arrow
profile_image
mala.alenka
od 10. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoooj ,
chystáme si koupit britské modré koťátko. Proto bych se chtěla poradit, jaké jídlo pro kotě je nejlepší? Jaké konzervy, paštiky, granulky? Vím, že musí mít do jednoho roku označení "junior", ale našla jsem to spíše na nekvalitních supermarketových krmivech typu Whiskas. Proto se chci zeptat, jaké krmivo je pro koťátko nejlepší?
Předem moc děkuji

Reaguji na mala.alenka:
Označení Kitten jako koťata, třeba?
Nejspíš nejlepší na trhu jsou granule Taste of wild, Orijen a Acana a jsou pro kočky všech věkových kategorií, čili i pro koťata.
Konzervy Animonda carny, Artemis.
A když už si pořizuješ kotě, tak si pročti diskuse na kočičích webech jako modrykocour apod., tam se dozvíš víc.

arrow
profile_image
mala.alenka
od 10. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kajess:
Mám toho pročteného hodně. Knihu a snad celý internet.
Ale pořád tápu. Někdo říká, jak je skvělá metoda BARF (i ta se mi hodně líbí), jiný zase, že granule stačí. Ale někdy bych přece jenom chtěla kočičce podat kapsičku, ale nechci, aby v ní bylo málo procent masa nebo hodně obilovin. Nejvíce se mi líbí kapsičky Miamor, nejsou ani zbytečně předražené. Ale nenašla jsem označení "kitten" ani "junior".
ALE! Narazila jsem v drogerii DM na "paštiky" s označením KINDER - s kuřecím, hovězím,... mají 50% masa a jsou opravdu levné! Stejně jako v Penny Marketu jsem koukala na kapsičky Louisa, které na tom byly stejně jako Whiskas (4% masa). Ale potom jsem se koukla na Louisa paštiky a tam bylo 60% masa, myslím.
Takže v tom mám zmatek, proto se ptám. Nejraději bych krmivo, které seženu volně v kamenném obchodě.

Na kamenné obchody se vykašli, alespoň u granulí, zaplatíš zbytečně moc. Nevím odkud jsi, já si krmivo, podestýlku apod. objednám přes eshop a vyzvednu na pobočce, mám to blízko, za super cenu a bez poštovného. Navíc ve většině zverimexů ti neporadí to nejlepší, ale jen to, co mají a chtějí prodat...
Logicky, označení kinder může být taky, vsadím se, že vzadu na etiketě bude "pro koťata", stačí hledat. Některé kapsičky/paštiky z DM mají dobré složení, některé nic moc. Dobré jsou značky, které jsem psala předtím.
Můžeš kočce dávat občas přemražené maso na přilepšenou, nic tím nezkazíš. Ne každá kočka to jí, jedna naše maso ani kapsičky nechtěla. Naplácej se v tom tak, pokud koupíš dobré granule (ne Whiskas ani Purinu), sem tam dáš kapsičku, maso, kočce bude fajn.

arrow
profile_image
EmaMaira
od 4. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
máme doma sedmiměsíčního briťáčka a krmíme granulemy pro koťata a k tomu přidáváme občas maso, vnitřnosti, tvaroh... kapsičky jsme zkoušeli asi tři různé a nikdy je nežral, nechal je oschnout tak, že jsme je musela vyhodit, takže uvidíš, co bude koťátku chutnat.
Jinak téměř všechny značky vyrábějí granule i pro koťata. Hlavně bych doporučovala nejdřív koupit ty granule na které je kotě zvyklé od chovatele a postupně přejít na jaké budeš chtít.
My jsme přecházel z Royal Canin pro britská koťata na Ontario a teď máme Brit pro koťata.

arrow
profile_image
mala.alenka
od 10. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také jsem se chtěla zeptat - co si myslíte o granulích Perfect Fit junior?

Cituji mala.alenka: Perfect Fit junior?

Dle složení (31% sušeného kuřecího masa) o něco lepší než ProPlan/Purina one, trochu horší než Brit care, takový skoroprůměr, existují lepší granule.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené