arrow
profile_image
Mrkvas
od 16. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

V loňském roce jsem řádně ukončil bakalářské studium na soukromé vysoké škole a letos po roční pauze budu pokračovat v magisterském studiu tamtéž, ale měl bych také zájem zapsat se k bakalářskému studiu na veřejné vysoké škole a tedy studovat souběžně Ing. na soukromé vš a Bc. na veřejné vš. Právě o této kombinaci jsem nenašel skoro nic v zákoně o vysokých školách, tak se chci zeptat jestli někdo nevíte zda-li bych musel za současné situace hradit studium na veřejné vš, když jsem dosud žádné studium na veřejné vš nezapočal a měl bych tedy mít nárok do svých 26 let na bezplatné bakalářské prezenční studium v podobě 3+1 let.

Myslím, že ne. Soukromé školy by se do toho neměly počítat a i kdyby, tak pokud jsi to studium absolvoval v termínu, není co řešit.

arrow
profile_image
jolie1
od 3. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nejlépe uděláš, když si zavoláš na studijní veřejné školy nebo raději tam zajedeš, řešila jsem kdysi něco podobného ( bc, Ing. na veřejné a bc. na soukromé) a vím, že jsem z toho taky nebyla moc chytrá...něco jiného by bylo kdybys chtěl z veřejné školy jen to bc. a pak nepokračoval, to bys neměl platit nic(pokud jsi studium nepřetahoval)

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Mrkvas: zda-li bych musel za současné situace hradit studium na veřejné vš, když jsem dosud žádné studium na veřejné vš nezapočal a měl bych tedy mít nárok do svých 26 let na bezplatné bakalářské prezenční studium v podobě 3+1 let.

1. za souběžné studium vysokých škol se nic neplatí
2. 26 let nemá s bezplatnou dobou studia NIC společného
Hranica 26 let znamená pouze to, že student je povinen za sebe začít platit odvody na zdravotní pojištění (jestliže to za něj nedělá zaměstnavatel)

Informace o studiu do matriky studentů vkládají jak veřejné, tak i soukromé vysoké školy na území ČR. Viz http://www.msmt.cz/vzdelavani/vysoke-skolstvi/sims -sdruzene-informace-matrik-studentu

arrow
profile_image
Audrey1
od 15. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mrkvas: tak se chci zeptat jestli někdo nevíte zda-li bych musel za současné situace hradit studium na veřejné vš

Jsem v podobné situaci. Podle mě budeš mít Bc. studium na veřejné vysoké (po dobu 3 + 1 let) bezplatné. A to z toho důvodu, že jsi zatím nikdy žádné Bc. studium na veřejné vysoké nezapočal. Soukromé vysoké "jdou mimo tenhle systém".
Jinak souhlasím s tímto:

Cituji lulamae: 26 let nemá s bezplatnou dobou studia NIC společného

Je otázka, zda bys platil poplatek za DALŠÍ studium. A to fakt nevím, znám dost lidí ve stejné situaci, v jaké jsi byl ty, kteří nic platit nemuseli. Řekla bych, že je i trochu nemorální chtít po někom, kdo si platí soukromou VŠ, další poplatky.

arrow
profile_image
holly
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pořádně prozkoumej web dané veřejné VŠ nebo zavolej na studijní. Myslím, že v tvém případě pude o poplatek za další studium, jelikož už jednoho bakaláře máš. A taky pozor na to +1 rok, protože je možné, že už na něj nebudeš mít nárok.

existují poplatky za:
1. další
2. delší
studium

Minimálně budeš platit za další studium, což je asi 4000 Kč.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Patty: Minimálně budeš platit za další studium, což je asi 4000 Kč.

Záleží, o jakou veřejnou VŠ se jedná.
Ne všude jsou poplatky za dAlší studium vyměřovány. (resp. jsou, ale v nulové výši = ergo nic).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené