arrow
profile_image
Sfinga
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vega
Já si dovolím trochu nesouhlasit. Na jednu stranu to je velmi často tak, jak popisuješ. Já ale například začínám rekonstruovat starý barák, který je starý sto let a víceméně v původním stavu - bude se tam dělat všechno nové. Nazývám to rekonstrukcí, protože to stále pořídím o něco levněji, než barák nový (v podobném standardu; nějaký z prefabrikovaných dílů a sádroše by možná vyšel stejně, či levněji, ale já myslím zdi ze zdiva, ne z papíru, dřevěné trámy atd.), nemění se zásadně půdorys, silueta a rozmístění základních prvků (oken), tedy je tam kontinuita s tím, co tam vždy bylo, ale bude to barák, který vydrží s malými opravami dalších sto let.

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Sfinga
Ano, pokud máš dostatek prostředků, pak ano. Ale myslím, že většina bude chtít spíš ty levné prefabrikáty a pod. Proto bych raději volila novostavbu, alespoň v mém případě si do smrti na nákup 100 leté vilky nevydělám, leda bych vyhrála sportu.

arrow
profile_image
stonožka
od 8. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

eva1960
protože čím jsem starší, tím mám raději taky takové věci, co mají ducha, prostě nemusím vše nové
já jsem na tom stejně, že by to bylo stářím??? My jsme paradoxně nevybírali srdcem, ale řízením osudu jsme byli donuceni to převzít. Taky jsme měli v plánu starý menší domek se zahradou, ale bohužel k tomu nedošlo. Píšu bohužel, protože tohle je opravdu velké sousto a právě proto není co závidět, je to sice krásný pocit, když vidíš, jak se to postupně mění k lepšímu, ale pro nás je to práce asi do konce života. Na druhou stranu si ale nestěžuju, baví mě to,dělám to ráda, jenom jsem to chtěla v menším vydání. A přiznám se, že závidím těm, kteří rekonstruují jeden barák, nebo baráček, protože si vždycky říkáme, že to už by jsme měli dávno hotové a u nás je konec v nedohlednu.
A největší problém? Peníze, vlhkost, vazby a střechy.

arrow
profile_image
Sfinga
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tkanicka
Já jsem tu nedělala nedělala analýzu trhu nebo statistiku - jen jsem tím chtěla říct, že kdybych chtěla postavit stejný barák třeba právě z cihel nebo porothermu, tak mě vyjde v mém konkrétním případě dráž, než ta rekonstrukce. Levnějš by to mohlo být třeba z prefab dílů, ale to nechci. Nic jinýho tím nebylo myšleno.

stonožka
Asi tím, že stárneme a vážíme si starších věcí. Když jsme stavěli náš nynější dům, byla jsem nadšená z toho, že je to obrovské, místností dvakrát tolik než potřebujeme, obývák s kuchyní 100 m2 - prostě veliké, veliké... Dneska vím co mi stačí, co stačím uklidit bez toho abych byla otrokem domu. Asi to je pro vás veliké, na druhou stranu jste neměli asi na výběr. Já naštěstí mám.
Moc se mi líbí ty domky anglického stylu, takové jako jsou ve Vraždách v Midsomeru..... Cihly, břečtan. nebo alternativa Provence, někde domek schovaný v křoví....
Takže hledám, rozhlížím se, uvidím... Proto rekonstrukce.

arrow
profile_image
stonožka
od 8. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vega
ono je taky hodně o tom, jestli k tomu máš vztah, ty by sis třeba nekoupila starý barák, ani kdyby jsi na něj měla, a já bych zase vždycky dala přednost starému. Naše rekonstrukce neprobíhá v duchu - něco přetřeme, vyměníme , opravíme a je hotovo. Takže rozhodně nemám pocit, že budu bydlet v poslepovaném baráku.

arrow
profile_image
andys
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, rekonstruujete staré domy, ale už nikdo nepíšete, zač jste je koupily? Pokud je to za "pár kaček", tak není o čem mluvit. Ale to vždycky tak není.

janis
Jani, pokud bych si chtěla koupit dům, nemyslím zrovna od Centralu, které jsou cca za 7,5 mil se zahrádkou okolo 500 m2, tak včetně pozemku zaplatím okolo 9 mil, zahrada 950 m2.
Takže más to vyjde "svépomocí" levněji, protože ty cenu jsou nehorázné a zatím jsem si nevšimla, že by šly dolů Ale souhlasím s Tebou, že ať je to Morava nebo Praha, tak okolo větších měst jsou ty ceny vysoké. Stačí pár km od těchto měst a ceny jsou o dost rozumnější.

Jen pro zasmání - u nás stavěla firma malé domky o 5 bytech. Něco prodali hned, pak to dlouho stagnovalo. Ceny jsem si jednou vytiskla, když začali prodávat. Od nového roku dali na domy 150 tis slevu, ale ty ceny o těch 150 tis navýšily. No mě málem omyli. Koukala jsem na tu nehoráznou drzost. Zavolala jsem tam a říkala jsem, že je to dobré ta sleva, ale proč původní cenu navýšili. Pán nevěděl, co říct, koktal do telefonu a že by jsme se mohli domluvit tedy na ceně 300 tis. Nyní nabízejí slevu 550 tis a stání zdarma. Možná, že měli někteří lidé také vytištěné původní ceny jako já.

arrow
profile_image
stonožka
od 8. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

eva1960
já jsem si bydlení taky přizpůsobila, budeme obývat jedno patro, taky nehodlám po zbytek života jenom uklízet. Kdyby to byla jenom tahle jedna budova, tak jsem naprosto v klidu, ale my jich máme šest a jedna větší než druhá, je to velký velký uzavřený dvůr.
Jinak břečťan jsem loni zasadila, taky plánuju mít celý barák porostlý, moc se mi to líbí, jenom by mohl růst trochu rychleji. A ty anglické cihlové domky, to je nádhera, hned bych to vyměnila. Přeju ti, aby jsi našla ten svůj vysněný, ono už to hledání a rozhlížení se je krásné.

Holky to je asinereálné psotavit domek 4+1 dřevostavbu bungalov do 2,4mil., co?(nechci celý život jen splácet dům a ani se nikam nepodívat a jíst nejlevnější šunty z Lídlu).

jajaja
někde jsem viděla inzerát výstavba nízkoenergetických staveb - stavba - bez vnitřního vybavení (nevím jestli to napíšu blbě pro holky co už stavěly, ale zdi, podlahy, okna, dveře, střecha kolem 750 tisíc), je to ze vsetína firma. Možná janis bude mít někde poznamenánu adresu, měla jsem ten domek i ve fotogalerii.
jinak vím, že některé firmy nabízejí i stavby loftových domů
zkus se podívat na www.reality-cr. nebo tak nějak tam i v nabídce realit nabízí firmy stavbu těchto nízkoenergetických domů.
Jeden takový staví pod naším, vypadá to fakt dobře, opíšu firmu, která to dělá, zkusím to najít na netu a když tak dám tady kontakt.

arrow
profile_image
Sfinga
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jajaja
Můj Pepa říká, že by to za to postavil To nemá být nabídka, jen jsem ho chtěla probudit a toto byla dobrá záminka Takže asi: samotná stavba (bez pozemku) by se pořídit asi dala...ale samozřejmě jen v určitém standardu.

arrow
profile_image
zlatkaz
od 22. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

94
stonožka
já jsem na tom stejně, že by to bylo stářím???
eva1960
Asi tím, že stárneme a vážíme si starších věcí
věkem to nebude děvčata já jsem asi trošku jiná věková kategorie a staré věci miluju, stejně jako staré baráky, ty věci prostě mají svou duši a tu žádná nová budova mít nebude ani kdbch si ji vystavěla podle nějakého staršího domu..

a břečťan? už se mi pěkně pne po matky baráku (část vlastním, ale chtěla bych samozřejmě vlastní), zezačátku nechtěla, tak jsem zasadila jen jeden, ale teďka už jsou kolem celého domu, na tom bílém stříkaném brizolitu to vypadá pěkně už teď a to to není skoro vůbec rozrostlé.. a kam svítí sluníčko, tam mám udělanou stěnu z latěk a na ní bílé vínko na papání jinak na zahradě skalku, oblouk porostlý břečťanem a klematisem..máme ještě broskvoně, meruňku, třešeň, stěnu z višní no a měla jsem jabloně, ale jednou jsem přijela na návštěvu a matka mi je pořezala na topení že si chce dát na zahradu bazén............

jinak co se týče rekonstrukcí, tak jedeme pomalu, ale jistě, všechno si platí matka, takže moje pokoje na nějakou rekonstrukci mohou zatím zapomenout, stejně jako na plastová okna, která už si matka do své části baráku dala, stejně jako si tam snížila stropy, já bych ostatně rekonstrukci dělala zcela jinak, než ona, ale tak já tam jezdím jednou měsíčně a kdž si to zafinancuje, ať si to udělá jak chce

Sfinga
já v to silně doufám, nechci nic velkého honosného, to vůbec, jen obyčejnou krychličku se mi stejně líbí nejvíc (kdyby byly dveře v nějakém výklenku, tak bych byla štěstím bez sebe..)takže náročná moc nejsem, nemáte někdo zkušenosti s konkrétní firmou? A co říkáte na dřevostavby vy?(mě se to zdá lepší jak cihla, ale v čr to holt nemá tu tradici a trochu se obávám toho když se do zdi něco přibíjí a zavěšuje, aby se mi časem ten barák nerozpadl, jak už bude prošroubovanej..a taky červotoču ej třeba se bát..)

arrow
profile_image
Sfinga
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jajaja
Dřevostavby jsou krásné - navíc všude jinde jsou o hodně levnější, ale tady to vyjde stejně jako klasika a proto se to asi moc nechytá. Taky možná právě proto, že si lidi myslí, že jim to sežere červ
Konkrétní zkušenosti nemám, pro inspiraci mrkni na:
Mrkni na URL
a ještě tuhle krásku (nevím, jestli je to dřevostavba, ale dřeva je tam dost a je to nádhera):
[url=http://www.contemporist.com/2009/01/27/mollys -cabin-by-agathom/ ][/url]
Teď jsem se na to pořádně podívala (měla jsem to už nějakou dobu v záložkách) - je to dřevostavba jako hrom!

jajaja
nemáte někdo zkušenosti s konkrétní firmou? A co říkáte na dřevostavby vy?(
Můj přítel má firmu a dělají dřevostavby ale vše mimo čr protože češí žijí v duchu,že dřevostavby jsou na ****** přitom jsou to úžasné domy. Sami máme jeden v zahraničí postavenej a já se tam strašně ráda vracím

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené