně jsem se zase rozepsala a polezu tu všem na nervy, tak se omlouvám za svoje těžce alternativní přístupy

Cituji mau-mau: Většinou zase mívají jiný problémy.

To můžeš mít za čas i ty.

Podle mě zdravý člověk zvládne pestrou stravu v množství, kdy se nepřejídá, i s pečivem a sem tam sladkostí bez velké újmy na zdraví.
A jelikož má každý jinou genetickou predispozici, jiný metabolismus a dalších tisíc mechanismů v těle, je tvrzení, že vyřazení tepelně upravovaných jídel to nejlepší (rozuměj nadsázce), co pro sebe můžeme udělat, docela odvážné.

Cituji mau-mau: Já třeba moc často nevídám dospělé ženské s vyloženě aknózní pletí, ale na druhou stranu si všímám, že k dokonalé pleti mají celkem daleko..

Ale tak to je tak nějak v pořádku, k věku patří vrásky, k únavě patří kruhy pod očima, člověk nežije ve vzduchoprázdnu, občas se i při nejlepší vůli stresuješ atp.
Tvrzení, že pokud moje maminka měla brzy vrásky, bohužel jí to geneticky předali předci špatným životním stylem a já s tím něco udělám maximálně tak včasným přechodem na raw stravu, má pro mě stejnou výpovědní hodnotu jako to, že člověk, který to udělal, se vyléčil z rakoviny. Prosím konkrétní důkazy, odkazy, kazuistiky, fotky před a po.

Cituji mau-mau: Každopádně jsem se zase rozepsala a polezu tu všem na nervy, tak se omlouvám za svoje těžce alternativní přístupy

Každý soudný unese, že je to debata k tématu a tak to má být. Já se třeba velmi ráda přiučím.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na BlackCoffee:
Tak já jsem schválně zmínila i veganství, aby bylo jasné, že nikomu nevnucuju raw stravu (která většině lidí stejně připadá ujetá a divná). V zásadě to bylo myšleno tak, že člověk má jíst pro něj přirozenou a pokud možno minimálně upravenou stravu, ne nutně syrovou, ale šetrně připravenou a pokud možno "čistou". Já bych třeba neviděla tak úplně strašný problém v mase, sýrech, vajíčkách..., pokud by lidi měli k dispozici tyhle produkty od zdravých a dobře živených zvířat, jak to chodilo po celá staletí. Ne, že bych to sama jedla, ale např. vlastní rodině bych to s klidech doporučila, třeba namísto pečiva apod.

Cituji BlackCoffee: Ale tak to je tak nějak v pořádku, k věku patří vrásky, k únavě patří kruhy pod očima, člověk nežije ve vzduchoprázdnu

Ale je otázka, k jakému věku ty vrásky atd. patří a jestli člověk skutečně po probdělý noci musí vypadat jako zombie. Můžu říct, že občas se vyděsím, když vidím, jak vypadají některé ženské v mých letech, nebo dokonce mladší. (Když jsem jednou někde četla titulek ve smyslu "Jak být i ve třiceti ještě krásná", tak jsem nevěřila vlastním očím...) Samozřejmě zase se dá namítnout např. něco o těžkém životě, stresech..., ale podle mě by se právě zdravý organismus měl umět s těmahle věcma taky po určitou dobu vyrovnat, aniž by ho to poškodilo.

Cituji BlackCoffee: To můžeš mít za čas i ty.

Tak já už všechno z toho, co jsem popsala, kdysi měla a zbavila se toho - a to jsem měla menstr. fakt vyčerpávající a migrény snad obden. Když dneska někomu řeknu, že neznám menstr. bolesti, komedomy nebo třepící se vlasy, anebo že mě už X let nebolela hlava, tak mi ani nevěří... Smutné, co.
Jo, souhlasím, není to jenom o stravě. Ale spousta fyzických potíží pramení i z problémů v psychické oblasti. A strava hodně ovlivňuje i myšlení a přístup k životu. (Což není jenom moje osobní zkušenost. Koho zajímají "důkazy", fotky před a po atd., ať zapátrá na internetu, najde toho určitě až dost.)

arrow
profile_image
terminka
od 29. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Má zkušenost - Obličej mi ucpal póry, ale na tělo to mělo pozitivní vliv, pěkně hydratoval.

Mi kokosový olej nesedl, ale nedám dopustit na olivový olej. Ale čím tě asi nepotěším je to že musím říct že jsem musela změnit jídelníček. Já osobně mám problém s laktózou a lepkem. Taky kuřecí maso mi nedělá dobře. Jsem otrok svého vzhledu

arrow
profile_image
M.N
od 4. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lidi, neblbněte. Mně třeba na akné pomáhají jílové masky a to jsem byla 2 roky veganem a většina věcí co jsem jedla byla raw. Běhala jsem, hodně pila, chodila na sluníčko. A nic. Prostě každý to má jinak....mně pomáhá obyčejná voda několikrát stříknout na obličej a nechat vsáknout, to zajistí hydrataci a pak masku ze zeleného jílu, dávat si jí co nejčastěji a na pleti jí udržovat vlhkou. Až mě maska přestane bavit, prostě jí nechám uschnout, z problematických míst oloupu a z citlivých pečlivě smyju. To mě zachraňuje a už se toho nikdy nevzdám.
Ono veganství je krásná věc, ale těm veganům, kteří to vnucují ostatní, že jejich styl života je ten "nej" a že ostatní jsou cituji "líní", tak to je na zabití. Tolerance lidi, tolerance!

Reaguji na M.N:
Máš pravdu, já měla léčbu s curracne, byla moje druhá a vůbec nechtěla zabírat. Jak jsem už psala pomohla až vegan dieta, tu teď už nemám ale vypozorovala jsem co mi dělá zle. Ono hlavně když má někdo tak hnusný akne jako jsem měla já, tak jej jen dieta nebo jen olej či jen kosmetika nespasí.

Ještě dodám že že stříknutí vody na obličej nemá s hydratací nic společného. Hydratace je třeba zevnitř a hydratační krémy působí tak že vytváří bariéru proti vysoušení. Všechny ty bláboly o té vodě co proniká do pleti je kravina.

arrow
profile_image
M.N
od 4. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji classy and chic: je

Zajímavé....mě totiž olejovité krémy hrozně vysušují, jediné co mi udrží pleť bez šupinek je voda.

Reaguji na M.N:

Věřím že mě někdo doplní protože si nemohu vzpomenout ale vím že jistá kosmetická firma si zakládá na tom že nutí pleť aby dělala co má tím že v noci se nic nepoužívá. Všechny jsme z masa a kostí a stejně jsme tak jiné Je super že jsi našla co ti pomáhá, ale voda opravdu nedokáže hydratovat, osvěžit ano, ale hydratovat ne. Pleť je bariérou, kdyby se skrz ní voda dostávala jak se jí zachce, nebylo by to vůbec dobré. Každopádně hydratační neznamená nutně olejovité a ne každý olej je to samé. Já třeba vím že mi dobře děla klasika - olivový olej, mandlový olej, konopný olej. A možná i pár dalších ale tohle je stálá trojka

arrow
Neprodává v Bazaru

Mně se na pleť neosvědčil. Raději ho používám na tělo .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené