arrow
profile_image
pilotka
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dobrý den, chci se zeptat. Vím, že se z marihuany vyrábějí krémy na kožní problémy, ale má tahle rostlina účinky i při jiných obtížích? Např. zánětu. (jedná se o to, že doktoři nemohou najít příčinu velkých bolestí rukou, zad, šíje) A jakou formou se dá marihuana aplikovat? Nevím zda pomůže mast, tak kdyby měl někdo i jiné typy budu moc ráda. Nebo odkazy na dobré internetové stánky. Děkuji

Ahoj Pilotko.
Moc záleží na tom, jakého původu tvé bolesti jsou. Můžeš se marihuanou potírat, můžeš jí kouřit, ale to vše je jen na zmírnění obtíží. Podle mne je důležitější pohyb. Ale jak píšu - záleží na tom, jakého původu tvé bolesti jsou a zda je rozcvičování, masáže a atd. možné.
Akupunktura by taky mohla být řešením.

pilotka

Přesně jak píše True. Je otázka, kde je původ bolesti.
Léčebné účinky marihuany jsou široké, seriózní průzkumy prokázaly pozitivní účinky při onemocnění roztroušenou sklerozou, Parkinsonovou chorobou apod.
Zde je např. rozhovor s profesorem Hanoušem:
http://www.legalizace.cz/2010/04/lecive-konopi/

a k účinkům mastí: např. zde http://www.konopnamast.cz/ se uvádí tyto účinky:
Přípravky jsou zaměřeny k regeneraci celého těla pouze přírodní cestou, bez vedlejších účinků. Konopné přípravky mají výrazné protizánětlivé, hojivé, analgetické, uvolňující, antibakteriální, antivirální, afrodiziakální, antioxidační, revitalizační, regenerační a omlazující účinky a působí velmi univerzálně.

arrow
profile_image
pilotka
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuji True. Ty potíže má babička a doktoři nemohou přijít na příčinu, chodí na opichy, rehabilitace, masáže, ale vůbec žádné zlepšení. A tím, že jsem slyšela chválu na tuhle rostinu bysme rádi vyzkoušeli zda by aspoň malinko nepomohla. Tím, že doktoři neřekli nic určitého, nemáme se o co opřít. O masti jsem četla, že je dobrá na akné, proto mě napadlo jestli třeba se dá i nějak louhovat a popíjet, nevím zda je to vůbec možné. A jestli vůbec na potíže, které vypadají jako zánět je marihuana nějakým způsobem účinná. Díky True

pilotka

No, minimálně tím vyzkoušením ničemu neuškodíte - a např. v tom výše uvedeném odkazu se píše, cituji: konopné přípravky mají výrazné protizánětlivé, hojivé,... účinky

Držím pěsti, ať je na tom babička brzy lépe.

arrow
profile_image
pilotka
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Silvie OK
Děkuji. Právě původ bysme rádi věděli. Ale zatím doktoří nepřišli co by za tou bolestí mohla stát. Proto to vyzkoušíme, ale chtěla jsem se zeptat jakými způsoby se dá rostlina aplikovat, vím jen o mastích. Myslíte, že by mohla pomoct i vmasírování konopné masti na bolestivá místa?

Cituji pilotka: Myslíte, že by mohla pomoct i vmasírování konopné masti na bolestivá místa?

Určitě ano. A případně doporučuji se poradit buďto v lékárně nebo u výrobce těch mastí. Ti poradí úplně nejlépe, kterou mast a jak aplikovat.

Jé Pilotko, já si myslela, že ty bolesti má nějaká mladá kočka.
U starších lidí je to samozdřejmě velmi problematické, protože s věkem často srůstá páteř (obratle, a to hlavně u krční páteře) a následkem toho bolí právě ta páteř a horní končetiny.
Babičce velmi prospějí masáže, ale nemyslím si, že by na to pomohla konopná mast - i když - zkusit se má všechno. Konopné masti jsou lehce k sehnání, tak směle dotoho.

arrow
profile_image
pilotka
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji True: U starších lidí je to samozdřejmě velmi problematické, protože s věkem často srůstá páteř (obratle, a to hlavně u krční páteře) a následkem toho bolí právě ta páteř a horní končetiny.

True, to je přesně ono. Babička má cvičit, chodí na masáže, opichy ale nic nepomáhá, proto nás napadlo, že by tohle aspoň malinko pomohlo od bolesti. A prosím nevíte pokud by to byla ta srostlá pátěř, co by ještě kromě masáží pomáhalo? Děkuji.

pilotka

Kolik je babičce let? Alespoň přibližně, on je rozdíl v možných léčbách, jestli 60 nebo 80 let.

Na srostlou páteř nepomůže téměř nic. Bohužel věk a degenerativní změny se nedají zastavit.
Můj otec to má taky a je to nevratné. Takže cvičit a masírovat - masírovat a cvičit.
A samozřejmě analgetika na bolesti - to je nedílná součást, aby to babi vydržela.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené