arrow
Neprodává v Bazaru

Jinak ještě k těm papírům, auto je podle mě odhlášený (v polopřevodu) na toho chlápka, proto je malý TP na tu původní ženskou. Jak to měli dlouho? Nebo to zřejmě jen překoupili, aby to mohli prodat takhle. Pojistka byla zřejmě na někoho, na koho vyšla levnějc. Kdoví, jestli to platili. Víš, že to auto musíš hned pojistit, viď. Oni maj smlouvu o prodeji a od toho dne jsou z obliga. Kancelář pojistitelů už by šla po Tobě.

To, že jsem udělala chybu (v euforii z koupě prvního auta) vím moc dobře, ale kvůli výsměchu jsem sem nepřišla, od toho, předpokládám, taková diskuse není.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Kancelář pojistitelů už by šla po Tobě.

to je svatá pravda, jsou nekompromisní a drazí jak sv....

Určitě ihned ode dne koupě povinné ručení nebo odnést SPZ do depozita na MÚ.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nevim11: To, že jsem udělala chybu (v euforii z koupě prvního auta) vím moc dobře

Tak zase tolik drahá chyba to nebyla stávají se i horší věci.
Odstoupit od smlouvy - vrátit auto záleží co je v té smlouvě napsané.Jestli tam je něco ve smyslu "stav odpovídá stáří auta,kupující byl seznámen se stavem auta a souhlasí,kupuje auto tak jak stojí a leží" tak máš smůlu a dej si ho do servisu za své.
Člověk když prodává auto,tak tu smlouvu napíše tak,aby právě někdo za měsíc nepřišel,že si to rozmyslel a chce zpět peníze.Oni lidi by chtěli za 20 tisíc nejlépe auto nové a záruku 5 let takže je potřeba se bránit i jako prodávající.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Nevim11: výsměchu jsem sem nepřišla, od toho, předpokládám, taková diskuse není.

Ježišikriste, ďalšia citlivá a vzťahovačná.

NIKTO sa ti tu nevysmieva.
Len ti každá napísala, že máš na 90 % smolu (na 100 % to nevieme, nevidíme, čo je napísané v zmluve)

Cituji Tiakia: Odstoupit od smlouvy - vrátit auto záleží co je v té smlouvě napsané.Jestli tam je něco ve smyslu "stav odpovídá stáří auta,kupující byl seznámen se stavem auta a souhlasí,kupuje auto tak jak stojí a leží" tak máš smůlu

asi tak.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak promiň, nevím, co teda přesně chceš slyšet. To, že někdo nepozná, že tomu teče olej, jede to na 3 válce, je to celkově pelech a ještě to jde honem kupovat za tmy, aniž by si porovnal ceny atd., to promiň, ale to trochu k smíchu je, neé já vím, žes to nechtěla slyšet. Ještě bys na ně mohla chtít vyrukovat se skrytými závadami, né. Promiň, ale zde popsaný vady jsou tak do očí bijící, že fakt už nevim. Že to nepoznáš Ty, budiž, ale co tatík, tomu celý tenhle kšeft nepřišel ani trochz podezřelý?
No, 18 táců za ponsučení je sice dost, ale aspoň si to budeš pamatovat.
Jinak myslím, že až tak zle jsem Ti neporadila, hlavně řeš tu pojistku, a to teď fakt beze srandy a ten motor je z corsy, tak snad něco seženeš no. Protože tenhle pytel nikomu neprodáš, kdo by s tím co dělal... Já sama měla corsu, nabouranou, ale fakt že vymazlenou a co myslíš, šla do šrotu, oprava dražší než cena auta, na prodej k ničemu a nikdo to nechtěl. Tyhle auta už to maj za sebou, to už nikdo neřeší. Další věc je eko poplatek při převodu, za Tigru bude trojka? To nevim, nechci psát, když si nejsem jistá.
Vy jste spěchali honem, aby Vám to nikdo nevykousnul, nebýt Vás, to auto furt maj. Sto procent.
Jako třeba se Ti to zdá ode mě hnusný, ale jak jinak to říct...

Cituji lulamae: Ježišikriste, ďalšia citlivá a vzťahovačná.

To rozhodně nejsem, snesu kritiku, ale na druhou stranu, pokud si přijdu pro radu (v ne moc dobrém rozpoložení, tak očekávám odpověď a nepotřebuju vědět, jaká jsem hlupačka, ok?

Jinak za vaše příspěvky samozřejmě děkuju.

Ve smlouvě mám uvedeno mj. toto:

"Prodávající prohlašuje, že mu nejsou ke dni prodeje známy žádné závažné závady na vozidle ani žádné záměrně nezamlčel."

Předesílám, že motor jsme s otcem kontrolovali - olej v té době netekl, motor byl čistý, otáčky pravidelné, dobře táhnul, jel na všechny válce (snad nejsme zas úplný blbci) dojeli jsme domů a tyto nedostatky se začaly projevovat druhý den.

Jak už jsem se zmínila v úvodním příspěvku, je mi jasné, že auto tohoto stáří a za tuto cenu potřebuje určité investice, ale když si kupuju něco, co má být v pořádku, tak chci, aby to bylo v pořádku, což tohle auto evidentně není, o tomhle prodávající určitě věděl(a) a zatajil(a) to. Nechci mít z toho pojízdnou kasičku, kdybych měla 10 tis. Kč jen tak na vyhazování, tak si nekoupím ojetou Tigru, ale mrknu se po něčem trochu "lepším".

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nevim11: "Prodávající prohlašuje, že mu nejsou ke dni prodeje známy žádné závažné závady na vozidle ani žádné záměrně nezamlčel."

Ke dni prodeje bylo auto OK a a prodávající si nebyl vědom žádných skrytých závad ke dni prodeje.
Takže nic a auto si dej za své do servisu.Ale nejdřív si vyřeš ty papíry a zaplať pojistku.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nevim11: kdybych měla 10 tis. Kč jen tak na vyhazování, tak si nekoupím ojetou Tigru, ale mrknu se po něčem trochu "lepším".

Kdybys chtěla auto,tak si nekoupíš Tigru neb to je nepovedené auto a stojí za ehmmm i nové natož ojeté.Ale chápu,že ti to připadalo jako sporťák a za 18 tisíc krásný.

Reaguji na Tiakia: Jsem začátečník, malé (pokud možno co nejmenší) auto je pro mě ideál, přítel má Sebringa, otec Lagunu combi - v obou těchto autech se sama jezdit zatím bojím, takže tohle pro mě byla ideální volba.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Nevim11:
A kontaktovali ste nejak priamo toho pána "predávajúceho", odvtedy?
Byť je zmluva podpísaná so slečnou dcérou, predajcom bol, pokiaľ viem, on.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nevim11: takže tohle pro mě byla ideální volba.

To určitě byla koupila jedno z nejhorších a nejméně povedených aut.To bylo vyrobené jen pro potěšení oka jakože sportovní auto,jinak neskutečný šmejd.Ale je vidět,že se vždy najdou lidi,které nachytá vzhled toho auta.
No nic,auto nevrátíš,tak máš už alespoň v pořádku papíry a pojistku?

Reaguji na Tiakia: Chápu, určitě si nekupuješ staré plechovky, gratuluju, já mám však možnosti omezené ono v téhle cenové kategorii moc na výběr není.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nevim11:
Je jedno co je či není za cca 20 tisíc možno koupit,ale zkus odpovědět na otázku máš to auto na sebe pojištěné a přepsané?

Reaguji na Tiakia: Mám přepisovat (800 Kč) + platit ekodaň (3000 Kč) + povinně ručení (x Kč) za auto, jehož stav není v souladu s tím, co bylo uvedeno ve smlouvě? Prodávající si vypnula telefon a moc dobře věděla proč, zítra si za nimi s přítelem a jeho kamarády uděláme menší výlet a vyjasníme si to, to je nejlepší řešení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené