Cituji Petulaa: omlouvám se jestli se tě to dotklo

To vůbec nemusíš, říkala jsem si, že jsem tam měla ještě něco dodat, aby sis to nevztáhla na sebe.

Cituji Petulaa: Studuji totiž medicínu

Myslela jsem si to

Dovolím si nesouhlasit - lékaři mají slušné platy a hlavně mají nadstandartní vedlejší příjem. To co povídám vím ze svého přímého okolí - tudíž nikolv jen z doslechu. Např. v porodnice ( standartně se dává doktorovi porodné ), kolik rodiček za měsíc odrodí si spočítejte - porodnice jsou přeplněné.

Jediný kdo je v tomto systému nedoceněn jsou zdravotní sestry a ostatní personál - rozhodně ne lékaři.

Naprosto standartně chodí lékař při víkendové, či noční službě mimo areál a je zapsán jako, že má službu. Znám pana doktora z kardiochirurgie a ten si ve službě hraje po svatbách ( musí to být v blízkosti, aby se v případě nouze do půl hodiny dostal zpět). Znám jiného doktora, se kterým se setkávám ve fitku - nechá si mobil ležet na baru, kdyby ho volala sestra a on musel jet ( pochopitelně ve službě )...A tak dále. Upozorňuji, že to nejsou vyjímky !

Selhání lékaře - ano může se stát, je pravda jsou to také jen lidi. Ale volám po zodpovědnosti - pokud se to stane někomu jinému říkáme jsou to jen lidi. Pokud nám zabijí bližního voláme po odplatě. Já si mslím, že nemocnice a lékář by měli nést přímou zodpovědnost za to co pokazí. Milovanou osobu nám to pochopitelně nevrátí, ale není možné aby ordinoval např. gynekolok, který několikrát po sobě zanedbal pacientku svou laxností - nepoznané mimoděložní těhotenství.. atd ...Není podstatné co, ale jak se to následně řeší. Nemocnice i sám doktor mají být, tak jako v každé vyspělé zemi pojištěný. Pokud spůsobí škodu - finanční náhrada zajistí pojišťovna. Následně je k zodpovědnosti hnán jak sám lékař - v případě hrubého porušení odebrání lékařské licence a zákaz praxe. Tak i nemocnice jako taková. Toto je běžný postup ve vyspělé společnosti.

Lékařská komora - kolik znáte případů, že pacient vyhrál spor ? Minimum a proč ? Kryjí si záda - kontrolní orgán tvoří zase lékaři - lékař kontroluje kolegu lékaře. Nepřípustné a nefungující.

Etiketa ? Můj strejda měl rakovinu ( již zemřel ), jako první ( to jsem se bohužel dozvěděla pozdě a nemohla jsem z toho vyvodit důsledky ) mu pan doktor dal léky za 15 tis ! s tím, že se mu nádor po této léčbě vlastně vstřebá... Když jsem strejdu nechala převézt do Motola a následně se lékaře ptala zda je něco takového možné ( můj rozum mi pochopitelně říkal, že nikoli, ale co kdyby - abych někomu nekřivdila ) - odpověď byla velmi rozpačitá, začal se ošívat ( nechtěl říct o kolegovi, že je zloděj a vydělává na cizím neštěstí ) a povídat, že je možné, že to byla nějaká cysta, která se třeba mohla vstřebat - nádor to pochopitelně být nemohl. Pochopitelně strejda byl hloupý, že to koupil a věřil mu, ale kolika lidem prodal zázračný lék ?

O chování, které je naprosto nevhodné a necitlivé - jak pacientům samotným, či příbuzným se mi ani nechce psát. Když strejda zemřel ( měli jsme ho doma starali se o něj ) - já celou dobu jeho stav konzultoval s bývalou primářkou z onkologie a choval se dle jejích pokynů.Na její pokyn, když už byl v komatu jsem ho nechala převézt do nemocnice ( nedoporučovala,aby nám umřel doma z psychických důvodů pozůstalých ). Bohužel po cestě zemřel. To co následovalo v nemocnici bych něpřála nikomu. Dorazila jsem za sanitkou vlezla tam a pan dooktor ( o víkendu ho to rušilo ) nadával, proč nám TO sem vozili, co TO je ? Je mi z toho zle ještě teď a vše se ve mě svírá...Pak se otočil na mě : Vy jste kdo !? Já jsem řekla jméno a že jsem neteř ( strejdovo nevládné tělo jsem do toho okamžiku neviděla ), on : můžete mi říct ! Proč jste ho sem nechali vozit !?A takovou spoušt slov o proč jsme ho nenechali umřít doma. Já tam stála brečela - do té chvíle mi jaksi zapoměl říct, že můj strejda skonal. A řekla jsem mu, že jsem se zachovala, tak jak mi radila odbornice. Sestřenice mě vzala za ruku a táhla mě pryč...Byl to tak strašně otřesnej zážitek !

A takového chování jsem byla svědkem několikrát... Neuctivého, arogantního a necitlivého. Tohle je pro mě nepřípustné.

Lékař je placen z našich daní a my jsme jeho klienti. Na to né, že se zde zapomíná, ale na to si zde po totalitním režimu ještě nezvykl jak lékař ( který neustále čeká něco do kapsy, aby teprve po té věnoval danému pacientovi tolik pozornosti, kolik mu jeho přísaha a poslání a i zaměstnání ukládá ), tak ani pacienti ( kteří mají pocit, že dát musejí - jinak se jejich příbuznému nebude lékař věnovat dostatečně jak by měli, tak jako po úplatku ).

Z výše uvedených ( i neuvedených důvodů ), si platím soukromého gynekologa, soukromou dentistku a pokud je někomu z mého okolí něco vážného - vždy kontaktuji známe, kteří ve zdravotnictví dělají, nebo jiné známé, kteří ty známé mají a zásadně chodím jen tam, kde vím, že budu mít péči, kterou mám mít.

Jinak, ve všech těchto zařízeních ( soukromých ) nikoho nenapadne dávat úplatky - nikde na mě není nikdo hrubý, trpělivě mi vysvětlí problém. Nečekám tři hodiny frontu...Atd.

Ale je pravda, že jsou i vyjímky a já měla to štěstí, že jsem na jednu takovu narazila a tou je má obvodní lékařka, která je naprosto úžasná a dělá svou práci, tak jak má ...

Takže ano - já každý měsíc odvádím státu na zdravotním, sociálním atd. se zaměstnavatelem cca 30.000,- Kč a za to by služby, které dostávám očekávám slušné.

Friduča

Zkus tenhle článek:
http://www.zdravotnickenoviny.cz/scripts/detail.ph p?id=425503

To k tvému prvnímu odstavci.

PetulaaNemyslím že ji v nemocnici neposlali na CT protože by se to "už nevyplatilo"
S větou "V tomhle věku vám ji už nikdo operovat nebude", se běžně setkávají lidé kolem mě. Na CT vyšetření měla nárok po roce.
Stejnou situaci jsem zažila o dva roky později se svou mamkou. Na vyšetření mozku měla nárok v září, termín 25.9. a zemřela 26 dní před tím. Už během prázdnin nám primář oddělení na MOU v Brně odmítl po čvtrhodinové kontrole napsat žádost na vyšetření s tím, že u mamky neshledává důvod k tomuto ošetření. Podotýkám, že už tehdy se vyjadřovala v holých větách a zcela zcestně. Nebyla schopná orientovat se v prostoru, ani v čase. Na otázky doplňovací odpovídala ano nebo ne. Po 14 dnech jsme si přes známou sami vyběhali návštěvu u neuroložky, která nás po deseti minutách rozhovoru odeslala na CT s jistotou, že půjde o nádor. Samozřejmě už byl natolik rozsáhlý, že operace nepřipadala v úvahu. TOTO jsou konkrétní zkušenosti, ze kterých se vzpamatovávám dodnes.
PetulaaCo konkrétně na té onkologii máš na mysli? Resp. jaké chování ti vadilo nebo konkrétního jsi očekávala, co ti neřekli nebo řekli nevhodného?
Toto je pro mě natolik citlivá záležitost, kterou se snažím ze svého života vytěsnit, abych se z toho nezbláznila, že se mi k tomu nechce vracet
Jsem si jistá, že se s tímto přístupem setkává spousta lidí.

Toto je bohužel problém celého zdravotnického systému. Já se několikrát právě na onkologii setkala s větou - nemůžete dostat léky ! Už jste je tento měsíc vybrala.. Musíte počkat do přístího měsíce ( onkologicky nemocní, staří pacienti ). Můj strejda nedostal kyčelní kloub - neměl na to ještě věk - nechali ho několik let trpět, až dosáhne správného věku ( aby se operace nemusela opakovat a dožil s první náhradou ), druhého strejdu neberou na operac srdce ( nemá to už smysl, je nemocný a tak může dalších třeba 5, nebo taky 20 let sedět doma, protože nikam nedojde - motá se mu hlava, nemůže dýchat ). Nikdo tohle neřekne na plnou pusu, ale je to tak. Systém prostě nemá peníze. To je celé. Pak se začnou vybírat poplatky díky kterým např. v Motolské nemocnici nemusel pan doktor vybírat z 5 pacientů, kteří ještě snesou bolest a který z pěti trpí nejvíc a toho ten týden odoperuje.

Cituji BlackCoffee: Friduča

Zkus tenhle článek:
http://www.zdravotnickenoviny.cz/scripts/detail.ph p?id

V někerých bodech s ním souhlasím, ale rozhodně ne ve všech. A ve světě je normální, že si student půjčí na studium a následně za x let, když začne pracovat půjčku splácí. Tady na to není nikdo zvyklej. Taky je naprosto běžné, že medici se učí v určitých zařízeních - tym jim předávají zkušenosti a vychovávají je a oni jsou na oplátku zavázání tuto odbornou činnost po x let na daná klinice vracet to je normální a nevidím na tom nic špatného. To mě tam zaujalo

Omlouvám se za překlepy, ale už je pozdě a nepřejíždím to ...

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Friduča
A já ti mohu říct to samé že s tebou nesouhlasím, protože vím jaký mají lékaři nástupní plat ale také vím, jaký plat má spousta doktorů v lety praxe z mé rodiny Asi tak Ale se zdravotními sestrami s tebou souhlasím

Co mysláš tím nadstandartním vedlejším příjmem?

Ohledně toho, že jsou mimo službu, mi zní teda velice divně a jestli to tak je tak nechápu Ale není třeba možné, že mají jen tzv. příslužbu? To znamená, že musí prostě být k zastižení a rychlému dopravení do nemocnice, kdyby něco

Cituji BlackCoffee: že nemocnice a lékář by měli nést přímou zodpovědnost za to co pokazí.

oni ji ale nesou!

Cituji Friduča: Nemocnice i sám doktor mají být, tak jako v každé vyspělé zemi pojištěný.

to také jsou

Cituji Friduča: v případě hrubého porušení odebrání lékařské licence a zákaz praxe.

takhle to tady také chodí

Cituji Friduča: lékař kontroluje kolegu lékaře. Nepřípustné a nefungující

promiň ale kdo jiný by měl kontrolovat lékaře když né lékař? Snad tomu ten člověk musí rozumět aby to mohl posoudit ne?...

Cituji Friduča: Z výše uvedených ( i neuvedených důvodů ), si platím soukromého gynekologa, soukromou dentistku a pokud je někomu z mého okolí něco vážného - vždy kontaktuji známe, kteří ve zdravotnictví dělají, nebo jiné známé, kteří ty známé mají a zásadně chodím jen tam, kde vím, že budu mít péči, kterou mám mít.

tímhle ale vlastně potvrzuješ, že nejsou špatní lékaři, ale že za to může ten zdravotnický systém

Cituji Friduča: Takže ano - já každý měsíc odvádím státu na zdravotním, sociálním atd. se zaměstnavatelem cca 30.000,- Kč a za to by služby, které dostávám očekávám slušné.

ano a teď si vem, kolik z těch 30000 dělá jenom to zdravotní a co všechno se z toho musí zaplatit....takže ve výsledku....by asi mělo být vyšší, protože netuším kde jinde ty peníze do zdravotnictví v takovém to systému vzit

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji BlackCoffee: Zkus tenhle článek:http://www.zdravotnickenoviny.cz/scripts/de tail.ph p?id=425503

fain článek, díky za odkaz

Cituji Friduča: Systém prostě nemá peníze. To je celé.

ano takhle to je

Cituji Friduča: Taky je naprosto běžné, že medici se učí v určitých zařízeních - tym jim předávají zkušenosti a vychovávají je a oni jsou na oplátku zavázání tuto odbornou činnost po x let na daná klinice vracet to je normální a nevidím na tom nic špatného.

Teď je to tak, že si sami studenti, kteří jdou na povinnou praxi, musí zaplatit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Friduča
Taky, když to jde mám soukromníky. Třeba právě gynekologii, kdy zrovna mi nikdy není příjemně.
Našla jsem si soukromníka poté, co jsem změnila pojišťovnu, tehdejšímu gynekologovi jsem to nahlasila a když jsem šla za týden na kontrolu, tak mi vynadal, proč jsem mu to neřekla minule - měla jsem nějaké problémy, se kterýma jsem byla na neschopence. Čuměla jsem, co si to dovoluje a řekla, že jsem to hlásila. Poté jsem tam již nešla a našla si náhradu, kde sice dam pětistovku,ale čekám v krásně čekárně, personál je super, to samý pan doktor.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tyweee
A jak to tedy máš u soukromíka? Kromě toho že si asi zaplatila něco za přidání do registru....tak platíš každou návštěvu nebo výkon nebo jak to chodí? A jak se to tak zhruba cenově pohybuje? Dík

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Petulaa
Dávám 500 kč na rok. Jsem u něj tři roky a zatím jsem ho mimo roční prohlídky nepotřebovala. Myslím, že když čekáš mimčo, tak se dává tři tisíce a v tom máš všechny prohlídky a ultrazvuk.
Jsem hlavně spokojená i z toho prostředí. Přeci jen gynekolog je hodně taková diskrétní věc a na uvolnění je fajn, když si semnou předtím doktor povídá co a jak, než když je to šup sem, šup tam. Proto ty peníze dám ráda. Za ten pocit. A hlavně mi minulý rok hodně pomohl s tím, že při kontrole zjistil, že mám hýblou pánev. Točila se mi neustále hlava, na neurologii nic, CT taky ne. Takže mi pak doporučil i fyzioterapeuta, který mi ji narovnal. Ono to bylo kolíkrat o ústa, když jsem na ostrůvku čekala na tram a najednou se mi točila hlava. Za mnou auta, předemnou tramvaje...

arrow
profile_image
Murphy
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Moja babka má tiež takého "skvelého" doktora, žije na vidieku-vesnici, ten lekár vyštudoval doslova za "klobásy" a tak to aj vyzerá. Babka rapídne schudla, mala závrate, nechutenstvo + má vysoký tlak, prekonala rakovinu hrubého čreva (takže malo byť v tomto prípade zvýšené sledovanie) a ten chudák-"doktor" sa ani neunúval zobrať jej krv, napriek tomu, že za ním bola za pár mesiacov niekoľko krát, že sa necíti dobre. Tlak jej nemeral niekoľko rokov, napriek tomu, že jej neustále predpisoval tablety na vysoký tlak. Keď ho prosila, nech ju pošle na vyšetrenia k odbornému lekárovi, začal na ňu kričať, ako si dovoľuje mu radiť.
Nakoniec babku zachránili v hodine 12. keď sme ju zobrali na interné vyšetrenie a celé ho zaplatili (u nás to funguje tak, že pacient musí mať odporučenie od obvodného lekára ku takmer všetkým odborným lekárom okrem gynekologického, inak ho odborný lekár nevezme..), kde jej diagnostikovali silnú cukrovku, možno keby sa to podchytilo skôr, nemusí si dnes pichať inzulín 4x denne

Známy si pri lyžovačke v ČR zlomil kľúčnu kosť, lekári v ČR mu odporúčali okamžitú operáciu, on sa však rozhodol pre prevoz do SR a absolvovanie liečby u nás. Keď prišiel do nemocnice v SR, ruku mu dali do sadry a povedali mu, že žiadnu operáciu mu netreba. Trpel neznesiteľnými bolesťami, preto šiel 2x, tam mu povedali, že to tak má bolieť, nakoniec mu kľúčna kosť zrástla, ale úplne zle, vyskočená kosť sa mu nejakým spôsobom obalila a na hrudníku (ramene) sa mu vytvoril obrovský hrb, ktorý sa boja operavať aj špecialisti v iných nemocniciach. Keďže je to mladý 23 ročný muž viete si predstaviť, čím prechádza a aké ma problémy so sebavedomím.
Hlupáci medzi lekármi sa nájdu všade, bohužiaľ v poslednej dobe mám pocit, že sa vyskytujú vo zvýšenej miere

Cituji Petulaa: BlackCoffeeže nemocnice a lékář by měli nést přímou zodpovědnost za to co pokazí.
oni ji ale nesou!

FridučaNemocnice i sám doktor mají být, tak jako v každé vyspělé zemi pojištěný.
to také jsou

Naprosto nesouhlasím ! Kolik znáš případů, že doktorovi byla odebrána licence ?? Teprve,až když se stane sakra malér, který nelze zaméct pod pokličku. Nikdy dřív ! Pokud jsou pojištění - pak nevím proč s náhradami škod dělají nemocnice takové štráchy...Nikdy jsem nic takového neslyšela - možná jsou vyjímky - to nevím.

Cituji Petulaa: FridučaZ výše uvedených ( i neuvedených důvodů ), si platím soukromého gynekologa, soukromou dentistku a pokud je někomu z mého okolí něco vážného - vždy kontaktuji známe, kteří ve zdravotnictví dělají, nebo jiné známé, kteří ty známé mají a zásadně chodím jen tam, kde vím, že budu mít péči, kterou mám mít.
tímhle ale vlastně potvrzuješ, že nejsou špatní lékaři, ale že za to může ten zdravotnický systém

žádného lékaře neopravňuje k výše uvedenému chování špatný systém ! Tohle chování je prostě nepřípustné !

Cituji Petulaa: FridučaTakže ano - já každý měsíc odvádím státu na zdravotním, sociálním atd. se zaměstnavatelem cca 30.000,- Kč a za to by služby, které dostávám očekávám slušné.
ano a teď si vem, kolik z těch 30000 dělá jenom to zdravotní a co všechno se z toho musí zaplatit....takže ve výsledku....by asi mělo být vyšší, protože netuším kde jinde ty peníze do zdravotnictví v takovém to systému vzit

Nu jestli ti to připadá málo ? Za jedince ? Já osobně jsem zastánce demokratického zdravotního systému, nikoliv solidárního ( ty to studuješ odborný název jistě znáš, já si te´d nevzpomenu ). Ale svobodně se rozhodnu pro danou pojišťovnu - za jasných podmínek uzavřu smlouvu a přesně budu vědět co mé pojištění pokrývá. Nestane se mi, že mi neudělají např.vyšetření mozku při podezření na nádor proto, že mi ho má pojišťovna neproplatí. Ale řeknou mi, nebo to už budu vědět, protože si to budu platit, že třeba nepokrává, ale stojí 50 tis. a že mi to může zachránit život ( prosím nechtat za slovo cenu tohoto vyšetření neznám ). To se mi nyní nestane - prostě mě tam nepošlou a já a ni nevím, že bych si to třeba zaplatit mohla. Naopak - ten kdo si neplatí nic - dostane ve státních zařízeních, která jsou opravdu pouze záchytná základní ošetření a alou domů a vystavuje se riziku, že ho neošetří vůbec...Např. v soukromém zařízení zcela jistě. Je to tvrdé,ale jasné a přehledné a vím jakou službu si platím.

Cituji Petulaa: Co mysláš tím nadstandartním vedlejším příjmem?

Úplatky.

Petulaa - neříkám, že jsou jen špatní a nelidský lékaři. To v žádném případě. Pouze říkám, že celkový stav zdravotnictví je špatný. A žádné ze špatného,či arogantního zacházení ze strany lékařů se kterým jsem se BOHUŽEL ( věř mi, že bych byla daleko raději, kdybych zde mohla lékaře a jejich chování vychvalovat do nebe a jmenovat a doporučovat ) setkala není omluvitelné ! Máme se ještě hodně co učit. Chápu, že jsi z lékařské rodiny a sama medicínu studuješ a tyto rekce jsou ti nepříjemné a doufám, že z tebe nevyroste jedna z těch paní doktorek, které se na ambulanci SLUŠNĚ a potichu zeptám ( po 4 hodinách čekání, kdy měl strejda strašně bolesti - dostával morfium- nemohl sedět, ležet, chodit a byl objednán ! ) jak dlouho ještě budeme muset čekat, že opravdu nevím jak dlouho to vydrží... A ona mi odpoví : Copak já vím ?! Až budete na řadě, tak budete! A zmizí kdesi v útrobách nemocnice... Třeba operovali ( o víkendu nevím ale mžné to je ) - nicméně to lze říct úplně jinak : Omlouvám se paní Nováková, já vím, že má bolesti, ale neplánovaně operujeme...mějte ještě chvilku strpení, prosím. Třeba, já nevím ...Takže doufám, že se nepřidáš k davu a třeba nás jednou s laskavým hlasem budeš někde léčit A třeba právě tvoji rodiče jsou vynikající lékaři, který se tak je tu napsáno nechovají..Nikoho nenapadám, pouze vyprávím o svých konkrétních zážitcích..

Murphy

Vy to u Vás máte úplně na *** Když jsem v jednom dokumentu slyšela, že je na celém SR jeden - ano jeden specialista na sexuální deviace - jinak to dělají neodborní lidí, tak to jsem se smála... Protože to už mi přišlo jako sranda...

A jinak u mé soukromé dentistky si hradím úplně všechno - nic nejde na pojišťovnu ! A není to málo peněz... Ale zuby máme jen jedny, takže raději k odbornici, která ví co dělá... Než amalgan na pojišťovnu

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Friduča
Ale samozřejmě že pojištěni jsou, ovšem záleží, jaké má to pojištění podmínky, to už potom nevím. A neříkám že odebrání licence je obvyklé, to jistě ne, ale tento systém tady zavedený je. To jak funguje nebo jak jsou jednotlivé případy "souzeny" a ještě případné úplatky, to už je věc druhá. Takže ony tu ty základy jako jinde jsou, jenom jsou asi špatně nastaveny nebo nevím, zas tak moc do toho ještě nevidím..

Cituji Friduča: žádného lékaře neopravňuje k výše uvedenému chování špatný systém ! Tohle chování je prostě nepřípustné

samozřejmě že k arogantnímu chování ne, to s tebou souhlasím....ale k tomu že něco přehlédne? Když si vezmeš, že je v práci už třeba 24 hodin v kuse? To se stane i tomu nejlešímu v takových podmínkách, je to jenom člověk...a v tomhle vidím špatný systém, který by měl zařídít to, aby takto dlouho lékaři v kuse prostě nesloužili....stejně, jako ti třeba nemůže předepsat nějaké vyšetření (na které nemáš dle určitých nařízení nebo směrnic či předpisů a tabulek právo v danou chvíli), protože by ho za to vyrazili (za to, že "plýtvá" penězi)

Cituji Friduča: Nestane se mi, že mi neudělají např.vyšetření mozku při podezření na nádor proto, že mi ho má pojišťovna neproplatí. Ale řeknou mi, nebo to už budu vědět, protože si to budu platit, že třeba nepokrává, ale stojí 50 tis. a že mi to může zachránit život ( prosím nechtat za slovo cenu tohoto vyšetření neznám ). To se mi nyní nestane - prostě mě tam nepošlou a já a ni nevím, že bych si to třeba zaplatit mohla.

s tímhle s tebou naprosto souhlasím a bez výhrady souhlasím, já mluvila o tom systému, který tady je, tedy ta solidarita
....který se mi také moc nelíbí (viz. placení léčby kůřáků a narkomnů a to že si sama nemůžeš zaplatit něco co bys chtěla)

Cituji Friduča: Úplatky.

jistě, ale nemůžeš všechny házet do jednoho pytle. Úplatky byly, jsou a budou. Jsou všude, ve všech oblastech života, i zde. Nemůžeš říct "lékaři mají vysoký plat, protože berou vysoké úplatky", jistě někteří to mají takto "zajištěno", ale jiní zase ne.

Cituji Friduča: nicméně to lze říct úplně jinak

s tímhle s tebou souhlasím na 200% a doufám, jak jsi řekla, že já taková i budu
Ale rovněž se to týká všech oblastí života, např. když po mě vyjede prodavačka u pultu nebo je na mě protivná, většinou jí na to také něco slušně odpovím, protože já nemůžu za to, že je dnes dlouho v práci nebo že už má končit a já ji svým nákupem obtěžuji. Tohle mi na lidech neskutečně vadí kdekoliv...samozřejmě že ve zdravotnictví to funguje několikanásob, protože se sdělují citlivé informace. I na škole se studuje a skládá zkouška z lékařské etiky, jen někteří lidé to prostě asi nechápu nebo nemají v sobě a souhlasím že takoví by neměli ve zdravotnictví (takovém kde jsou v kontaktu s lidmi) pracovat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené