arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky zajímá mě Váš názor na roli muže - živitele.
Situace: žena na mateřské - měl by její muž dávat měsičně peníze na ruku na její potřebu (oblečení, kosmetika...)? Popř. kolik a pak kolik měsičně na jídlo do domácnosti. Jak to máte či jste měli vy s finanční situací (platby jídlo, nájem, miminko, osobní věci...), když jste byli na mateřské? Díky za odpovědi.

A ještě jedno téma: Měl by muž (nyní nemyslím při mateřské... ale všeobecně) dávat ženě měsičně určité peníze na ruku pro osobní věci (kosmetika, oblečení...), i když žena pracuje? Jak to máte vy?

A jak to vůbec všeobecně máte vy doma Muž = živitel platí to u vás? Jste třeba i žena v domácnosti?

arrow
Neprodává v Bazaru

tak u nás to máme takto-výplata moje je jen moje a na jídlo,část z ní ) a výplata jeho je na vše

co vyšetříme šetříme a pak rozhodnem za co utratíme
jinak já nezastávám názor,žr chlap je živitel,já chci rovnej díl v domácnosti,jako pomoc a tak,tak i ve finanční stránce,když samo jsem byla na mateřské,musel dávat víc až nejvíc....to je jiná

arrow
Neprodává v Bazaru

No na mateřské jsem nebyla, ale představu mám takovou, že prostě platí manžel nájem, jídlo atd, jako chod domácnosti a samozřejmě by měl manželce koupit nějaký hadřík a kosmetiku co potřebuje. Jenže tohle jde za předpokladu že on nemá 15000 měsíčně, ale asi tak dvakrat tolik. Jinak si to neumím představit.
A pokud vydělávají oba, tak co je v Islámu a s čímž já se ztotožňuji je, že to co si vzdělám já je moje. A to co vydělá muž je naše.

arrow
Neprodává v Bazaru

Nour

arrow
profile_image
tavimi
od 19. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

E3len
Tohle hodně zaleži na přijmu muže a soudnosti ženy . Jsem na materske a mam kartu k učtu manžela. Nemam žadne limity kolik můžu utracet. Větši nakupy konzultujeme spolu. Až půjdu pracovat, tak to bude jina. Rozhodně nebudu chtit aby mi daval penize na osobni spotřebu. Předpokladam že hypču bude platit on, vydaje na domacnost a jidlo oba, podle toho kdo zrovna půjde nakoupit, a u mě na účtu se bude šetřit.

arrow
Neprodává v Bazaru

Nour
a s čímž já se ztotožňuji je, že to co si vzdělám já je moje. A to co vydělá muž je naše.
jo super názor Taky bych to tak domě chtěla. Jsem na mateřské, manžel platí vše (nájem, jídlo, telefon, školka, benzín, nafta, pojištění,....). "Svou" mateřskou využívám pro své účely, platím si spoření, školné, kosmetiku, oblečení pro sebe i pro děti, když jsou větší položky na děti, tak platí manžel. Nemám problém zaplatit jídlo, nebo oblečení pro manžela. Mateřská mi chodí na můj účet, takže kontrolu kolik tam mám, mám jenom já a tak to i zůstane s výplatou.
Až budu chodit do práce, tak se situace asi trošku změní, ale v zásadě budu trvat na tom, že manžel bude platit většinu položek. Momentálně beru, že je živitel on, i potom asi bude mít větší plat. Je hodně pracovně vytížený, říká, že to dělá pro nás, tak se vším všudy.

My máme společný účet ze kterého jdou všechny platby-inkaso,pojištění,telefony atd a z toho platíme jídlo,oblečení.Když někam jdu a líbí se mi něco tak si to koupím a manžel taky.Jsem ráda,že se nemusí chlapovi doprošovat o peníze Jak se vše platí společně tak se vše dělá i doma,když má víc času on tak uklidí uvaří a obráceně.

arrow
Neprodává v Bazaru

tavimi
a u mě na účtu se bude šetřit
takovou představu mám taky, tak mi to snad projde.

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mám teda takovou představu, že když budu na mateřské, tak muž bude platit většinu položek a mateřská bude prostě moje na kosmetiku, oblečení či na děti. Ale prostě nájem,na jídlo, benzín, pojištění atd. muž. Jsem i toho názoru, že po mateřské by měl muž platit stále více položek a žena svou výplatu mít na svoje věci a pak třeba na společné jídlo atd. Ale domácnot jako pojištění, nájem či hypotéka, různé platby, na dětí prostě muž. Já teda ještě na mateřské nejsem, ale tak nějak mám představy ale asi se nikdy nedočkám, abych měla ke svému muži přístup na jeho kreditku..... Bohužel mám muže takového tzv. skrblík.... nemůže přenést moc přes srdce, že vše platí on. Hold chlap. Kéž by se změnil, a pochopil, že chlap - živitel. Ale to se asi změní pak při mimi ne?

arrow
profile_image
petulkaaa
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Danda28
Tak to je asi ten jediný názor z téhle strany, s kterým musím souhlasit S přítelem ještě společnou domácnost nemáme, ale až bude, o čemž jsme se už bavili, rozhodně nebudeme mít oddělené finance jako jste tady psali - to co vydělá on atd. Myslím, že je tohle i hodně o důvěře v partnera Chtěla bych, abychom měli jeden společný účet, z kterého budeme platit vše potřebné a taky abychom oba věděli, co si můžeme dovolit Rozhodně jsem proti odděleným účtům nebo tomu, že manžel platí hypotéku a já jídlo

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo jinak - jak to vysvětlit svému muži ??? Tyhle představy

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem teda spíše pro názor ten, že muž živitel a není potřeba společný účet. Hlavní účet muž a žena má svůj, ale samozřejmě zase pokud žena vydělává celkem dost, tak to je jináč! Nebo takhle, kdybych byla s dětma doma a k tomu si bokem dosti přivydělávala určitě bych to neutrácela jen za sebe a koupila bych něco do domácnosti či šetřia do budoucnosti. Je jasný, že budu tak i tak šetřit na společné věci atd. Ale prostě můj názor tak i tak je ten, že ty základní platby - nájem, pojištění, domácnost, auto platí muž.

arrow
profile_image
petulkaaa
od 29. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si teda myslím, že do budoucna budu vydělávat míň než manžel, ale proč by nemohla žena přispívat na chod domácnosti svými vydělanými penězi? To si má žena vydělat 10000 jenom na kosmetiku, oblečení a vlasy? Nevím, tohle mi přijde divný. Pokud spolu dva sdílí domácnost a mají třeba děti, myslím, že by všechny peníze měly být společné bez ohledu na to, kolik kdo vydělá.

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

petulkaaa: ano souhlasím, žena by pak měla přispívat na chod v domácnosti - jídlo, potřeby např. drogerie, na děti, na dovolenou, ale prostě dle mého názoru jinak ty základní věci muž. Nevím, můj názor. Je to dosti o důvěře to je fakt.... + zda muž chce - pro rodinu se vším všudy....... což u svého milého nevím nevím

tak já jsem na MD, těch 7600 je jen mých a dcery, na takový ty naše potřeby a částečně i na jídlo, docela s tím vycházím. Vše ostatní teď platí manžel, kdykoliv si ale řeknu, že něco nutně potřebuji, není problém. Ovšem moc ráda budu až půjdu za rok do práce, přece jen se rozpočet snad trochu zvýší.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené