arrow
profile_image
kokorunka
od 23. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, už delší dobu řeším problém s jazykovou školou. Chodím do ní už několik let a nejsem spokojená s výsledky. Nevím, do jaké míry je to mnou (nejdří dokončení VŠ pak práce a málo času na učení), ale poslední dva roky se opravdu snažím učit a pořád to není ono. Připadá mi, že umím určité kousky, které ale nejsem schopna dát dohromady, aby to vytvořilo nějaký celek, jestli mi rozumíte. Přejít na jinou JŠ nemám kam a tak už dlouho přemýšlím na soukromým učitelem. Kurz mi končí v červnu, tak jsem si říkala, že bych začala třeba od dubna ještě i na soukromé hodiny a pak porovnala výsledek. Co si o tom myslíte, nejsou to vyhozené peníze - platit si JŠ a ještě soukromou výuku? Nemáte s tím někdo zkušenosti, jestli vám to pomohlo? Pokud budu se soukromým učitelem spokojená, chci si zaplatit ještě výuku přes léto, ale pak bych nejspíš pokračovala v kurzu na jazykovce.
Také mě zajímá, jestli je mezi vámi někdo, kdo přešel z jazykovky jen na soukromou výuku a jestli mu to pomohlo a v čem nejvíc.
Budu moc vděčná za vaše názory, už nad tím uvažuju hodně dlouho a potřebovala bych nějaké další zkušenosti

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě to nebudou vyhozené peníze. Většina jazykovek i nabízí soukromou konveraci, kam chodí jejich studenti v kombinaci klasickou výukou v jazykovce. Abych pravdu řekla, tak já dávám přednost soukromé výuce - lektor se věnuje pouze mě, jakmile na něco narazím, všechno mi okamžitě objasní. Je to rozhodně intenzivnější a z hodiny si odnáším mnohem víc, než z JŠ. Nemluvě o tom, že na rozdíl od jazykovek mi i opravuje výslovnost (chápu, že ve větším počtu studentů se to prostě nedá uhlídat). Jedinou nevýhodou bývá cena (za 90 min FR platím 500 Kč, ale lektorka má odpovídající znalosti a dlouholetou praxi). Tak určitě do toho!

arrow
profile_image
kokorunka
od 23. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elinor92: Děkuji za tvůj příspěvek. Je pravda, že se v jazykovce od začátku letošního kurzu snažím sledovat dobu, o které si myslím, že je pro mě přínosná, nebo dobu po kterou mluvím a popravdě řečeno nic moc.
Jenže on je tu ještě jeden problém, mluvila jsi o velkém počtu žáků ve skupině, u nás je to právě naopak. Loni nás chodilo 5, proto jsem letos zase nastoupila, aby se kurz nezavřel, jenže jedna studentka odpadla a chodíme tam 4, kurz se (bohužel) zase nezavřel. Vzhledem k tomu, že tam chodím od začátku, je mi hloupé se na to vykašlat, protože při třech studentech by se to asi už opravdu zavřelo. Ale jsem velice nesourodá skupina, co se znalostí týče.

arrow
profile_image
kokorunka
od 23. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hodně mě zajímá, jestli třeba někomu něco nešlo a změnou stylu výuky nebo učitele se to prolomilo a najednou s tím nebyl problém, třeba konverzace nebo vůbec pochopení látky. Nebo jestli někdo má i negativní zkušenosti ...

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na kokorunka: To je kus od kusu. Přítel třeba nesnáší tyhle kurzy, nic mu nedaly a když si najmul soukromého lektora, tak se do roka naučil výborně anglicky. Někomu sedí skupinové hodiny a někomu ne. Mně vadí, protože je to brzda, jede se pomalu, lektor se nemůže věnovat jenom tobě. Pokud tam chodíš tolik let, tak bych skutečně hodně zvážila ty soukromé lekce a nebo si najmula někoho mimo tu JŠ.

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za větší skupinu považuji více než dva lidi
Podle mě je opravdu nejlepší, když se člověk učí jazyk v maximálně dvou lidech. Já to můžu porovnat - 9 let mám soukromou výuku FR vs poslední 2 roky jsem chodila na AJ do jazykovky (příprava na CAE). Tam byla super parta, takže jsem poznala lidi a získala nové kamarády. Měli jsme i úžasné lektory, kteří byli opravdu aktivní, ale zase to bylo tak, že se prostě jelo podle učebnice a nemohlo nastat žádné zdržení kvůli dodržení osnov. Fakt je, že já se i občas "styděla" přede všema něco říct, protože jsem se bála, že plácnu blbost (což se mi na soukromo stát nemůže). Navíc mezi tebou a soukromým lektorem pak vznikne i "vztah", kdy si povídáš pro procvičení jazyka o normálních věcech, o tvém i jeho životě, takže se můžete stát i přáteli. Samozřejmě tím ale nechci říct, že jsou JŠ špatné! Nebýt toho, že jsem teď na medině až příliš zaneprázdněná, tak bych určitě 2x týdně do jazykovky chodila, abych se aspoň udržovala

arrow
profile_image
kokorunka
od 23. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na smarny: Reaguji na Elinor92: No já mám taky pocit, že mi to moc nedává a je to celé o ničem. Ale zdá se mi, že to ve skupině vadí jen mě, jak už jsem psala, jsme na tom každý jinak a já zrovna nejsem moc typ, který by do hodiny přišel všem ostatním povykládat, co všechno dělal, zažil a chtěl být středem pozornosti, zvášť když to má být v cizím jazyce
Ale na druhou stranu si jinak ve skupině docela rozumíme a hodně se nasmějeme, což by mi chybělo.

Reaguji na Elinor92: Píšeš, že chodíš 9 let soukromě do francouzštiny. To už musíš umět dobře, že? Dělalas větší pokroky, než s AJ v jazykovce a jak často chodilas na hodiny? Cena se mi zdá dost vysoká, takže předpokládám i vysokou efektivitu.

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Francouzštinu bych řekla, že mám na úrovni C1-C2 (mám DELF B2, ale starý 3 roky). Takže teď už jen piluji drobnosti z učebnic pro fildy a pedagogické fakulty.
Vzhledem k tomu, že ji mám po těch 9 let jen jednou týdně, tak těžko srovnat pokroky s jazykovkou, kde bych nejspíš byla 2x týdně 90 min. Ale i když jsem měla fráninu 4 roky povinnou na gymplu, tak se mi spolužáci ani zdaleka nevyrovnali (a to byla 3x týdně), takže ty pokroky asi budou (další můj nešvar je, že se neučím nidky slovíčka z papíru/učebnic - jen co slyším nebo přečtu, takže veškerou slovní zásobu jsem si nacpala do hlavy ani nevím jak ).
Ajina v jazykovce nebyla špatná, ale zase těžko srovnat, jelikož ji dělám už od školky, jako malá jsem chodila léta do jazykovek, a před lety jsem si udělala FCE. Jednalo se tedy o konkrétní zaměření na zkoušku CAE, takže něco jiného než normální kurz, kde se jazyk učíš (tady už se čekalo, že ho umíš). Ten pokrok tam určitě byl, ale kvůli mé laxnosti ne tak velký (domácí úkoly jsem dělala na poslední chvíli, na testy jsem se nijak nepřipravovala atd.). Ale 100% mi to dalo hodně věcí a nelituji ani času ani peněz. A jak říkáš, ve skupině je zase zábava a člověk pozná i nové lidi
Myslím si, že není špatné si najít třeba kamarádku a s ní na ten jazyk chodit. Já takhle chodila na španělštinu (soukromá výuka, ale ve dvou) a bylo to dobré na tu konverzaci, že se dalo diskutovat ve více lidech a zase ta sranda. Ale za mě opravdu víc jak 2 lidi pro klasické učení - ne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené