arrow
profile_image
berush03
od 18. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mohou být úzkosti způsobené výkyvem hormonů během menstruačního cyklu? Máte to holky, tak tak některá? Během menstruačního cyklu se mi hrozně mění stavy nálad, které mi znepříjemňují život. Není to obyčejná blbá nálada. Zkusím to nějak popsat. S prvním dnem menstruace se cítím psychicky, jakoby ze mě spadnul balvan, začíná moje "šťastné" období, je mi každým dnem lépe, po psychické stránce. Všechno mě baví, mám ohromnou chuť do života, jsem fakt spokojená. Toto trvá jak kdy, tak většinou 15-20 dnů. I když mě potká třeba nějaká nepříjemná událost, tak ano, je mi z toho smutno, ale zvládám to, řekněme jako normální člověk Po tomto období většinou ze dne na den je mi hrozně. Mám to už teď pár dnů, proto jsem se odhodlala to napsat. Nejsem podrážděná, naštvaná, ale cítím strašné úzkosti během dne a i v noci. Buší mi srdce, cítím jakoby tlak na hrudi. Mám pořád strach. Je mi fakt hrozně. Racionálně vím, jak to zvládat, ale prostě toto nedokážu ovládnout. I když budu během dne běžně fungovat, tak pořád cítím to stažení na hrudi, strach a bušení srdce. Bohužel toto odnáší i můj vztah s přítelem. Máme hezký vztah, ale v těchto stavech jsem věčně vystrašená, mám pořád strach, vrací se mi špatné vzpomínky. Přítel už je ze mě někdy na nervy, ani se mu nedivím. Nechápe, proč jsem jindy veselá a pak tohle. I ve škole mě to pak nebaví a nechce se mi učit. Pak s příchodem menstruace to odezní a je mi zase fajn, jsem to jakoby já V minulosti jsem brala léky na deprese a myslím, že mi bylo lépe, ale zase plno vedlejších účinků, tak se k nim nechci vracet. Myslím si, že to mám prostě z těch hormonů. Bude mi 22. Od 17 do 19 let jsem brala antikoncepci. Pak jsem měla menstruaci dost nepravidelnou, i třeba po 4 měsících. Teď poslední rok ji mám celkem pravidelně. Četla jsem si, že některé ženy na to mohou takto reagovat. Zkouším pít bylinky. Snažím se žít zdravě. Kdyby ty úzkosti trvaly třeba 2 dny, tak v pohodě, ale kolikrát to mám 14 dnů v kuse... Holky, máte to některá taky podobně? Pomáhá vám něco?

HA už nebereš ? Já nyní mám podobné stavy... ale po vysazení a bez menstruace Zkusila jsi dávkovat si hořčík při těchto stavech?

arrow
profile_image
berush03
od 18. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na consuelaleachim:
A jak dlouho v kuse u tebe takové stavy trvají? Mě to už značně psychicky vyčerpává HA už neberu, je to pro mě zbytečné a ani mi moc neseděla. Ten hořčík jsem nezkoušela, ale zkusím, mohlo by to trochu zlepšit Beru ještě B-komplex a ten mě pomáhal tak měsíc, ale nevím, jestli to nebyl spíš placebo efekt pak se to vrátilo zase do starých kolejí...

arrow
profile_image
Audrey1
od 15. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jé, to je jako kdybych to psala já. Znám to, je to nepříjemný. Můžou za to výkyvy hormonů - během menstruačního cyklu dochází k velkým výkyvům hormonálních hladin a úzce to souvisí s tím, jak se člověk cítí.
Vlastně to, co popisuješ, je podle mě typický PMS - premenstruační syndrom. Taky na něj trpím. Beru antikoncepci (která by měla obecně PMS zmírňovat), ale stejně jsem se toho nezbavila.
Možná zkus přestat pít nápoje, ve kterých je kofein (tedy jestli je vůbec konzumuješ). Kofein může stavy úzkosti podporovat / zhoršovat. Alespoň u mě to tak funguje

arrow
profile_image
berush03
od 18. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kofein, pravda, ten i to taky někdy zhoršuje, člověk se pak necítí moc příjemně. Alkohol je ale nejhorší, ten nemůžu už vůbec. Nebývá mi špatně od žaludku, ale ty úzkosti, raději se mu vyhýbám I když to většina lidí nechápe, ale taky bych po něm chtěla být veselá a uvolněná
Reaguji na consuelaleachim: Reaguji na Audrey1: Holky, díky za reakci, aspoň vidím, že v tom nejsem sama. Chtěla bych se těch stavů zbavit, ale obávám se, že bez léků to asi nejde a brát na to něco se mi moc nechce.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Audrey1: Vlastně to, co popisuješ, je podle mě typický PMS - premenstruační syndrom. Taky na něj trpím. Beru antikoncepci (která by měla obecně PMS zmírňovat), ale stejně jsem se toho nezbavila.

Mám to stejně a ty stavy drtí nejen mě,ale i okolí.

arrow
profile_image
berush03
od 18. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Napadlo mě, že by to mohla být i premenstruační dysforická porucha. Má to tak 8% žen a je to horší, než typický premenstruační syndrom. Většinu těch příznaků mám. S kamarádkami se o tom nijak nebavíme, tak nemám srovnání, jak moc nepříjemně to prožívají ostatní ženy. Někdo to má asi víc, někdo míň.. Kéž bychom se toho úplně zbavily, zbytečná starost, holky

Cituji berush03: A jak dlouho v kuse u tebe takové stavy trvají?

No u mě nyní např. už od začátku roku Je to strašně divný, ale s HAK (půl roku neberu) jsem se cítila lépe ..

arrow
profile_image
Audrey1
od 15. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na berush03:
Ještě mě napadlo, že by se ti možná mohlo vyplatit popsat ty svoje stavy gynekoložce a požádat ji o radu, co s tím. Třeba by věděla, jak se to dá zmírnit. Nebo by tě doporučila na endokrinologii (tam se na hormony specializují). Protože podle toho, co jsi psala, to podle mě není problém psychiky, ale problém hodně rozkolísaných hormonálních hladin.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechci tu nikoho naštvat , ale já úzkosti ani žádný jiný nepříjemnosti závislý na menstruačním cyklu nepociťuju. Myslím, že bys to měla zkusit řešit. Třeba by pomohla čínská medicína, pokud do sebe nechceš zbytečně cpát chemii.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Audrey1: mě napadlo, že by se ti možná mohlo vyplatit popsat ty svoje stavy gynekoložce a požádat ji o radu, co s tím. Třeba by věděla, jak se to dá zmírnit. Nebo by tě doporučila na endokrinologii (tam se na hormony specializují

Já to s lékařkou řešila,vzala krev ,kontrola hormonu,vše ok,prý to tak prostě některé ženy mají a pokud to trochu nezmírní antikoncepce tak nic.Zkoušela jsem i různé čaje atd...,ale nic nepomohlo.

Reaguji na SOLU: Obávám se, že mám to samé hormonální profil byl ok. Ale dobře mi fakt není

Reaguji na berush03:
Je to PMS. Ve většině případů je to způsobeno poklesem hormonů.
Vyzkoušela jsem všechno možné. Hodně mi pomohl hořčík s vápníkem. Pak různé bylinky - medunka, dobromysl, třezalka, ale když přišlo to hloupé období, tak na to tyhle bylinky nestačily. Až když mi moje lékařka doporučila jetel luční, tak se všechno změnilo. Po měsíci užívání jsem se cítila naprosto suprově. Četla jsem i studii, kde je užívání této byliny přirovnáno, k opravdové hormonální léčbě.
A na to bušení srdce a na zklidnění velmi doporučuji šišák bajkalský
http://eshop.alfafit.cz/cz-detail-232630-raab-vita lfood-bio-jetel-cerveny-lucni-80-kapsli.html
http://www.biorenesance.cz/biorenesance/eshop/400- 1-Vsechny-produkty/0/5/1376-SISAK-bajkalsky-tinktu ra-50ml-GRESIK

Reaguji na berush03:
Jo, a ten hořčík s vápníkem ber taky denně. Já beru už dva roky 500mg hořčíku a 900mg vápníku.
Klidně mi napiš SZ jestli budeš potřebovat. Já jsem mívala takové stavy, že jsem fakt myslela, že se zblázním. Dnes už je to o 90% lepší.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám horší stavy při ovulaci, než před menstruaci. PMS jsem jen podráždená, lítostíva, ale před ovulaci je to navíc uzkost, nevolnost, špatne vzpomínky.

Cituji True: když mi moje lékařka doporučila jetel luční, tak se všechno změnilo

To užíváš jako čaj? kolikrát denně a kolik?

Edit: už vidím ten link pod šišákem, poprve jsem ho přehlidla, že je to jen k tomu šišáku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené