arrow
profile_image
_danča
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj
o víkendu jsem si bohužel zlomila nohu,takže jsem skončila okamžitě v nemocnici.Bylo to,ale v sobotu,takže jsem byla na pohotovosti.Tam mi dali nohu do sádry přesněji zatím do sádrového obvazu a poslali mně domů.
K mému problému.Když jsem řekla doktorovi,že bych chtěla takovou tu "umělou" sádru na kterou se může zlehka našlapovat,tak řekl že ji teď nemají a že mi jí stejně nedá.
Když jsem se ho zeptala proč,tak mi odpověděl,že proto "že je to jeho rozhodnutí" a dál se se mnou už vůbec nebavil.Řekl,že na nohu nesmím našlapovat,v uterý mám přijít na kontrolu a šel pryč.Nechtěl se bavit ani s mojí mamkou.
Za půl roku mně čeká maturita a nemůžu si dovolit ležet 2 měsíce doma v posteli.Taky bych chtěla od lékaře slyšet nějakou odpověď,když se na něco pro mně důležitého zeptám.Nejsem moc průbojná a když na mně někdo "vyjede",tak jenom sklopím uši a jsem za hloupou,co si nechá všechno líbit.
Proto by mně zajímalo jak to chodí v nemocnici,když chci jiného lékaře a nebo jestli můžu jít do jiné nemocnice,když už jsem byla ošetřená jinde.Případně jaké mám možnosti.Děkuji

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle bych si nenechala líbit a dožadovala se odpovědi. Nevím o jakou nemocnici se jedná, ale na kontrolu se jde na ambulanci a na té se většinou doktoři střídají podle služeb, pokud by jsi přesto narazila na stejného lékaře, tak bych se dožadovala být tebou jiného. Pokud máš tuhle blíž, tak bych rozhodně kvůli jednomu blb.ovi nejezdila někam zbytečně daleko, jinak samozřejmě můžeš jen si vezmi zprávu sebou.
Ještě k té sádře, je možné, že máš zlomeninu, která by v té chodící sádře špatně srostla, obecně co vím, tak jí doktoři neradi dávají, protože pacienti s ní moc zatěžují chůzí zlomeninu a ta špatně sroste. Nemusíš přece ležet doma v posteli, předpokládám že máš berle a s těmi se dá škola dobře zvládnout, určitě se najdou spolužáci co rádi pomohou bezbranné dívce

Cituji _danča: Když jsem řekla doktorovi,že bych chtěla takovou tu "umělou" sádru na kterou se může zlehka našlapovat,tak řekl že ji teď nemají a že mi jí stejně nedá.

Cituji _danča: Řekl,že na nohu nesmím našlapovat

Tak tady máš důvod,asi máš nohu zlomenou tak,že to neumožňuje našlapování,takže na co si chceš stěžovat?

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Tak tady máš důvod,asi máš nohu zlomenou tak,že to neumožňuje našlapování,takže na co si chceš stěžovat?

Myslím, že se jí nelíbilo jednání a mě by se taky nelíbilo. Ono je docela rozdíl, když člověk řekne pacientovi ,,protože je to moje rozhodnutí,, místo ,, máte nohu zlomenou a aby to dobře srostlo nesmí se na ní našlapovat,, hned a ne aby to z něj páčila. Já se snažím pacientům vše vysvětlovat, když se zeptají tak slušně odpovím, ale někteří jsou opravdu na pěst

arrow
profile_image
_danča
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Neferr: Tohle bych si nenechala líbit a dožadovala se odpovědi.

Jenže já jsem blbka co si nechá všechno líbit a pak jsem jeno naštvaná sama na sebe

Cituji Neferr: Ještě k té sádře, je možné, že máš zlomeninu, která by v té chodící sádře špatně srostla, obecně co vím, tak jí doktoři neradi dávají, protože pacienti s ní moc zatěžují chůzí zlomeninu a ta špatně sroste.

To je možné já vím jenom,že jí měla jedna moje spolužačka,tak jsem myslela,že bych jí mohla taky dostat.Kdyby mi to ten doktor takhle vysvětlil,tak je to samozřejmě něco jinného.
jj berle mám,ale tu sádru mám skoro až pod zadek a taky mně ta noha docela bolí a je to dost nepříjemný.Ve škole mi určitě pomůžou,ale jezdím s kamarádkou autobusem do Brna,pak tramvaj,potom přestopit na jinou...zvládlí to,ale jiní,tak budu muset taky.¨
Snad budu mít na kontrole štěstí a bude tam jiný doktor,tak se ho zeptám.Děkuju

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky sem měla kdysi zlomenou nohu, nejdřív bez "kopyta" abych nechodila, později dali kopýtko a už sem s ní chodila i do školy. Nechápu co tu řešíš... doktorů se nechci zastávat, ale v tomto případě si myslím, že je to normální postup.

arrow
profile_image
tecerna
od 8. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _danča: sádru mám skoro až pod zadek a taky mně ta noha docela bolí a je to dost nepříjemný.Ve škole mi určitě pomůžou,ale jezdím s kamarádkou autobusem do Brna,pak tramvaj,potom přestopit na jinou...zvládlí to,ale jiní,tak budu muset taky

Tak to si tedy nedokážu představit, přečti si to po sobě ještě jednou.. Jak bys seděla ve škole? A ještě, když tě to bolí? O tom cestování ani nemluvím..

arrow
profile_image
debbie
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nebudu se vyjadřovat k tomu, jaký typ sádry si vzhledem ke svému zdravotnímu stavu měla/neměla dostat, protože nejsem lékařka.
Mohu však odpovědět na jiné - co se týče přístupu a změny lékaře.
Před každým zákrokem by tě měl lékař informovat, jaký zákrok provede, jakou variantu vybral, rizika a důsledky. Ty s tím buď souhlasíš a poskytneš mu tzv. informovaný souhlas. Pokud nejsi spokojená s tím, jak Tě poučil, resp. nepoučil, máš právo zákrok odmítnout (tzv. negativní reverz), o čemž si lékař nejčastěji sepíše zprávu a nechá Ti ji podepsat.
Výběr zdravotnického zařízení/lékaře patří do Tvých základních práv jako práv pacienta, takže ano, máš možnost změnit lékaře (klidně i nemocnici)- pokud by ten konkrétní neměl již plný stav či jiný zákonný důvod, proč by Tě k sobě již nezapsal. Stačí se u tvé zdravotní pojišťovny informovat, která zařízení má nasmlouvaná, aby jsi nemusela platit za lékařský výkon. Za umělou sádru by sis však možná musela všude připlatit, ptž je to zřejmě nadstandart oproti klasické, těžké. Ale to by Ti přesněji řekla pojiš´tovna.

arrow
profile_image
_danča
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na deniko: Možná je to normální postup,ale může mi to ten doktor taky vysvětlit.Jak by bylo tobě?já byla "vyklepaná" už s té nohy a ještě když tě doktor pošle domů a nevíš vlastně nic jiného než,že máš tu nohu zlomenou?Chápu,že třeba nemusel mit zrovna čas,ale mohl mi to říct slušně nebo,že mám chvilku počkat.....

arrow
profile_image
_danča
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tecerna: Já vím,ale ve škole už mám toto pololetí docela absenci a když chci byt klasifikovaná,tak už nemůžu chybět.A dělat před maturitou další zkoušky abych dostala vysvědčení se mi nechce.Navíc taťka jezdí do práce na 5 a vozit mně ráno nemůže,takže to budu muset nějak zvládnout

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené