Myslíte si že by se dalo vyjít s platem cca 12 000,-Kč čistého za měsíc. Zatím bydlím u rodičů,ale chtěla bych se odstěhovat do města kde bych měla práci. Pronájem bytu 1+kk či 1+1 stojí přibližně těch 6500,- Kč až 8000,-Kč (nájem + inkaso). Myslíte že by se to dalo zvládat?Plus ještě jídlo.To nevím kolik by tak dělalo za měsíc..Přítel chce jít do toho města studovat na VŠ..Kdyby on aspon něco přispíval bylo by to jiné.Ale takhle nevim jestli bych to zvládala sama.

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mishulkaa15:
Já bych to zvládla, otázka je, jak moc jsi náročná ty

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, osobně bydlím v pronájmu a za byt a energie dám měsíčně dohromady skoro 8.000 Kč, potom platím měsíčně telefon a internet, dohromady něco kolem 1.000 Kč a mám psa, na její jídlo a vše kolem padne v průměru 700 Kč měsíčně, pak už zbývá jen započítat základní potraviny a věci do domácnosti, a ve finále toho moc nezbývá, a to mám ještě o 3.000 Kč vyšší rozpočet než Ty s méně penězi bych prostě nevyžila.. ale je fajn, že máš přítele, pokud nestuduje nějaký skutečně časově náročný obor, určitě Ti bude moct nějak finančně pomáhat

arrow
profile_image
yellowapple mojeid
od 30. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S tím co píšeš, horko těžko. Bydlím sama, a vycházím každý měsíc jen tak tak. Ale pravda je, že se nerada v něčem omezuju. Ikdyž před výplatou se už omezovat musím docela dost.

Cituji mishulkaa15: Ale takhle nevim jestli bych to zvládala sama.

No rozhodně bych být tebou žádného partnera neživila a zdarma mu nedělala "bytnou".
Pokud bude studovat,tak buď mu dají měsíční "paušál" rodiče a nebo si bude muset něco vydělat,přece by nebyl odkázaný na tebe?

12 tisíc na měsíc je málo i pro jednoho natož pro dva.

Cituji Laky: rozhodně bych být tebou žádného partnera neživila a zdarma mu nedělala "bytnou"

přesně tak...on bude studovat, ty ho budeš podporovat všechno bude fajn a najednou se třeba on rozhodne, že něco chce jinak a odejde...bude kariérně dál, bude mít větší rozhled, uvidí nové možnosti, ale ty kvůli němu zůstáváš na stále stejné úrovni (tedy pokud ten plat 12 000 není jen dočasná záležitost, jako to mají např koncipienti v advokátkách, kde je ten platový posun nahoru po několika málo letech opravdu výrazný)...tím tě nechci nějak zraňovat, jnom trochu varovat před možnými problémy

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Snad ho právě ale živit nebudeš ne? Měl by přispět na bydlení i na jídlo. Přece kdyby bydlel třeba na koleji, tak si to taky musí zaplatit sám - pokoj a jídlo. Navíc bych se divila, kdyby mu to jako klukovi nevadilo, že ho živíš... Pokud dáte peníze dohromady, tak to určitě zvládnete.

O něco mám vačší plat, a mám spolubydlíciho, máme 2+1, sama platím 5500,-kč měsične (nájom+energie) Samozrejmě do toho budeš asi potřebovat telefon, internet, nejaké poistky.. takže bych doporučovala bydlení s niekym, sama je to život z výplaty-do výplaty a časem tě to omrzí ale ja se teď stěhuju k přítelovi

Samozrejmě, ak budeš chtít sama, dá se to. Rozhodni se správne Hodně štestí

Reaguji na mishulkaa15:

jee ja si nevšimla, že s přítelem plánuješ
Tak určitě nech Ti prispíva, rozhodně pul na pul!

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vyjít se s tím dá, já když sama po vysoké začínala, tak jsem měla ještě míň. Jen je to prostě hodně skromný život. Taky bych doporučovala jít do spolubydlení s někým, pro mě to byly nejhezčí roky. Podělíte se o náklady, nejsi v bytě pořád sama a když si se spolubydlící sednete, tak bydlíš s kamarádkou. Přítel u tebe může občas přespávat.

I když vyděláváš, tak rozhodně všecko neplať sama! Chce studovat ON a ty přece nejsi jeho máma. Mě to přijde tak, že on chce aby sis ho vydržovala. Ty budeš platit a on přijde ke všemu jako k hotovýmu? No to snad ne. Měl by ti dávat příspěvek aspoň 4 tisíce na bydlení a jídlo, přece nebudeš všecko platit ty(ani by ti nezbylo na zábavu, oblečení apod.)

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji PaniXY: Přítel u tebe může občas přespávat

neznám asi nikoho, komu by to coby spolubydlící v bytě 1+kk nebo 1+1 nevadilo.

nejsem si jistá, jestli mishulkaa toho přítele myslela tak, že bude bydlet s ním, nebo že on bude bydlet jen ve stejném městě.

osobně jsem nějakou dobu sama bydlela, a už bych do toho nešla. jednak je to takové depkovité, a navíc je to vždycky živoření, i když já měla tehdy deset tisíc, takže míň. zaplatí se byt, telefon, net, jídlo...a na nové boty už nezbyde. když už jsem tedy pracovala, chtěla jsem své peníze utrácet na za něco hezkého či prospěšného pro sebe, za tu práci strávenou jejich vyděláváním, ne je utrácet za byt.

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji imoen: neznám asi nikoho, komu by to coby spolubydlící v bytě 1+kk nebo 1+1 nevadilo

Bydlelas někdy na kolejích? Já taky nemyslela, ať jde spolubydlet do 1+1 nebo garsonky, samozřejmě min. 2+1 nebo výš. Pokud bude mít samostatný pokoj, tak v tom nevidím problém, nebo teda aspoň my s tím problém nikdy neměli.

Cituji imoen: osobně jsem nějakou dobu sama bydlela, a už bych do toho nešla.

Cituji imoen: za tu práci strávenou jejich vyděláváním, ne je utrácet za byt.

bydlet se musí.
Nebo ty nikde nebydlíš?Přeci nespíš v kanclu pod stolem?

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky:
myslela jsem to tak, že přece nebudu dávat většinu výplaty za byt, když můžu mít spolubydlící, a pěkne si penízky určit na něco jiného. přijde mi to prostě jako zbytečnost, osobně totiž jsem každý den do šesti v práci, pak jdu třeba do obchodu nebo cvičit, vrátím se v osm devět...a platit za to většinu výplaty mně osobně přijde jako zbytečný luxus

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené