arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pulspuls: jsem párkrát hlídala děti okolo 3 let a po pár hodinách jsem byla grogy a chtěla jsem jít domů si odpočinout, prostě jsem viděla, že to vůbec není takové, jak jsem myslela...

čím jsem byla mladší, tím jsem to líp dávala, možná i proto, že jsem byla sama dítě a dokázala se i líp vcítit, ale děti 3 a 4 roky mně tehdy vysloveně bavilo hlídat.

Musím ale říct, že jsem je hlídala jak píšeš na pár hodin třeba, to je podle mně furt nesrovnatelné s tím mít vlastní.

Reaguji na Red_fire: no, jen bych k tomu napsala, že jsem si nenaběhla. Nestydím se přiznat, že jsem něco nezvládla a že nejsem dokonalá. A ostatně tohle téma jsem založila, protože potřebuju znát zkušenosti ostatních, nevěřím, že by mi to šlo samotné tak dobře. Rozhodně si nehraji na dokonalou superženu a ani nemám tu potřebu

Jenže jak poznat, že je chůva dobrá? Těžko ji můžu nechat sledovat kamerami A ono škola taky není záchrana, já když byla po škole jednou v družině, spadla na mě skříň se skleněným nádobím, v době, kdy se zrovna paní učitelka věnovala v úplně jiné místnosti jakési telenovele....

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: překvapivě zvládala i uklízet a vést domácnost, ale nepřipadá mi to nic mimořádného, tudíž nemám

Já jsem taky názoru, že domácnost vybavená myčkou, sušičkou, případně vysavačem co sám vysává a jinými výdobytky. se udržuje v podstatě skoro sama, rozhodně to tedy není práce na další směnu, jak to měli např. když se topilo v kamnech a vodu na nádobí museli nejprv ohřát, (to už mi spíš co se času týče přijde horší to vaření), nicméně ne s dětma !

Já si kolikrát říkala - kdy asi tak ty matky od mimin např. vysávají?
S vařením mi to přijde taky skoro o úraz, pokud se batole např. plete pod nohama, no myslím, že v tomhle to bude určitě horší.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sang: Za dva roky ve společnosti sotva mluvícího stvoření nezakrní? Cože? Kolik matek má problém se po mateřské vrátit do práce, nejen kvůli tomu, že je nikde s malým dítětem nechtějí, ale i protože jsou už prostě mimo a navyklé na uplně jiné priority a život.

opravdu si nepřijdu zakrnělá, momentálně jsem si domluvila doučování Aj a Nj, ono to totiž záleží na matce, zakrnět může dost dobře i v práci

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jánošík: v podstatě to dopadlo tak, že snad jenom jedna splnila opravdu pokyny, dítěti se plně věnovala a vymýšlela pro něj různé činnosti, zbytek si více či méně vyřizoval své osobní záležitost, vrchol byla slečna, co šmejdila v celém bytě, zmizela na dlouhou dobu v nějaké místnosti a děcko nechala o samotě.

Toho bych se právě bála, a ono i hlídání od vlastních babiček má svá úskalí, například není neobvyklé, že maminka zakáže, babička dovolí, nebo, to jsem tu snad někde kdysi četla, má dítě nějaké stravní omezení a babička to nepochopí, myslí si své, a problém je na světě.

U úplně cizího člověka si myslím taky, že je velká pravděpodobnost, že mu ta výchova prostě bude fuk.

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Těžko ji můžu nechat sledovat kamerami

a to je zakázané třeba si dát do bytu, nebo někam nějakou minikameru?
Nejlepší by bylo asi osobní doporučení, nebo ověřená agentura. Jinak třeba jsou i inzeráty, že babička hledá rodinu a tak, co jsem viděla na netu, ale upřímně bych se bála, co jsou ty lidi z inzerátů zač.

No, já si taky myslím, že je lepší, když se o dítě chvilku stará máma, pak třeba otec, babička, děda, kamarádka....protože matka si může odpočinout a pak se intenzivněji věnovat děcku, než kdyby na všechno byla sama, pak se ani nedivím, že ty mámy jsou zničené a civí do prázdna, nebo jsou na netu. A taky byla dobrá vychytávka, že třeba víc mamin se sejde a jeden den hlídá děcka jedna, druhý den druhá a tak nějak, když je potřeba, tak dát k nějaké kamarádce s děckem.

Reaguji na Minette: no jak jsem psala, to nemáš záruku ale nikde....jsou špatné chůvy, učitelky ve školce....některé babičky jsou taky za trest. Člověk musí prověřit vše dokonale, ale jistotu nemá asi nikdy.....a nejhorší je, že nejčastěji dětem ubližuje jeho vlastní rodina.

Reaguji na pulspuls: no musela by s tím ta paní souhlasit a zase když o tom vím, tak se samozřejmě podle toho může chovat.....sledovat ji tajně je určitě zakázané a taky mi to přijde takové na hraně...

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lisa: co se týká těch soukromých školiček pro prcky, to se mi líbí. je tam většinou jedna učitelka na 2-4 děti, děti jsou v kolektivu... znám maminu, která tam dává holčičku od 16-ti měsíců a v pohodě.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Red_fire: Souhlasím s tvými příspěvky. Jinak Lisa mi celkem připomíná jinou naši milovanou uživatelku, ke které všechny s obdivem vzhlížíme.

jestli je to ta co si myslím,tak by se tu do ní nikdo nepustil, tak jako se tu někdo sesypal na Lisu - naopak, ještě by z toho vyšla jak hvězda

Reaguji na Lucrezia: takže si myslíš, že to je lepší jak chůva? při takovém počtu je to vážně dobré

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Adka: Už za svobodna jsi postrádala organizační schopnost (slušně řečeno),

Psala, že chodí domů v 9-10...náš byt vypadá úplně jinak, když chodím domů z práce v 5-6, nebo když mám období, kdy chodím pozdě, nebo jen na víkendy - prostě domácnost jde stranou na úkor jiných věcí, jinak bych se z toho zbláznila - a mít to tak dlouhodobě, asi bych si taky někoho najala (nebo změnila práci). A nemyslím si, že by to mělo něco společného s tím, že se nebudu schopná se postarat o domácnost a dítě.
Ale jako největší problém pořád vidím to, najít tu časově nenáročnou práci, za takové peníze, aby se to vyplatilo.
Spíš mi přijde, že se do práce rychle vracejí ženy na psychicky a časově náročné pozice (téměř po šetinedělí) - a to si myslím, že už to dítě může poznamenat.

Cituji ILChazz: pokud dáš dítě do dvou let do jeslí na víc než určený počet hodin (asi 40 za měsíc), nemáš nárok na rodičovský příspěvek, pokud se nepletu.

Myslím, že když dáš děti o státních, o příspěvek přijdeš, když do soukromých, tak ne - ale nevím, jestli to není stará info.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lisa: kdybych se musela rozhodnout tak spíš ty jesle. učitelky tam tuším musí mít i zdrávku, když hlídají takhle malé děti, asi bych byla klidnější. chůvu bych si spíš pořídila, kdybych pracovala z domu, abych ji mohla mít pod dohledem

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Těžko ji můžu nechat sledovat kamerami

No a proč vlastně ne?

Cituji pulspuls: a to je zakázané třeba si dát do bytu, nebo někam nějakou minikameru?

Ono je to zakázané? No tak to potom to leda nikde nikomu neříkat.

Ještě mně tedy napadlo, jak by se řešilo to, pokud by se v přítomnosti chůvy něco dítěti stalo, jestli by vůbec chůva měla tu zodpovědnost za něj, když vlastně matka by byla na mateřské/rodičovské.

Ať už jde o nějaký běžný úraz, nebo o něco vážného (otec např. přejel své dítě když couval z garáže a 2 leté dítě tam nebylo vidět) - rodiče mají totiž za takovéhle případy trestní odpovědnost, škola a školka taktéž, ale jak je to s chůvami?

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucrezia: co se týká těch soukromých školiček pro prcky, to se mi líbí. je tam většinou jedna učitelka na 2-4 děti, děti jsou v kolektivu... znám maminu, která tam dává holčičku od 16-ti měsíců a v pohodě.

to zní dobře, asi by se mi to taky líbilo víc než chůva...určitě budou mít lepší program, je tam kolektiv...

Cituji Zuziik: Myslím, že když dáš děti o státních, o příspěvek přijdeš, když do soukromých, tak ne - ale nevím, jestli to není stará info.

Taky netuším.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené