arrow
profile_image
vanessaa
od 14. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslim , že tohle tema by mohlo být zajímave ...
Dočetla jsem se , že při narkoze , za človeka dýcha přistroj a anestez. hlídá životně duležite organy.Co se asi děje v našem těle když , do žíly šupnou tu uspavací nalož. Docela mě to děsí ...
Myslíte, že muže být narkóza nebezpečná??

arrow
profile_image
KRISTIN
od 5. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mě zase děsí, jak funguje televize a plynový sporák taky může vybuchnout .... dělám si legraci

arrow
Neprodává v Bazaru

URLpřečti si tohle je to dost srozumitelné a narkozy se neboj, dostaneš injekci doktor počká až usneš pak dostaneš masku a přidýcháváš si narkotizační látku, u vetších operací se i intubuje, proto pak člověka jakoby škrábe v krku/ta trubička je dost tvrdá a podráždí hrtan / anesteziolog tě hlídá, nenechá tě probudit, pokud není magor a postará se, aby jsi si nepamatovala nepřjemnosti u probírání, ono to naskočení na vlastní rytmus dechu nekdy pusobí jako dušení a dobrý anesteziolog umí zařídit, že si nepamatuješ probouzecí fázi na sále

arrow
profile_image
Bufo
od 15. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mayeenka
dobrý anesteziolog umí zařídit, že si nepamatuješ probouzecí fázi na sále
a já myslela, že jsem se vzbudila až na pokoji

Vyčetla jsem, že při narkóze hrozí možnost poranění nervových vláken, nedokonalé dýchání po probuzení, hypotenze, zmatenost až akutní psychóza, zvracení.... navíc to prý dost zkracuje život - tvrdí kamarádka bioložka. Jednou jsem narkózu podstoupila (nedobrovolně) a pak jsem ještě tři dny omdlívala. Na každého prostě působí jinak, no.

arrow
Neprodává v Bazaru

pamatuju si na sále pacientku, která se začala dusit a všichni jsme lítali jak šílení, vypadalo to dost hrozně, ale k tomu jak si říkala že si pamatuješ až buzení na pokoji....anesteziolog nedovolí aby si ze sálu odjela dokud nereaguješ na jeho pokyny, většinou pacienta vyzve k tomu aby nadzvedl hlavu a řekl svoje jméno, když pacient ještě hluboce spí nechá se v předsálí a čeká se dokud neposlechne pokyny sestry aj. teprve pak ho přebere sanitář a jezdí s ním sám po nemocnici a dá ho do postele přitom už mu musí asistovat sestra z oddělení, má to svoje přísná pravidla...pacient si pak pamatuje vetšinou až to probuzení na pokoji...rozhodně bez kontaktu s anestezologem te ze sálu nepustí....

arrow
Neprodává v Bazaru

to nedokonalé dýchání po delších operacích je nepříjemná a častá komplikace ale rychle odezní zažla jsem to na vlastní kůži a když jsem šla na druhý výkon pamatovala jsem si to a mela jsemz toho strach upozornila jsem na to anestezioložku, ujistila mě že všechno udelá tak aby kdyby se to opakovalo jsem si to nepamatovala a mela pravdu...jde dost o to co anestezolog umi a jak dobré má k dispozici látky, kliniky plastické chirurgie mívají to nejlepší. Zvracení je dost běžné, ale jsou na to látky které sestra píchne a je po zvracení, jen to chce odborný personál, ve státních nemocnicích vetšinou smula

já mám za sebou dost narkóz a stalo se mi, že po jedné si na spoustu věcí nepamatuji a taky se mi hůře věci zapamatovávají. Asi to pro náš mozek nebude to nejlepší, ale když to jinak nejde, tak co se dá dělat.
Jinak můj poznatek je ten, že co jsem byla na plastice, tak ta narkóza je o mnoho lepší než ve fakultce, rozdíl je velikánský, to mám 6 narkoz a ještě jednu v dětství

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bufo
navíc to prý dost zkracuje život
Já myslím, že život zkrátí třeba neoperace prasklého slepáku...a jak kamarádka bioložka vysvětlí, že teda tam, kde se víc léčí a operuje, lidi žijí nejdéle?
Promiň, ale tahle kravina mně nadzvedla... Důkazy by neměla?
M.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bufo
navíc to prý dost zkracuje život
Já myslím, že život zkrátí třeba neoperace prasklého slepáku...a jak kamarádka bioložka vysvětlí, že teda tam, kde se víc léčí a operuje, lidi žijí nejdéle?
Promiň, ale tahle kravina mně nadzvedla... Důkazy by neměla?
M.

arrow
profile_image
Bufo
od 15. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Maria
Ona myslela "zbytečnou" narkózu. Prostě je proti tomu nechávat se uspat jen kvůli větším prsům, menšímu nosu.... Na ten důkaz se zeptám.

reagovala bych na původní otázku..jako u každého zásahu do organismu, může i u anestezie dojít ke komplikacím..ty jsou u zdravých lidí ale poměrně vzácné, určitou prevencí, jsou povinně požadovaná předoperační vyšetření, které můžou pomoci odhalit ev. rizikové faktory..v průběhu narkózy je pacient vžy monitorován (tlak, puls, EKG, hodnota sycení krve kyslíkem..), právě proto, aby se při ev. se rozvíjející komlikaci (např. porucha srd. rytmu, výrazný pokles tlaku atd.) mohlo rychle a účinně zasáhnout..
intubace a řízené dýchání jsou většinou nutné, samotné krátkodobé připojení na umělou ventilaci, t.j. dýchání přístrojem ale nijak zvlášť nebezpečné není..
co se týče probuzení, anesteziolog určitě nepustí pacienta spod dohledu dokud se nepřesvědčí o tom, že je schopen sám dýchat a reagovat, na toto probuzení se ale vlivem léků většina lidí nepamatuje..a i po operaci josu pacienti ještě nějakou dobu hlídáni..
abych tady nepůsobila příliš "učeně" ..rizika jsou, ale v kvalitním zařízení s kvalifikovaným personálem by měla být opravdu minimální..
co se týče zvracení, tomu se někdy vyhnout nedá, každý reaguje jinak, já jsem třeba docela "citlivý tip" a po operaci jsem nezvracela..
a o zkrácení života anestezií jsem nikdy neslyšela.. (snad ?? by určitá rizika mohly nasta při nutnosti opakovaných a častých, ev. náročných operacích, což ale zákroky plast. chirurgie rozhodně nejsou..)
co se týče poranění nervů to si moc neumím představit jakým způsobem by k tomu mohlo dojít, možná tím bylo míněno poranění při spinální anestezii (osobitý typ, kdy je pacient při vědomí a umrtví se dolní část těla podáním anestetika do páteřního kanálu, ale i tam je toto poranění velice nepravděpodobné..)
a poslední poznámka : hypotenze je pokles tlaku, pokud je přítomna v průběhu nebo těsně po dá se většinou řešit podáním infuse a málokdy trvá delší dobu..
takže je na zvážení každého jestli je ochoten ev. možné i když minimální riziko kvůli hezkému nosu či zvětšení prsou podstoupit..

arrow
profile_image
Bufo
od 15. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Viz Podprsenky na velká prsa, Liz tam píše, že každá narkóza zkracuje život o rok. Čemu věřit?

Bufo
že každá narkóza zkracuje život o rok. Čemu věřit?
něčemu takovému lze věřit tehdy, když je toto tvrzení doloženo studií, která jednoznačně a ověřitelně na větším množství lidí prokázala zkrácení žibota u pacientů, kteří narkózu podstoupili, proti těm, kteří ji nikdy neměli, samozřejmě při vyloučení jiných délku života ovlivňujících faktorů, což by bylo samo o sobě poměrně náročné, takže si myslím, že žádný pádný důkaz k tomuto tvrzení neexistuje..

jak říkal můj přítel lékař...uspat umíme každého, probudit už všechny ne...moje kolegyně lékařka před 16 lety podstoupila operaci, a dostala špatnou narkozu, nějaká vadná šarže či co, a odešla jí játra a ostatním pacientům, kteří dostali tu samou narkózu, také....takže problém nastat může, ale to se může stát u čehokoliv....nikdy jsem narkózu neměla a ráda ještě dlouho nebudu mít....můj partner byl letos na poměrně nerizikovém operativním zákroku a protože za celý život dostal spoustu narkóz, tak jsem měla obavy, aby neměl problém, ale proběhlo to v pohodě......každá operace se může zvrtnout, i ta nejbanálnější, ale narkózy bych jako rizkové neviděla...jsou pro nás nezbytné a buďme rádi, že nežijeme ve středověku

mayeenka
ono to naskočení na vlastní rytmus dechu nekdy pusobí jako dušení a dobrý anesteziolog umí zařídit, že si nepamatuješ probouzecí fázi na sále
Tak to se mi stalo u prvni narkozy, probudila jsem se na pooperacnim a zacala jsem se dusit a pak jsem dva dny zvracela, ale u dalsich dvou narkoz uz to byl OK, ani mi nebylo spatne moc a probudila jsem se az na pokoji.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené