arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky. Máte nějaké zkušenosti případně názory na granulky Fitmin? Děkuji moc za názory.

arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je to prémiovka...ani špatné, ani skvělé...myslím, že více se dozvíš na specializovanějších webech

Ahoj, naši tím jeden čas krmili a moc to psiskovi nejelo... navíc dle složení je to šmejd předražený kvalita rozhodně neodpovídá ceně

Pokud chceš psovi dopřát kvalitu, tak mrkni na Essential Foods, Taste of the wild, Orijen, Acana (bezobilné řady).

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lili123: Začala jsem s nimi krmit na radu veta, když jsem řešila problémy jednoho z mých kocourků, po té co jsem jeho brášku musela nechat uspat kvůli selhání ledvin.
Nešlo o to, že by jeho nemoc byla snad způsobena jídlem, měl poškozené zdraví již od koťátka. Nicméně ještě v posledních týdnech jeho života mi ten druhý kocourek začal znatelně hubnout, což bylo velmi podobné s jeho stavem v začátcích posledního roku.
Nechala jsem mu udělat také vyšetření ledvin a další a nic z toho se naštěstí jako u jeho brášky nepotvrdilo.
Měl však už i věk... 12 let.. kdy se prostě může různě projevovat stáří.. tělo už nemusí pracovat tak jako dříve apod.
Protože, jak už jsem psala, všechny testy byly v pořádku, doporučil mi veterinář změnu stravy a mezi granulemi, které doporučil byl právvě i Fitmin, tak jsem ho zkusila a můžu napsat, že už jinými granulemi nekrmím, je to obrovský rozdíl.

Čičák přestal hubnout a zase mi zdravě přibral. Celkově je v lepší kondici. Ostatní čičáci také vypadají dobře a prospívají lépe než dřív (ne, že by na tom byli špatně, ale je to zkrátka znát).
Kromě jejich evidentního stavu, to vidím i na poměru kolik toho sní/jaký mají užitek-výdej energie/co z nich vyjde.
Jednoduše...sní méně než ostatních granulí, jsou aktivnější a jejich bobky mají prostě správnou hustotu a tak.
Z čehož mi jednoznačně vyplývá, že granule jsou lépe vyvážené - více užitnějších složek a méně "prázdného objemu".

Mimo to prospívají i ježkům lépe než granule, kterými jsem krmila dříve
No a pokud vezmu finanční stránku, tak vycházejí velmi dobře. Působí sice jako dražší - poměr kilo vs. peníze, ale v poměru kolik mi kočky sní jsou levnější než běžné komerční granule.
Čili jednoznačně doporučuji.

Reaguji na Veselka10:
Ahoj, tvůj názor na granule Fitmin mě zaujal ... můžu se zeptat, čím jsi krmila předtím? Protože s výrokem "více užitnějších složek a méně "prázdného objemu"."" rozhodně nemůžu souhlasit...koukala jsi na složení Fitminu a složení nějakých opravdu kvalitních granulí? V kvalitních granulích by se rozhodně neměla objevovat kukuřice, pšenice a ani jiné podobné obiloviny, jelikož to jsou velmi častými alergeny pro zvířata...nehledě na to, že kočky jsou oproti psům čistě masožravci. Ale pokud Vám vyhovují, tak je to samozřejmě skvělé.

Ještě pro porovnání přidávám složení Fitmin granulí a granulí Essential Foods. Ještě bych asi měla dodat, že položky jsou řazeny podle množství v krmivu (tzn. že na prvním místě je uvedeno to, čeho je nejvíce a pak se to stupňuje...).
Essential Foods:
Čerstvé kuře & kachna, sušené kuře & kachna, sladké brambory, hrách, čerstvý losos a pstruh, oves, lněné semínko, čerstvá celá vejce, kuřecí tuk, brambory, játrový vývar, klíčky vojtěšky, vitamíny & minerální látky, probiotické kultury MOS, FOS, glukosamin*, chondroitin*, MSM* (*vše z přírodních zdrojů), brusinky, acai, borůvky, moruše, jablka, rajčata, pomeranče, hrušky, mrkev, špenát, květák, mořské řasy, měsíček lékařský, ženšen, zelený čaj, zázvor.

Fitmin
drůbeží moučka (23,5 %), kukuřice, drůbeží tuk, rýže, pšenice, kuřecí maso a játra (5,5 %), pšeničné klíčky, rybí moučka, cukrovarské řízky sušené, lněné semeno, sušené jablečné výlisky, pivovarské kvasnice, lososový olej, slepičí vejce, hydrogenfosforečnan vápenatý, chlorid sodný, fruktooligosacharidy (0,2 %), komplex přírodních antioxidantů (0,02 %), juka (0,02 %)

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji jennynka001: Protože s výrokem "více užitnějších složek a méně "prázdného objemu"."" rozhodně nemůžu souhlasit...koukala jsi na složení Fitminu a složení nějakých opravdu kvalitních granulí?

Na složení jsem sice koukala jako i u jiných, ale vpravdě mě zase tak moc nezajímalo, reps. podíl obilných a dalších složek nepovažuji primárně za závadný protože
1) na to, že je kočka čistě jen masožravec, prostě nevěřím, přemíra masové složky zatěžuje orgány.
2) nicméně maso je pro pro kočku důležité a nevěřím na to, že je zdravé krmit pouze granulemi, kočky krmím i kapsičkami
3) to nejdůležitější je, že vidím faktické výsledky.

Cituji Veselka10: kočky krmím i kapsičkami

Tak to jim toho masa vážně moc nedopřáváš (viz opět složení)

Cituji Veselka10: to nejdůležitější je, že vidím faktické výsledky.

S tím souhlasím, to je nejdůležitější. Pokud jsou kočičky spokojené, tak není důvod stravu měnit, jen prostě nesouhlasím s tím, že Fitmin je kvalitní krmivo (nebo dokonce vyvážené)

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji jennynka001: je to šmejd předražený

Jako není to super kvalita, ale za grancle jsem ochotná dát max. 1000,-Kč. Krmím stejně
ještě masem + sem tam tvaroh s vajíčkem apod.

Cituji jennynka001: Pokud chceš psovi dopřát kvalitu, tak mrkni na Essential Foods, Taste of the wild, Orijen, Acana

Krmím Brit Care. Jak kočky, tak i psíka a prospívají všichni. Jenže nemůžu jim dávat celý život to samé žrádlo. K tomu, krmiva, která doporučujete už přesahují mou cenovou relaci.

Reaguji na Lili123:
Omlouvám se, že odpovídám až dnes, nějak jsem na diskuzi zapomněla. Brit Care jsou fajn, co se týče ceny, rozpočítejte si jednotlivé druhy krmiva dle dávkování třeba na měsíc a možná budete překvapena, že některé granule mohou vycházet i levněji. Nebo např. Acana Dog Adult 18 kg vychází na 1109,- což s porovnáním třeba s BC je o dost méně na jeden kilogram. Pokud i tak stále bádáte, doporučuji facebookovou skupinu Granuláři, kde Vám v podobné cenové relaci určitě vhodné krmivo poradí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na jennynka001:

Chodím na Granuláře, ale nakonec jsem se rozhodla pro krmení Profine.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené