1. . .567891011. . .12

Cituji Lisa: Nicméně toleruji, že někdo to má jinak, a ty bys měla taky

Já to toleruji, jen mě to pobavilo.

Jinak vystřídat se na mateřské, to preferuje moje sestra. Ale já si nemyslím, že to je úplně vždycky reálné. Už takhle řekněmě do určité míry utrpí profese ženy (jelikož chci kojit a rozhodně ten rok, pokud to půjde, budu muset být doma já) A má potom utrpět profese obou?

Ale vím, že manžel bude jednoduše skvělý táta, už teď je s dětma výborný

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sang: Za dva roky ve společnosti sotva mluvícího stvoření nezakrní? Cože?

Tak teoreticky takto může zakrnět i za půl roku nebo rok.

Cituji Sang: Já jsem rozhodně pro - jít do práce, co nejdřív to jde, žít dál alespoň z části svůj život, mít ho pestrý, nezahazovat kariéru, nedělat ze sebe pouze matku a že tvůj vlastní život s dítětem vlastně skončil. To je pro trochu zvídavější a ambicióznější ženy cesta do pekel.

Nikde není napsáno, že s dítětem doma nemůžeš např. číst odborné články, sama se vzdělávat, můžeš chodit cvičit/tancovat/na kurzy jazyka, když se partner vrátí z práce a převezme to.

Co nemůžeš, je např. ráno odejít na devět hodin pryč z domu, nemůžeš dělat klasickou práci s pevnou pracovní dobou od - do, aspoň tak to vidím já, ale zas můžeš jiné věci, které bys třeba jako zaměstnaná nemohla (někdo třeba dělá dálkově při mateřské VŠ a prý to jde)

Cituji Sang: Kolik matek má problém se po mateřské vrátit do práce, nejen kvůli tomu, že je nikde s malým dítětem nechtějí, ale i protože jsou už prostě mimo a navyklé na uplně jiné priority a život.

No a co mají pak říkat třeba lidi, kteří jsou delší dobu bez místa, nemůžou sehnat práci, ti to podle tohohle musí mít ještě těžší, protože nemají ani ty povinnosti kolem dítěte, a přesto to zvládnou (se vrátit do pracovního procesu)

Reaguji na Adka: To nechápu, co tě na tom pobavilo? Že mám jiné zájmy, než šůrovat v bytě jak magor? Že si necháváme vozit jídlo, když to tak dělají dneska už všichni naši přátelé, jedno jestli svobodní, nebo ne? Pereš prádlo ručně? Věřím, že ne. Využíváš všech možností moderního světa, aby ses mohla věnovat poněkud....užitečnějším věcem. A neztrácela čas. No a já dělám to samé.

Já jsem na sebe pyšná z jiných důvodů, než že se mi lesknou poličky. A nemyslím si, že budu o to horší máma. I když pokud uvařím, tak jsem samozřejmě na sebe pyšná i z toho důvodu, to jediné mě baví

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak určitě to možné je...ale nebylo by lepší třeba s dítětem ještě počkat až budeš mít v práci jakoby pevnější pozici - že by se tak asi lépe pracovalo i při dítěti a víc ti vycházeli vstříc a zvládalo by se to snadněji. Jinak myslím, že nejlepší by bylo začít po čase s polovičním úvazkem a když bys viděla, že zvládáš, tak jít pak na plný. Ale je tam milion faktorů, takže těžko něco plánovat.

Reaguji na Minette: No, tak to nikdo neříká, že si člověk nepřečte odborný článek, to já během toho prvního roku samozřejmě plánuji nějak (jak to půjde), být spojená s vnějším světem Ale být (se dvěma dětmi) doma šest let, jak je dnes obvyklé? To bych tu práci vůbec nezískala.

Jedna známá porodila hodně krátce po škole (VŠ) a měla dvě děti za sebou.Když začala zase pracovat, už ji nikde na vysokoškolskou pozici nevzali. Dělá věci se středoškolačkami. Samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo, ale.....

Hlavně si myslím, že hodně žen vyhledává mateřskou, protože je vlatsní práce nebaví, nudí...budou radši doma. I když se to těžko přiznává, spousta kamarádek mi to výslovně tak řekla. Do práce se nehrnou, být doma je tak skvělý. Jenže já svojí prací pomáhám, dělám něco, co má smysl, je to pro mě poslání a patří ke mně úplně stejně jako moje nechuť k luxování, moje rodina nebo náš pes

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sang: Za dva roky ve společnosti sotva mluvícího stvoření nezakrní?

Tak matky na MD chodí taky do společnosti Hodně z nich dálkově studuje atd.

Cituji Sang: jít do práce, co nejdřív to jde, žít dál alespoň z části svůj život, mít ho pestrý, nezahazovat kariéru, nedělat ze sebe pouze matku a že tvůj vlastní život s dítětem vlastně skončil. To je pro trochu zvídavější a ambicióznější ženy cesta do pekel.

Zčásti svůj život žít můžeš i na MD, pestrý ho můžeš mít také, kariéru zahazovat nemusíš (však ty dva, tři roky ti neutečou, život je dlouhý, ale dítě odroste rychle) a i matka je zároveň manželka, milenka a živý tvor, kterého zajímá kosmetika, Omlázko, cvičení, jazyky atd.

Naopak zaměstnaná matka bude muset svoje koníčky, cvičení, studium atd. dost omezit ne-li rovnou se toho vzdát, protože v tom málo volném čase co jí zbude se bude chtít věnovat svému dítěti a partnerovi.

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

podle mého by se mělo mít dítě až se na něho člověk tak nějak těší a chce se aspoň trochu starat, dítě není pes - jestli je to bráno ženou jakože je dítě překážka v kariéře, tak to radši odkládat co to jde - můj názor - taky bych děcko neměla, kdybych to měla brát jakože mi bude bránit v práci a že ho vlastně až tak nechci

Cituji Lisa: Že mám jiné zájmy, než šůrovat v bytě jak magor?

Nechápu, proč se tak rozčiluješ a hrotíš to.
Nikdo po Tobě nechce, ať šůruješ jako magor, také se v úklidu nevyžívám, ale žíly mi to netrhá.
Mít problém s umytím pár kousků nádobí mi prostě připadá jako trapas.

Cituji Lisa: Já jsem na sebe pyšná z jiných důvodů, než že se mi lesknou poličky.

Však to po Tobě ani nikdo nechce.

Cituji Lisa: A nemyslím si, že budu o to horší máma.

To tu nikdo netvrdí.

Cituji Lisa: I když pokud uvařím, tak jsem samozřejmě na sebe pyšná i z toho důvodu, to jediné mě baví

Tak gratuluji.

Já jsem spíše narážela na to, že jsi za svobodna nebyla schopná umýt nádobí a udělat zběžný úklid bytu ( studuje a zároveň pracuje kde kdo)a teď budeš vše zvládat levou zadní.
Je to Tvá věc,ale když už jsi to sem napsala, tak být bezdětná, mít paní na úklid a nechat si vozit nákup mě prostě pobavilo.

Reaguji na martinam: já si myslím, že prostě tříletá mateřská a ještě s více dětma, slučitelná s kariérou není. Říká to každá žena, která je na vrcholové pozici. Která z nich byla opravdu doma a neměla chůvu? Neznám jedinou.

Já tedy taková žena nejsem, prostě moje práce..je moje hobby A snažím se to skloubit, ale ne zrovna za každou cenu Šest let z oboru si nedovedu představit ani já, za tu dobu se toho vážně tolik změní.....

Ale záleží to na životním stylu každé...zvláště s těmi koníčky.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Jenže já svojí prací pomáhám, dělám něco, co má smysl, je to pro mě poslání a patří ke mně

A můžu se zeptat co děláš? (Nebo aspoň v jakém oboru)
Možná by ti pak i někdo popsal líp svoje zkušenosti nebo poznatky s tím, jak se to tedy povedlo skloubit

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lisa: Já tedy taková žena nejsem, prostě moje práce..je moje hobby A snažím se to skloubit, ale ne zrovna za každou cenu

Takže ty se vlastně věnuješ jen koníčkům a na všechny ne úplně příjemné aktivity, od nákupu po starost o dítě, budeš mít lidi. Já děti dosud neplánovala, ale takhle bych si třeba nějaké pořídila

Reaguji na Adka: Já nic nehrotím, To ty neopomeneš zdůraznit, jako i v tomto příspěvku, jak jsem trapná. Jestli je něco k pobavení, tak spíš tohle

Já vyrůstala v rodině, kdy jsem jednoduše byla automaticky zvyklá, že některé věci dělat nemusím. Bylo těžké najednou si rozplánovat čas a zvyknout si, že věci se samy neudělají. A pokud mluvíme o skloubení náročné práce na plný úvazek (nemyslím opravdu osmihodinovou směnu) a poměrně těžkého studia (plus dalších studijních aktivit, psaní apod.), pak doufám, že mluvíš z vlastní zkušenosti.

Reaguji na ILChazz: no...zase takovej odvaz teda práce není, aby to nevypadalo, že venčím psy v útulku Chtěla jsem tím říct, že i normální ženská může chtít mít oboje - práci i děti. Prostě proto, že ji práce baví Ale právě si říkám, že snad máme zázemí takové, abych to zvládala i bez jazyka na vestě....

Reaguji na Minette: to asi úplně ne, pošlu ti IP

Cituji Lisa: To ty neopomeneš zdůraznit, jako i v tomto příspěvku, jak jsem trapná.


Vždyť ses mě sama ptala, tak jsem Ti jen odpověděla.

Cituji Lisa: To nechápu, co tě na tom pobavilo?

Cituji Lisa: Já vyrůstala v rodině, kdy jsem jednoduše byla automaticky zvyklá, že některé věci dělat nemusím. Bylo těžké najednou si rozplánovat čas a zvyknout si, že věci se samy neudělají.

Je to vidět. V tom případě nechápu, proč to zaobaluješ a rovnou nenapíšeš, že jsi líná a pohodlná.

Cituji ILChazz: Takže ty se vlastně věnuješ jen koníčkům a na všechny ne úplně příjemné aktivity, od nákupu po starost o dítě, budeš mít lidi. Já děti dosud neplánovala, ale takhle bych si třeba nějaké pořídila


Hlavně práci, která je posláním.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené