arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, maminky. Chtěla bych vědět, jaký máte názor, nebo zkušenosti s Vojtovou metodou se starším miminkem. Mám skoro roční holčiku a cca od 11. měsíce jsme měli začít chodit na rehabilitaci, protože se neplazí, neleze, sama se neposadí. Neuroložka nám řekla, že je sice úplně v pořádku, ale stejně nás tam poslala, prostě v jedenácti měsících nemůže být mimino pouze na břichu. Dcerka se přetáčí na obě strany, otáčí se na ručičkách kolem dokola, občas se zhoupne na kolínkách. Když ji motivuju třeba kouskem chipsu, tak se k němu i dostane, sice ne plazením, ale různým natahováním a odstrkáváním. Ještě podotýkám, že už teď má cca přes 13 kg. Může to být váhou, že je tak pohodlná. A teď ke cvičení. Přišli jsme k rehabilitační sestře, která ji nechala a pozorovala cca 45 minut na lehátku a zkonstatovala, že má ochablejší břišní svalstvo a že nás naučí 3 cviky. Vše bychom měli cvičit 4x denně, celkově asi 12 minut. První cvik, tzv. ždímák, jsem se naučila. Dcerka brečela, to jsem ale čekala. Druhou návštěvu mě učila další cvik, který já fyzicky bohoužel nezvládám. Nedostanu malou do polohy ani zaboha, i s přítelem to nešlo. Prostě je už dcera větší a má strašnou sílu. Bylo to utrpení. Do polohy jsem ji nedokázala dostat, ona brečela, já už po cca 10ti minutách trápení měla nervy, že to prostě nejde odcvičit a takhle jsem se trápili cca týden, než dcerka začala marodit a cvičit jsme přestali (mimochodem nastydla u té sestry, ještě nikdy nebyla nemocná, ale to sem nepatří). Teď jsem objednaná s ní znovu na rehabku ve čtvrtek a stále se sama sebe ptám, jestli je to opravdu tak nutné tam chodit, zda by to dcera sama nedohnala. Protože z klidného a usměvavého miminka se stalo miminko, co jen když přebalím, tak brečí, když projdeme kolem stolu (kde cvičíme), tak dostane záchvat pláče. Chápu, že tato metoda dost pomáhá, ale je fakt u nás tak nutná? Mě nevadí, že neleze... já taky jako malá nelezla a rovnou chodila. Říkám si, že to dožene sama, přece bude chodit... a jestli je to všechno jen proto, aby se "urychlil vývoj".

arrow
profile_image
zip
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Martinkaa:

no, ono je těžké radit, protože jsme ji nikdo neviděl. Určitě vím, že Vojtova metoda cvičení pomáhá. Švagrová cvičila s neteří od narození a podle m to byl mazec (měla ochablou pravou polovinu těla) a holčina to dohnala. Moje mamka cvičila se ségrou, která v 10 letech ochrnula (brečely u toho obě dvě), ale ségra dneska funguje bez jakýchkoliv známek nemoci či postižení. Copak odmítnout cvičení asi můžeš, zase, aby jsi si to jednou nevyčítala ...
No a co se týče malé. Můj syn nejstarší nikdy nelezl, nikdy se nepřetáčel, když byl na břiše, tak řval jako kr*va,nikdy se sám neposadil z ležení, byl to prostě pohodář a začal rovnou chodit. Když spadl někde, kde se neměl o co postavit, tak prostě seděl a čekal až ho někdo sebere , dnes je mu dvanáct a je to normální kluk ale to "pohodářství" mu zůstalo... takže nemusí všechny děti mermomocně lézt, plazit se, nebo si sedat..
Mimochodem ten můj syn měl v roce 19 kg.. byla jsem dobrá kojná

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No nevím, tobě nevadí, že dítě v 11měsících neleze, jenže v tomto věku děcka už běžně začínají chodit. Tady nejde o nějaké urychlení vývoje, ale o to, že tvoje dite he vyvojove tak pil roku pozadu, coz mi prijde jako dost velky problem. Urcite bych to resila vice a s odborniky, ne tady na diskuzi.

arrow
profile_image
mignon01
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já si myslím, že bys odmítat neměla... mimčo potřebuje posílit svalstvo, a - možná to bude znít ošklivě, ačkoli to tak nemyslím - v životě někdy nejsou věci tak jak si je naplánujeme a jak je chceme a je třeba některé věci se naučit překonávat, třeba jako malé miminko.

a kdo ví, teď se Ti nechce na vojtovku, a kdo ví, kam to až povede, jak moc malá zpohodlní... možná na Tvém místě, pokud máte tu možnost, zkusit třeba jinou sestru, nebo víc chodit na rehabky - kde si sestra s miminkem poradí.

jinak já jsem měla se zády problémy, nemohla jsem pohnout levým ramenem, tak mi neuroložka napsala rehabku taky ve formě vojtovy metody a nedám na ni dopustit - nebolí to, jen se dětem nelíbí, že musí dělat něco, co nechtějí... držím palce a doufám, že Vám malá bude brzy utíkat

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Z praxe vím, že doktoři Vojtovku nepředepisují pro srandu králíkům, tvoje dítě je pozadu, máš jí předepsanou z nějakého důvodu.
Vojtovka nebolí jen je pro dítě i rodiče nepříjemná, ale je skvělá.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já bych si to nedovolila odmítnout....co když pak bude mít miminko nějake problemy, já bych si to vyčítala celý život, že je to kvuli me pohodlnosti.

A hlavně tady na diskuzi třeba narazíš na případ, že se to zpravilo samo, ale co když u tebe právě ne, to si prostě musíš rozhoudnout sama, nikdo ti od kafíčka neporadí, nikdo z tebe tu zodpovědnost nesejme a ani 100 ujištění ti nezaručí, že u tveho dítěte to bude stejne. Je to jen cvičení, není to ani operace, ani nebezpečne leky.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

31

Ahoj, tak za mě důrazně nedoporučuji vojtovku necvičit. Moje dcera v 11ti měsících chodila za ruce - ale to je jedno, tohle může být individuální. Nicméně fakt, že ani neleze, už je varovný. Nepodceňuj to! Obrň se trpělivostí a cvič. Lékaři vědí, co dělají.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dítě nemám, asi chvilku mít ještě nebudu... Ale přidávám se k názoru, že bys měla doktory poslechnout.... 11 měsíců je hodně a dcerka by toho mohla zvládat více než píšeš. Zatni zuby a dělejte s tím něco. Přeji hodně nervů a hlavně pokroků!

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Upřímně já bych byla trochu nervózní,no trochu,asi hodně,kdyby moje dítě v 11ti měsících leželo to už mi příjde jako extrém.Taky jsem s poslední dcerkou cvičila vojtovu metodu,někdy od 2 měsíců a bylo to psycho je to náročný hlavně pro mamiminku,já to nezvládala jak časově,tak psychycky,ale nedalo se nic dělat.Jakej jsi měla porod?Byla dcera třeba dřív narozená?

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Při Vojtově metodě je normální, že děti brečí a cvičící se s dítětem doslova pere. Ale je to potřeba, hodně potřeba.

Cituji Martinkaa: . Chápu, že tato metoda dost pomáhá, ale je fakt u nás tak nutná? Mě nevadí, že neleze... já taky jako malá nelezla a rovnou chodila. Říkám si, že to dožene sama, přece bude chodit... a jestli je to všechno jen proto, aby se "urychlil vývoj".

no, ale u tvého dítěte se nic neurychluje, ale už dost dohání

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Martinkaa: Říkám si, že to dožene sama

ale co když ne? nebudeš si vyčítat? ...čas běží a nejde vrátit zpátky

arrow
profile_image
Pecka
od 25. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi to nerada slyšíš, ale Tvoje dítě je pozadu a není normální, aby v téměř roce se zvládlo pouze otočit. Cvičení neodmítej, pokud se Ti něco nezdá, prober to s více doktory, za to nic nedáš. Tvoje mimčo je nejspíš dost pohodlné ( navíc mě zarazila váha 13 kg? - trochu moc ne? ) Potřebuje pohyb, aby posílila svaly. Žádní dítě není od přírody líné, děti jsou zvídavá stvoření, možná jsi ji od začátku nemotivovala k pohybu, nevím. Ale cvič s ní, pomůžeš jí do budoucna a nespoléhej na to, že může přeskočit plazení, lezení a rovnou bude chodit. Tím ji strašně moc ublížíš, tohle všechno jsou vývojová stádia, kterými by dítě mělo projít a je jedno, jak dlouhou dobu v nich přirozeně setrvá. Ale například lezení je to nejlepší na páteř, čím déle dítě leze, tím je to pro něj lepší. Když se rovnou postaví, tak do budoucna může mít s páteří problémy, ale to nikdo v dětském věku neřeší, hlavně, aby se dítě vešlo do tabulek a co bude v budoucnu, je jedno, ale pak to stejně odnese dítě i Ty, která s ním bude lítat po rehábkách a dávat do kupy to, co se zničilo v době, kdy to tak být nemuselo. Přeju hodně štěstí, aby holčička byla v pořádku a cvičením se vše zlepšilo

arrow
profile_image
Bárbr
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vojtova metoda není bolestivá, je jen pro dítě dost nepříjemná (hlavně v tom, že je nějakým způsobem omezeno v pohybu). Určitě v ní pokračuj!

Cituji Martinkaa: Mě nevadí, že neleze...

Není to v pořádku. Vojtova metoda jí neublíží, dokáže ji jen pomoct.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Martinkaa: Mám skoro roční holčiku a cca od 11. měsíce jsme měli začít chodit na rehabilitaci, protože se neplazí, neleze, sama se neposadí.

z toho bych už byla tak nervozní,že bych alarmovala všechny možné odborníky.

Cituji Martinkaa: Protože z klidného a usměvavého miminka

Dítě v roce už není mimino a jen se zeptám,jestli jsi viděla nějaké jiné roční dítě co všechno umí
Určitě cvičení neodmítej a snaž se postrčit dceru ve vývoji na úroveň stejně starých dětí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Martinkaa: Když ji motivuju třeba kouskem chipsu

Promiň, že se ptám, ale zaujala mně tato věta... jaký chips myslíš?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené