arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, u nás máme každý svůj účet (jeden jsme nechtěli, protože kdyby se jednomu něco stalo, tak banka účet blokne kvůli dědictví a já se např. 3 měsíce nedostanu k penězům a můžu se jít s dětma klouzat), ale máme to tak, že moje mateřská jde na jídlo. Což dělá zhruba 5500,- i s drogerií. Zbytek peněz když neušetřím (jakože neušetřím) jde na oblečení pro děti nebo něco podobnýho. Manžel platí složenky, hypotéku, atd. A když potřebuju peníze (školkovné,atd...), tak ho poprosím a je to.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já studuji a mám výrazně nižší příjem. Mám kartu k přítelovému účtu a vlastně celkově s penězi nás obou hospodařím jen já. Jemu dávám peníze jen na co si řekne-je nenáročný a dávám mu je ráda, protože chci ať si taky dopřeje, navíc když jsou jeho že. My máme peníze dohromady, nerozdělujem moje-tvoje, on má na starosti platby převodem z účtu, já všechny peníze co nám zbydou na ruku.
Pokud by jsme to tak neměli a žili každý ze svého a pak jsem byla na mateřské tak bych to udělala tak že bych si řekla např. že má mateřská je 1/3 jeho platu, tak bych rozpočítala na co kolik na domácnost (jídlo, bydlení, miminko, ... vše co se domácnosti týká) potřebuji a já bych zaplatila tu 1/3 a po něm chtěla každý měsíc ty 2/3. No a asi bych ty peníze co mi má dávat zaokrouhlila nenápadně nahoru nebo se s ním zkusila domluvit -žena kosmetiku a hadříky potřebuje. Ne žádné bezmyšlenkovité utrácení jeho peněz (zvlášť když jste nebyly zvyklí je mít dohromady) ale prostě aby jsi měla něco i na tyto věci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené