arrow
Neprodává v Bazaru

Tak my budeme s přítelem od jara také rekonstruovat. Zatím si necháváme vypracovat projekt. Stávající stav je-přízemí: chodba, kuchyně, obývák, koupelna, ložnice-chceme zanechat chodbu, kuchyni, obývák (tam jen dát krb), místo koupelny chceme schody, místo ložnice chceme koupelnu; patro: zatím 2 místnosti, ale je to spíše taková hůra, to chceme zrušit a udělat ložnici, 2 pokoje a záchod. K domku patří dvorek, garáž, dílna, zahrada. Takže nás čeká osekání zdí, nová elektrika, podlahy, kuchyňská linka, krb, koupelna, schodiště, celé patro, nové topení všude v domě. V hlavě stále vidím ten výsledek a těším se, i když vím, že to bude taky trvat než se to uskuteční. Vše si chcem dělat svépomocí+kamarádi.

arrow
Neprodává v Bazaru

bobulinka
Super stránky!

arrow
profile_image
CherryAnn
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

K té rekonstrukci - tady jsem pro změnu našla celkem pěknou fotoreportáž stavby od základů.

Cituji stonožka: žádná nová vila nemá genius loci

nevím, jestli někdo už nedával odkaz na www.stavbadomusvepomoci.cz jsou tam rady lidí co staví svépomocí my svépomocí stavět nebudeme, nemáme na to chuť, čas a ani žaludek. Raději všechno na firmy. Rekonstrukce musí být kompletní, žijeme ve starým domě a nikdy člověk neví,kdy praskne nějáká trubka.... když rekonstrukce, tak kompletní - topení, odpady, elektrika, voda, ..... jinak je to jen časovaná bomba v novém kabátě a pak je trochu škoda kopat do nových dlaždiček a hledat prasklou vodu

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Osobně jsem nakloněna spíš rekonstrukci a důvodů mám několik...

Pokud v domě nějakou dobu žiji, mohu si lépe určit co a jak chci změnit. Sebelepší projekt nevychytá vše, každý jsme jiný a na mnoho věcí se prostě přijde až užíváním.
Vím mnohem lépe na jakém podloží dům stojí, je již usedlý. Novostavba si sedá několik let a každá, bez vyjímky, potřebuje časem opravu.
Vím zda je dům vlhký, většina starších domů má sklep a vím zda není podmáčený. U novostaveb je to luxus, který význameně zdražuje cenu domu. Můžu si stokrát udělat sklep, když ho nebudu moci kvůli vlhku používat a stav okolních domů nemá žádnou vypovídací hodnotu, co platí u jednoho, nemusí platit u jiného. Viz. náš dům..v okolí mají všichni sklepy vlhké, my ne, jsme zrovna v "korýtku" kde je sucho.
Rekonstrukce se dá dělat...samozřejmě po důkladném zvážení a naplánovaní...postupně.. a tak je stále nač se těšit.
Nevěřím tomu, že novostavby vydrží ve stejném porovnání totéž, co staré stavby, viděla jsem to už mnohokrát.

Rekonstrukce se musí samozřejmě dělat s rozvahou a je nezbytné, aby člověk věděl, co chce a co ho čeká. Novostavba teprve na průšvihy čeká, u starého domu jsou už dávno viditelné, pokud jsou.
Pokud rekonstrukce vyšla významně dráž, při zachování domu jako takového, je to obvykle chyba ve špatném plánu, případně jde o náhrady kvalitnějšími materiály než je u počítané novostavby.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené