arrow
profile_image
leaaum
od 31. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj musím se přiznat, že kryokomoru bych nejspíše ani nezkoušela, jakékoliv výkyvy (i teplot) u mě naopak migrénu spustí,

Cituji nekokumachan: null

za Tvé zkušenosti budu jen ráda, prosím písni víc

arrow
profile_image
escapee
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě předepsal doktor jako prevenci Tebokan, jsou to spíš vitamíny, hlavní složkou je ginko biloba. Beru každý den ráno 2 tablety a musím říct, že od té doby se mi nevyskytují migrény tak často. Triptany na mě nepůsobí moc dobře, u většiny se mi projevily nežádoucí účinky. Já mívám migrénu hlavně v období menstruace, vždy den před, proto si beru čípky Indomethacin už preventivně večer před tím, než migréna přijde. Sice to nezabírá úplně, ale dá se s tím přežít. A musím říct, že mi zabírá Nimesil nebo Aulin - rozpustný prášek, má rychlejší účinek.

arrow
profile_image
mage
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cinie
Dříve jsem trpívala migrénami dost často.. Poslední dobou nic a nečekaně to přišlo. Doktorka mi napsala cinie. Jelikož jsem měla migrénu rozjetou (asi 2den v kuse), tak mi prášek nezabral hned. Bolest polevila až po 3. tabletce a od té doby mám klid!
Každopádně první pomoc při migréně je tma, klid, lehnout si a dát si studený obklad na čelo.
Tabletka se má vzít co nejdříve, když záchvat nastane. V mém případě jej předchází tzv. aura, a pokud ji užijete už v této fázi, je menší pravděpodobnost, že migréna propukne a rozvine se.
Migréna je opravdu hnusná a nepřála bych ji ani tomu největšímu nepříteli!

arrow
profile_image
petuska
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Trpěla jsem šílenou migrénou většinou spojenou s menstruací i mimo ni. Tak tři krát do měsíce, dva až tři dny. Levostrannou s výtokem s nosu,nateklým okem,slzením,nesnášela jsem světlo,hluk,zvracela jsem no hrůza. Zabíral mi Rosemig ,ale záchvaty byly stále častěji.Kamarádka mi doporučila neuroložku která se tím zabývá a ta mi napsala Topiramat,který užívám ráno a večer postupně se zvyšujou dávky,jsou to antiepileptika,při záchvatu který je při užívání však minimálně injekce Imigran 100%zabírají do 5min. Můžu říct, že léčbu mám tři měsíce a zatím pouze jeden záchvat.
Poptej se svého lékaře.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem dostala od doktorky triptany (sumatriptan) - prý existují i silnější (cca 250 Kč za tabletu), a k tomu zde již zmiňované indometacinové čípky. Důležité je však odhalit skutečnou příčinu. Mám báječnou doktorku, vyhlášenou v širokém okolí. Ta mi napsala antiepileptika (Keppra). Tyto léky se používají u žen, které mají nález na EEG, ale někdy i u žen, které mají EEG v normě a triptany jim nezabírají. Musí se brát denně, ale od doby, co je beru (6 měsíců) jsem záchvat neměla, takže jsem nevyužila ani ty triptany, ani čípky. Taky mi doporučila hořčík s vitamínem B6.
Doporučuji dobrého neurologa!

arrow
profile_image
13Maartinkaa02
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já se léčím na migrénu už cca 10 let žádné léky mi nezabíraly, na EEG jsem měla graf na rozhraní epilepsie a normálu, užívám antimigrenosní čípky, je pravda, že člověk pak má pocit potřeby na WC, ale to je u veškerých čípků normální jev, dá se to přečkat a úleva přichází cca do 15 minut, také mi velice pomohla HA Azalia, která upravuje hladinu hormonů na minimum a pro migreniky je nejvhodnější, sice se proto bere bez vynechávání. Musím říct, že migrénu mívám +- 15x za měsíc a bez čípků bych už dávno bolestí umřela, nevýhodou je, že to problém neřeší, jen utumí bolest, ale pořád lepší než protrpět i 3 dny v bolestech než to samo přejde.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 13Maartinkaa02: Odkud jsi? Potřebuješ dobrého neurologa! Já jich zkusila několik včetně specialistky na bolesti hlavy, ale pomohla mi až dr. Záhumenská ze Zlína. Ta antiepileptika umožňují předcházet záchvatům migrény. Dělali Ti MRI nebo CT? Takhle časté migrény, to je síla!

arrow
profile_image
Martiiisek
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj to já trpěla migrénami od deseti let, to si pamatuju, že jsem poprvé odešla ze školy. Jsem šťastná, že můžu psát v minulém čase, protože už tak dva roky max jednou za dva měsíce a to jsem většinou hodně přetažená. Já musela zjistit co u mě migrény způsobují, hodně často je to stres. Prášky nezabíraly, brala jsem ty nejlepší preparáty na trhu, chodila k neurologovi, který je vyhlášený v republice... Když jsem byla nejzoufalejší, protože jsem měla migrény i čtyři dny, pak jeden den klid a další týden jsem ležela s ručníkem na hlavě, začala jsem se zabývat duševními příčinámi nemocí. Hodně jsem změnila sebe a především svůj způsob nazírání na svět. Znáte ten pocit, že vám už už musí prasknout hlava? Já ji měla přecpanou nesmyslným přemýšlením, všechno jsem moc řešila. Uvědomila jsem si, že tohle je cesta k úspěchu a naučila se svoje myšlenky ventilovat. U mně je to fotbal, který už druhým rokem hraju, byť spíš pro zábavu, ale úžasně se odreaguju a prášky nepotřebuju. Dokonce mi znova stačí panadol, když mě hlava zabolí.

arrow
profile_image
Martiiisek
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Asi si musíme každá najít svůj ventil. Možná člověk musí udělat i velkou změnu, ke které podvědomě spěje, ale vědomě se jí brání. Držím pěsti, aby vám taky přišla úleva a hlava už nebolela

arrow
profile_image
djina
od 25. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, mám s migrénou taky léta zkušenosti a musíte si vysledovat, co vám ji vyvolává - velmi často je to červené víno nebo obecně alkohol, některé aromatické sýry, banány, čokoláda apod. Tyhle potraviny obsahují látky, které u citlivých lidí vyvolají záchvat migrény (často až den poté). Nebo to může vyvolat i obyčejný stres, prostě napjatá psychika. Záchvat typicky trvá i více než jeden den, Cinie a léky ze stejné skupiny jsou v těchhle případech dobré (doporučuju hned nárazově 100mg, další navyšování dávky nemá účinek, tuto dávku lze během dne opakovat), ale musejí se spolknout ještě když probíhá tzv . aura - to asi znáte, to jsou takové ty předzvěsti migrény, u každého je to něco trochu jiného. K Cinie bych doporučovala ještě přidat i analgetika (léky proti bolesti), aby to mělo dostatečný efekt - mně třeba zabítá Aulin (nedráždí tak žaludek jako např. Ibalgin..., nevolnosti jsou u migrény dost časté, takže s výběrem analgetik dávejte pozor, ať se to nezhorší) nebo třeba Paralen (ideálně v rekt. čípcích v dávce 500-1000mg). Bohužel každý se zabývá tím, po čem tu migrénu má, ale vlastní příčina není v potravinách - velmi často je to genetická predispozice (zkuste zapátrat v rodině, jestli tím někdo taky netrpí nebo třeba netrpěl v mládí) anebo - a to v hodně případech - hormonální antikoncepce. Já třeba vím, že po celou tu dobu, co ji beru, migrény mám a předtím jsem je neměla nebo jen vyjíměčně. A můžu potvrdit z praxe, že existuje hodně případů, kdy po vysazení antikoncepce migrény vymizely. Bohužel v současné době jsou hormony jedna z hlavních příčin migrény, zatím však příliš alternativ medicína nenašla, takže se s tím budeme muset vypořádat. (Samozřejmě doporučuju i vyšetření neurologem, aby vyloučil jiné patologie). Takže já třeba vím, že dokud budu brát antikoncepci, musím si dávat pozor na alkohol a určitý potraviny (u mně je to hlavně alkohol a banány - takže takový babánový koktejl někde v baru by pro mně byl nejspíš smrtící) - všeho s mírou, ale taky vím, že až ji jednou vysadím, mám velkou šanci, že bude od migrény pokoj. Pokud ale berete antikoncepci a migréna je pro vás nesnesitelná anebo těžko zvládnutelná léky, doporučovala bych se netrápit, na nic nečekat, zkusit vysadit hormony hned a uvidíte, co to udělá.

arrow
profile_image
MacaM
od 1. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojte, já jsem migrénami trpěla 10 let. Tenkrát jsem byla na Quarelinu či jak se to píše, a ten se pak zakázal. Pak jsme chtěli mimi a já tak nebrala nic kromě Paralenu, brufenu nebo jezdila na kapačky či v nejhorším na injekci. Zažívala jsem peklo, ale vše zvládla a máme 2 krásné holčičky. Pak ta mladší onemocněla AE a já hledala, co by opravdu pomohlo. Po roce jsem našla alternativní medicínu, bylinné výrobky a dcera za 4 měsíce byla zdravá, já za 2 měsíce jsem se migrén zbavila. Do té doby jsem ji měla i 2x do týdne. Bylinkové výrobky užívám stále a pomohly mi i s úpravou MS cyklu, proti bolestem a křečím, dříve trvala i 10 dní,nyní 4-5.

arrow
profile_image
kvacuska
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

trochu nákladnější ale 100% účinná je akupunktura.

arrow
profile_image
martasP
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já trpím migrénami od nějakých svých 12i let. Trpěla jimi moje babička a i moje mamka...do přechodu. Takže to mám dědičné a hormonální. Léčím se na neurologii, beru Topimark 25 mg 1x děnně a přesto mám záchvat 9x do měsíce. Když si vezmu prášky na bolesti včas, tak to utlumím hned 1. den, ale kolem menstruace mám většinou záchvat 3 dny. EEG mám v pořádku a na poslední kontrole mi doktorka dávku Topimarku zdvojnásobila. Vdržela jsem to měsíc a pak jsem to zase snížila, protože mi bylo ještě hůř. Hlava mě bolela obden. Podotýkám, že vůbec nepiji alkohol, přestala jsem jíst plísňové sýry, čokoládu téměř taky nejím, ani ostrá jídla, protože vím, že tohle všechno migrénu spouští. Také neberu HA. Na bolesti beru Acifein, ale když se migréna rozjede a mě je opravdu zle, jsem schopná sníst i 8 tablet za den, ikdyž doporučená max. dávka je 6. Můj poslední záchvat trval 4 dny a já za tu dobu spolykala 18 Acifeinů ( Je mi 39 a těším se na přechod, protože doufám, že skončí moje migrény, ze kterých jsem čím dál víc unavená. Ale mám ještě min. 10 let čas

arrow
profile_image
stania
od 18. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky je mi 39, takže přechod v nedohlednu. Teď už čtyři měsíce beru 5HTP a Sarapis a Magne B6, musím říct,že je to lepší. Migrény mám už jen tak 10 za měsíc a to už se dá přežít .

arrow
profile_image
mykiska
od 2. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, já také trpívala na migrény...asi tak 3x do měsíce, ale stačilo..člověk je totálně vyřazený z provozu. Všimla jsem si, že po vysazení HAK (brala jsem přes10 let v kuse), už nebyly záchaty tak časté, ale stejně se objevovaly. A pro změnu se zase zase rozjely jiné potíže jako hrozné padání vlasů, šílená pleť apod. Teď mám dvě malé holčiny a řekla jsem si, že takhle to dál nejde...hlídání moc nebylo a fungovat s nima a tou děsnou bolestí hlavy bylo o nervy. Práškama jsem se cpát nechtěla, bolel mě po nich žaludek.
Zkusila jsem teda bylinky (takový detox) a vida - během dvou měsíců se migréna přihlásila už jen jednou a ne tak silná...a od té doby (4 měs.) mě bolela hlava jen jednou, když jsem od manžela chytla nějakou chřipinu s horečkou. Ale to už nebyla migréna, jen prostě klasická bolest hlavy co doprovází chřipku. Takže u mě to asi bylo zanešené tělo a hormony.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené