arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Připadá mi úplně normální, že mamka přijde k tobě do pokoje a nezaklepe. Ale pokud ti to tak moc vadí nechápu proč jí to neřekneš - bud si zvykne nebo ne. A ty taky

Jinak souhlasím s Laky. Děti myslí především na sebe a rodiče často berou jako "funkci a povinnost" a ani se nezamyslí nad podhledem z druhé strany.

Slovo "matka" a celkově název tématu zněl, jako kdyby tě zlá "matka" skoro týrala....Je to asi individuální, ale slovo "matka" bych v souvislosti se svou maminkou asi nepoužila...

Cituji eva60: Možná se mamka cítí sama, tak potřebuje stále kontakt. Určitě to nedělá ze zlé vůle, prostě jí to nepřijde.

To je asi pravda, že se asi cítí sama, protože s tátou nemají zrovna nejlepší vztah. Já se s ní snažím být dostatečně dlouho, když přijdu za ní do obýváku, tak reakce je stejně nulová, i když jsme tam sami dvě. Sedí v křesle, kouká na televizi a nic neříká... a bum, jak odejdu, je hned u mě.
Navíc ještě bydlíme s babičkou a s dědou, kteří sice mají svojí domácnost ale je to součástí jednoho domu, takže po chodbách chodí pořád nějaká návštěva, tety, strejdové, ostatní vnoučata... Můj pokoj je prostě jediné místo, kde mám soukromí a to si vzít nenechám.. Od nikoho!

Cituji martinam: Je to asi individuální, ale slovo "matka" bych v souvislosti se svou maminkou asi nepoužila...

Já slovo matka taky běžně nepoužívám, ale téma jsem zakládala zrovna po jedné z návštěv, tak jsem byla trochu nabroušená... Já mám svojí mamku opravdu ráda a fakt to neni matka, která by mě týrala... Jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám..

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji JessT: Jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám

Tak mě se za to určitě omlouvat nemusíš Jen mě to slovo zarazilo, sama ho vůbec nepoužívám...ale to je trochu mimo téma.

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to o vzájemné toleranci. Mamka klepe na dveře už od mého dětství, co jsem dostala vlastní pokojík. Já jí taky nechodím do ložnice, zvlášť když má zavřené dveře, to většinou si šla lehnout. Nebo pozdě večer nechodím už do kuchyně, aby ji to neprobudilo. Spíš na sebe voláme a čekáme, až ten druhý vyjde.
Jess: Když ti něco vadí, musíš to říct a řešit to s těmi, kterých se to týče. Tvoje máti nezačne klepat na dveře na základě toho, že si tuhle postěžuješ na internetu, jedině že by se o tom náhodně dočetla.

arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Musím se přiznat, že jsem od názvu tématu čekala, bůh ví co ti mamka nerobí, ale tohle mě teda - doslova vytočilo. Nelíbí se ti? No tak si běž jinam, kde teda budeš mít ten svůj klid, po kterým tak strašně toužíš. Jo holka, ale až jednou budeš bydlet mimo domov, tak si na to, jak tě mamka pořád "otravovala" vzpomeneš, ne jednou a taaaak ti to bude chybět! U nás se teda klepalo, nikdo neřek klepej, prostě se klepalo, a ať si mamka přišla kolikrát chtěla, ne vždy to bylo zrovna vhod, ale byla tam, i když to byla někdy taková trapná chvilka ticha, no co Ale pro toho rodiče je to taky změna, to že mu dítě roste, osamostatňuje se a uvědomuje si, že jednou odejde, a ten rodič se s tím těžce, i když to tak nevypadá, smiřuje. Přijdeš mi v tomhle ohledu celkem sobecká, ale tím tě nechci urazit. A jak tady psala Laky , každý vyžaduje soukromí, klepání a klid, ale jestli to samé má i ten rodič, to už nikoho nezajímá.

arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji JessT: Sedí v křesle, kouká na televizi a nic neříká

Očividně ji stačí, když v té místnosti alespoň jsi, ne vždy se musí konverzovat.....

arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji JessT: mě nevadí, že ke mě chodí na PC, mě vadí, že neklepe

Přitom jsi v úvodu psala úúúplně něco jiného

Cituji JessT: pořád leze do mého pokoje "jen tak", na internet, podívat se na mě... Chápu, že se chce podívat na mail a tak, ale ať se naučí klepat a chodí ke mě jednou denně na půl hodiny a ne pětkrát.

Moje mamka ke mě taky chodí.. Ale vždycky z jakoby předchodbičky do pokoje na mě huláká jestli může dál nebo tak.. Když sem doma bez přítele mám dveře pootevřené, převlékám se za nimi takže se nebojím, že mě někdo uvidí, navíc je to mamka takže je jedno jestli mě uvidí nebo ne. Když je u mě přítel máme zavřené dveře a mamka mě dycky třeba prozvoní když něco potřebuje, nebo opět použije svojí hulákání.. Každopádně bych JessT neodsuzovala že je sobecká atd. Je hodně situací u kterých bych si nepřála aby mě třeba mamka "načapala" nebo podobně, proto si myslím, že nějaké předem upozornění je vhodné, kor když člověk dospívá..

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

necháváme dveře otevřený, nemusíme klepat, a nevadí to nikomu, respektujeme soukromý druhého a sex neprovozujeme, když je plný barák - toť z pohledu rodiče, který má doma 17-ti letou dceru s přístupem na internet a nikdy jsme takový prkoviny, jako je klepat nebo neklepat neřešili a nemáme pocit, že bysme někomu někdo lezl do soukromí

takže slečna by se měla zamyslet sama nad sebou a nad tolerancí a jediná rada, kterou ač nerada píšu - pokud se jí to nelíbí, nic jí nebrání tomu, odstěhovat se jinam, kde bude mít soukromí dostatek a nikdo jí nebude rušit

bo jak píše Laky - byt je rodičů a pokud krom ložnice jsou všechny místnosti společenské, kde pak mají soukromí rodiče?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené