Zajímalo by mě kolik smí sníst člověk maximálně za den cukru?Pravidelně ráno snídám jogurt,piji slazené nápoje,během dne si vezmu oplatek nebo někdy máme sladký i oběd.Myslíte si,že je toho cukru už příliš?Mám strach z cukrovky a tak si 100krát denně promítám co vše jsem snědla zda toho není moc a pak si to strašně vyčítám když si něco sladkého dám..je to na zblbnutí..Znám spoustu lidí co sní denně mnohem víc sladkého jak já a nic jim není,ale nemůžu se zbavit pocitu,že toho cukru jím proste hodne a že je to špatně..Jenže jen tak se ho vzdát taky nejde..

Tady je odkaz, podle kterého by množství cukru nemělo přesáhnout 10% energetického příjmu.. ale čím míň jednoduchých cukrů, tím líp..
http://www.zeny.cz/magazin/zdrava-vyziva/co-mozna- nevite-o-cukru---.aspx

Cituji hafatko: Zajímalo by mě kolik smí sníst člověk maximálně za den cukru?

Tak to by mě zajímalo taky.. Snim tolik sladkýho- hlavně pečivo, oplatky, čokoládu, kafe sladim...,že se svýmu tělu divim, že si to nechá líbit. Už jsem si 100x řekla, že s tim něco musim dělat, ale protože mě netlačí váha (mam 51kg) tak s tim nic nedělam a ráno opět začnu den sladkym kafem + 2 koblihy... Před chvílí jsem si namazala vánočku máslem, takže si ještě zakládam na cholesterol- který už lehce zvýšený mám, ale ten umělohmotný sajrajt z kelímku bych si na chleba nikdy nenamazala, takže jsem teda pacient k pohledání.. Zvláštní je, že většina ženských změní jídelníček, až když jim to leze na špeky, ale zdraví jako takový moc nemotivuje. O tom by kuřáci mohli vyprávět..
Jak se vlastně projevuje cukrovka?

Cituji saluska: Jak se vlastně projevuje cukrovka?

Myslím, že je tam velký a častý pocit žízně, hubnutí, únava..snad zhoršující se zrak, ale to si nejsem jistá..

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

hafatko
Máte v rodině někoho s cukrovkou?
A množství cukrů se liší na váze, věku, pohlaví. námaze, atd. Těžko se to dá takhle zobecnit, ale rozhodně uděláš dobře pokud odstraníš to sladké pití. To bývá docela problém. A to, že ti. neb někomu v tvém okolí, nic není ještě neznamená, že je to v pořádku. Tohle se projeví až za pár let a pak už bývá většinou trochu pozdě.

jen upřesnění-příčinou vzniku cukrovky není nadměrný příjem cukru ve stravě,je to porucha metabolismu cukrů,ale na uplně jiném podkladě.

arrow
profile_image
upírek
od 31. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kolik cukru je "vhodné" maximálně za den sníst bych sama ráda věděla, ale z vlastní zkušenosti vím, že nemoci se mohout projevit až po dlouhé době... Teď nemyslím cukrovku - může vás potkat spousta jiných zdravotních potíží. Sama teď cukr nesmím skoro vůbec, protože jakmile se ho dám, vrátí se mi gynekologické potíže, se kterými se potýkám už 3 roky - cukr není jedinou příčinou, ale velmi přispívá ke zhoršení mého stavu. Takže moje rada zní: sladit co nejméně a pokud už si to nemůžeme odepřít, tak se pokusit nahradit klasický řepný cukr třeba medem, javorovým sirupem apod. - ty mají alespoň nějaké pro náš organismus cenné látky. Na vše se dá časem zvyknout - na neslazené nápoje (včetně čajů a kávy), na jinou než sladkou snídani, na ovoce k svačině místo sušenky...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené