arrow
profile_image
berush03
od 18. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím všechny Chtěla bych se zeptat na vaše názory na lepek a reakci psychiky nebo těla na lepek. Četla jsem různé články na téma, jak škodí lepek našemu tělu a že může mít taky negativní dopad na psychiku. Nedávno jsem zkusila asi 4 dny nejíst pečivo a ani potraviny, které lepek obsahují a jedla jsem velké množství ovoce a zeleniny. Po těchto 4 dnech se mi výrazně zlepšil ekzém na krku, který mám teď v kuse asi 4 měsíce. Dále se mi zlepšila kvalita pleti - méně akné a pleť zářivější. A přestala mě svědit pokožka na těle a přišla mi méně vysušená.
Nejvíc by mě ale zajímalo, jak moc velký může mít lepek vliv na psychiku. Já patřím mezi ženy, které hodně reagují na změny hladin hormonů a to hlavně úzkostmi nebo depresemi před menstruací. Celkově mívám často úzkosti a to mi fakt vadí. Po těch 4 dnech, co jsem nejedla pečivo, jsem se cítila hodně dobře psychicky, taková silnější a vůbec žádné úzkosti, fakt pohoda
Co by mě ale právě zajímalo, jestli ta psychika může být takto ovlivňována lepkem nebo si to jenom vsugerovávám.
Tento týden jsem jedla na můj vkus hodně pečiva. Ekzém se zhoršil, kůže je vysušená jako dřív. A psychika taky nic moc, po pár dnech cítím tíseň a úzkosti, ale není to třeba tak hrozné jako při PMS. Tak teď se chystám zase vysadit pečivo, jestli uvidím změny nebo se jedná pouze o náhodu.
Ještě řeším jednu věc. Co jíst během dne místo pečiva? Třeba na snídani nebo svačinu, když jsem třeba celý den mimo domov a nemám možnost vařit? Pečivo prostě zasytí, člověk ho všude koupí. Nevím, jestli mám na svačiny jíst spíše nějaké kaše? V tomto opravdu nemám moc fantazii
Pište prosím svoje zkušenosti s negativními vlivy lepku na tělo a psychiku. Nebo so vás k tématu napadá a vaše názory. Děkuji a pěkný den všem!

arrow
profile_image
sarousek
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že to není jen lepek,ale mouky, maso a mléčné výrobky náš organismus prostě zatěžují. A tak když pár dní jíš lehčí věci-jako ovoce, zeleninu, semínka tak tělu ulevíš a to se pak lépe cítí. Zkus si přečíst něco o živé stravě. To je teprve něco, ale já se přiznám nevydržela bych to Z pečiva jím hlavně kváskový žitný chléb a další pečivo se snažím vynechat a nikde neujíždět

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji berush03: Po těch 4 dnech, co jsem nejedla pečivo, jsem se cítila hodně dobře psychicky, taková silnější a vůbec žádné úzkosti, fakt pohoda

Bez lepku jím celkem dlouho ,ale opravdu to mé úzkostlivé stavy nezměnilo.Bylo mě mnohem lépe od žaludku,střeva v pohodě...bylo mě celkově fyzicky lépe,to ano.

Cituji berush03: Co jíst během dne místo pečiva? Třeba na snídani nebo svačinu, když jsem třeba celý den mimo domov a nemám možnost vařit? Pečivo prostě zasytí, člověk ho všude koupí.

Pečiva se jíst hodně nemusí,aby ses zasytila,Dej si třeba zeleninku,sýr....ovoce,přesnídávky,je přece hodně možností.
Nejlepší je to,pokud si můžeš doma upéct chleba sama a nebo mají pak dobré bezlepkové pečivo v DM a Bille ,seženeš i různé sušenky.Billa,Albert,Dm,Interspar..pak celkem hodně prodejny zdravé výživy.

http://www.obchod-bezlepku.cz/4-bezlepkove-pecivo

http://www.zivotsdietou.cz/recepty/domaci-pizza-be z-lepku

ale to už je hodně pro celiaky a to ty,takže se nemusíš bát lepku v jiných potravinách.

arrow
profile_image
berush03
od 18. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na sarousek: O živé stravě jsem si také něco četla a ty zkušenosti lidí, kteří se takto stravují jsou báječné Ale jíst jenom živou stravu není úplně pro mě. Můj "cíl" je mít třeba v tomto ročním období z celkové denní potravy 60% ovoce a zelenina. Přes léto klidně více, bude to i zdravější, než ty rychle vypěstované plodiny teď v supermarketech.

arrow
profile_image
berush03
od 18. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Díky všem za rady
Já právě zažívací potíže vůbec nemám. Kromě toho, že mívám hlad, sním toho hodně a spíš mám potíže udržet si normální váhu, hodně hubnu a už tak jsem moc hubená. Trápí mě hodě kožní problémy, pořád dehydratovaná suchá kůže, kožní alergie snad na všechno, ekzémy atd. A bez toho lepku se mi to zlepšilo. Ale zase - byly to jenom 4 dny, tak právě si nejsem jistá, jestli to bylo opravdu jen z toho
Zkusím nejíst pár dnů lepek, jestli mi bude lépe. Určitě dám info

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji berush03: Zkusím nejíst pár dnů lepek, jestli mi bude lépe. Určitě dám info

Pokud chceš vynechat lepek,tak nejíst pouze pečivo nestačí.
Já vynechávám lepekl a laktózu ze zdravotních důvodů a cítím se opravdu lépe..ale pokud si jinak zdravá,tak bych asi takovou drahou dietu nedržela

Jinak Globus je perfektně zásobený a to i na uzeniny bez lepku.

4 dny jsou podle mě málo,aby si zjistila jak dalece Ti to pomůže,tělo se od lepku hodně dlouho bude čistit.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji sarousek: když pár dní jíš lehčí věci-jako ovoce, zeleninu, semínka tak tělu ulevíš a to se pak lépe cítí.

Nesouhlasím. Pátým dnem se stravuji zdravě, tj. hlavně zelenina, ovoce, ořechy, sýry, atd. a cítím se mnohem hůře než předtím, jelikož i když jím vlastně pořád, neustále mám hlad, jsem nervózní, mnohem víc plačtivá. Pokud jí člověk vyloženě špatně, tak mu změna asi pomůže, ale pokud jí celkem normálně a pak začne jíst "zdravě", tak z velké části jde dle mě o placebo efekt ohledně zlepšení toho, jak se člověk cítí.

arrow
profile_image
sarousek
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na indulona: To záleží co myslíš zdravě Možná by to chtělo nějakou celkovou očistu těla- chlorella, ječmen, pak semínka jako je chia -ta ti dá hodě energie nebo konopné semínko. Vše se dá najít ve zdravé výživě a třeba ti to pomůže. Zkus a uvidíš.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Už teď sedím na záchodě tak 3x denně, vážně se těším, až tohle období skončí Jediné, co mě drží nad vodou je to, že si říkám, že se snad očišťuju, tak mi to ve výsledku prospěje.

arrow
profile_image
Pecka
od 25. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji berush03: Kromě toho, že mívám hlad, sním toho hodně a spíš mám potíže udržet si normální váhu, hodně hubnu a už tak jsem moc hubená

Pozor na to, takhle moji sestře zjistili celiakii, náhodou přes testy na alergii jí udělali i lepek a bylo to tam. Říkali ji mimo jiné, že je hubená, tělo nezpracovalo všechny živiny, které dostalo, střevo se ztenčovalo, většina šla nezužitkovaná ven...pokud máš nějaké obtíže ( třeba i častější stolici), tak si nech u doktorky vzít krev. Předtím ale lepek normálně jez, pokud bys sama nasadila bezlepkovou dietu, testy mohou být zkreslené.

arrow
profile_image
Alisss
od 4. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A nechceš si zkusit pečivo sama upéct? Prodává se i bezlepková mouka Já si doma občas ráda upeču housky, vím, co do nich dám a musím říct, že je to opravdu hnus, když vidím, jakou mají moje housky z celozrnné mouky barvu a jakou ji mají "celozrnné" housky v obchodě. Musí tam být šíleného barviva a kdoví čeho dalšího..

arrow
profile_image
Hercogová
od 28. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Opravdu hodně lidí se vyléčilo z deprese, když přešli na bezlepkovou dietu. Pro mozek je lepek jedna z nejhorších možných věcí, co se v potravě vyskytují.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené