arrow
profile_image
proč já sa ptám proč
od 14. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Zirafka82:
No, tak ale já to tak cítím při představě fyzického kontaktu s někým mladším. Kamarády mezi mladými mám, to ano, ale jak se mě nějaký jen dotkne (třeba v klubu, když "paříme"), tak to okamžitě fackuju Pro mě je to totiž stejně zvrácené, jako pro moje vrstevnice představa, že by měly něco mít s tím pětačtyřicátníkem.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Můj manžel je o 12 let mladší než já - v době kdy jsme se poznali tak mu bylo 19 a mě 31 a brala jsem to spíše jako flirt ale ono to klapalo a vydrželo. Pro mne je tato kombinace z mnoha hledisek výhodnější - jsem dost panovačná a nerada se podřizuji, na druhou stranu chci aby mě partner obdivoval i opečovával, respektoval, podporoval mě jak v práci tak v mých zálibách a byl taky chlap fyzicky - tím ale nechci říct, že nechápu když jiná se svoji povahou je přitahována k mužům starším, proč ne, navíc opravdu někdo je v padesáti atraktivní a vitální víc než lecjaký člověk ve třiceti,.
Věkový rozdíl je to, s čím pár od začátku počítá a už z hlediska toho, že se rozvede každé druhé manželství si říkat, že to třeba za 20 let bude způsobovat problémy - ano, může to způsobovat problémy ale ostatní v rovnocených párech mají úplně stejnou šanci, že jim to nemusí vyjít.
Jsem vdaná 15 let a máme 2 děti a lepšího manžela jsem si přát nemohla a ikdyby to skončilo hned zítra tak bych toho nelitovala, protože to prostě je pěkné manželství.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji jannie89: á jsem zažila vztah s 18let starším a "výhody" už jste zde popsali. Teď jsem s o rok mladším partnerem, a to jsem vždycky říkala, že chci starší partnery. "Výhod" je taky dost:
- dají se ještě lehce "formovat": jak v jejich názorech, chování, hlavně jejich návycích
- nejsou zatrpklí, nejsou ovlivněni z předchozích dlouhých vztahů
- o s.x není nikdy nouze
- jsem s ním vždycky naprosto přirozená, protože vím, že moje někdy dětinské chování bere jako legraci a smějeme se pak oba, atd.
"Nevýhody"
- člověk necítí takovou budoucí jistotu (práce, zabezpečení rodiny)
- může chybět to, proč k partnerovi vzhlížet (protože toho za život třeba ještě zatím moc nedokázal)
- mnohdy mám v praktickém každodenním životě víc zkušeností než on, atd..

souhlasím a
přidala bych ještě k výhodám, že je většinou svodobný a chce dítě a je to jeho "první kolo" a věnuje se rodině naplno - odpadá "bývalá manželka a děti z předchozího manželství"
- nevýhodou může být, že časem může začít mít pocit, že mu něco uteklo a že právě nehraje v páru úplně ty první housle a není ten moudřejší a zkušenější a může přemýšlet nad tím, že mladší partnerku by naopak ohromoval on

arrow
profile_image
AmieRachel mojeid
od 21. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Znám jeden pár, kde manželce je 27 a manželovi 48. Mají spolu dítě a vztah moc pěkný. Partner boháč rozhodně není, ale je sexy a udržovaný (žije zdravě, nekouří, nepije a prostě dbá na dobrou kondičku, bodejť by ne, mladá žena a dítě udělají své). Za mě, proč ne? Když se mají rádi, chtějí stejné věci a budoucnost si promysleli ... Je to risk, ale co dneska není riskantní? Musíš jen počítat s tím, že pokud se tvůj partner nebude o sebe dobře starat, může to být za pár let o dost těžší. Zvaž jestli on je je schopen být dostatečně zodpovědný a ochotný obětovat své pohodlí a žít až do konce života aktivně a zdravě. Taky bych popřemýšlela, co ve vztahu opravdu potřebuješ ty a jestli ti to on bude schopen dát i za pár let. Pokud jsi s ním šťastná a víš, co chceš a myslíš, že je to partner, na kterého se budeš moct spolehnout i v časech špatných, nenech se rozhodit ostatními.

arrow
profile_image
Miss MiuMiu
od 5. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já teda měla vždycky starší muže. Se stejně starýmu kluky nebo o pár let staršími jsme si nikdy nerozuměla.

Cituji La.Mari: kdo vám víc vyhovuje a proč?


Já se se starším prostě cítím lépe, bezpečněji. Hlavně mají lepší chování, jsou to gentlemani, už ( většinou ví co chtějí od života) a není pro ně jedinou prioritou přes týden vydělat na chlast.....
Ale zase beru, že jsem měla vždy štěstí. Je jasný, že ne každý "muž" to má v hlavě ok.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si nedávno vzala muže, který je starší o 18 let. Kvůli němu jsem opustila vztah s klukem, se kterým jsme byli pouze o 4 roky. Nikdy jsem nechápala, co moje spolužačky vidí na starších klucích a bum...je mi dvacetdva a mému manželovi čtyřicet nikdy jsem si s nikým tolik nerozuměla, klape to naprosto ve všech směrech, je duchem velice mladý, takový bohémský typ a nehrozí mi u něj žádné tlaky směr usazování, rodina apod. naopak to vypadá na velice divoký a zážitků plný život v 19 jsem byla zamilovaná do kluka o tři roky mladšího a taky to mělo své kouzlo....takže si myslím, že záleží na konkrétní dvojici, jak si sednou...

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám hodně mladého přítele a jsme šíleně sehraní, i chybama, ale nevím, zda je to jen věkem.

Rozhodně bych už staršího přítele nechtěla. Slušně se umí chovat i mladí i starší.

Mě je 21 a mám přítele, se kterým jsme spolu více než 4 roky a je o rok mladší. Věkový rozdíl necítíme A vidím v tom samé výhody, až na jednu, že oba studujeme, takže není ještě moc snadné mít společné osamostatnělé bydlení, snad do roka Ale staršího chlapa si k sobě ani nedokážu představit...

Přidávám se k těm "na starší" Mám přítele o 10 let staršího a věkově bych neměnila. Jsem nadmíru spokojená. Povahově i názorově jsme si sedli. V tomhle ohledu se držím toho, nezkusíš nezískáš. Já jsem získala snad toho nejbáječnějšího chlapa na světě

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já chodila většinou se staršími (+10let), ale i jsem zkoušela vztah s (+20let).Taky jsem chodila s klukama o tři, čtyři roky starší.
Výhody starších mužů:
Vzhled (pro mě je prostě atraktivnější vyzrálý chlap)
rozumnost
dominance
nějaké zázemí
všeobecný rozhled
zajímavý přátelé (z hlediska různorodosti)
skvělý sex
impulzivnost
ví jak se chovat

Nevýhody:
chtějí dříve zakládat hnízda
bývalé závazky v podobě dětí a býv. manželky
.. jinak mě nic nenapadá

U těch vesměs mladších chlapů to vždycky vázlo na tom, že sami nevěděli co chtějí a chovali se nezodpovědně, případně nechtěli vážný vztah..
Myslím, že ta věková hranice 10let ano, 20 už bylo i na mě moc i když jsem toho člověka měla moc ráda (asi proto, že kdekoliv jsme byli, tak jsem si vedle něj připadla jak slečna na reprezentaci a na telefon.. bylo mi nepříjemné, jak to lidi a potažmo moje rodina bere).
Nyní mám přítele o 8 let stašího (já 22, on 31) a je to nanejvýš v pořádku.

já mám přítele o 10 let staršího....začaly jsme spolu chodit, když mě bylo 18, jemu 28 a jsme spolu dva roky mě to vyhovuje, ani mi to moc nepřijde, že jsme od sebe tolik...vždycky jsem měla kluky tak nějak ve svém věku a ani jednou to nedopadlo...nynější přítel už je vyspělý, rozumný, neřeší b.lbiny jako moji vrstevníci, zodpovědný, pracovitý, má zázemí....svoje chyby má samozřejmě také, ale sedí mi asi více, než mladší kluci

arrow
profile_image
Oilily2020
od 20. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to spíš jedno . Mám pocit, že kdo si nabrnkne staršího, tak začne s písničkou: zkušenosti jsou nejlepší, mladšího už bych nechtěla..A v opačném případě naopak. Já mám téměř stejně starého a naprosto mi to vyhovuje a neumím si předstravit mít "starého" partnera. Bála bych se, že mi bude připomínat otce . Ale chápu, že to tak někdo má.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já jsem si vždycky vybírala mezi vrstevníky, nyní mám přítele (25) a takovéto, že neví, co chce apod, jsem u něj nezaznamenala. Je to individuální, jako u všeho...každého prostě přitahuje něco jiného
Ale docela mě pobavila přítelova kolegyně z práce (30), která má za manžela o 15 let staršího muže a pořád si jen stěžuje, jak už nechce další dítě, že s ní nikam nechodí. Nevím, jestli si myslí, že za 10 let to bude lepší...asi to nedomyslela. To je asi jediná nevýhoda opravdu velkého věkového rozdílu.

Řekla bych, že je to o výchově, mozku a vyspělosti. Já celý život měla tak o deset let staršího partnera a pořád si vybírám raději starší. Je to z toho důvodu, že mladší muži jsou pro mě spíše jako kamarádi nebo bratři. Neumím si s nima nic představit. I když znám mladšího kluka, který je na tom inteligentně lépe než někteří 30,40.., tak mě nepřitahuje fyzicky. A co se týče nějakého soužití, tak u mladšího kluka mám potřebu dirigovat, poučovat, křičet ( tj. něco jako jeho matka). Pro mě je ideál rozmezí těch 10 let. Prostě já jsem někde jinde než moji vrstevníci a podle toho se zařizuju. Hlavně pro mě je starší chlap inspirace ( něco má, něco vybudoval, nějaké ty zkušenosti taky má a ač někdo namítne, že zkušenosti má i mladší, tak né vždy ten mladší má takové zkušenosti jako starší, má určité znalosti z oboru, které mě zajímají..) Každý to má jinak já to asi nezměním. I když jsem zkoušela zalovit v mladších vodách já bych se s tim mladším asi zabila a nic s tim neudělám..

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

podle mě na věku až tak nezáleží... přeci i mladší muž může být rozumnější než nějaký třeba 40-cátník... a ne vždy starší muž je bohatý... co se týká sexu...)) to je spíš otázka toho, jaký je člověk a ne vyloženě otázka věku...)) jasně zkušenosti se sbírají věkem, ale může být i 40-cátník bez fantazie...
já bych spíš řešila to, jestli ti je s ním dobře...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené