arrow
profile_image
Bonnietka
od 18. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bajina888:
díky moc.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bonnietka:

Nebrala bych to lehkovážně. nevím, v jakém prostředí se tam budeš pohybovat, ale také bych si předem určitě přečetla něco o kultuře muslimů a jejich vztahu ke psům. Z vlastní zkušenosti vím, že je odlišný. Budeš na jejich území, budeš se muset přizpůsobit. Zjisti si, jestli se tam dají sehnat granule a pamlsky tak lehce, jako u nás, jestli tam jsou psí veterináři a jestli tě se psem vůbec někam pustí (mhd, obchody atd). Aby ti nezpůsoboval problémy.
Pokud by sis ho pořídila, tak nezapomeň na důkladné očkování, zjisti si, které Bahrajn vyžaduje atd.
Určitě nění nejdůležitější to, jestli vydrží v teple. Stejnak bude většinu času trávit v klimatizované místnosti, takže se to oproti čr lišit nebude.

arrow
profile_image
Andruscha
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bonnietka: Ahoj, nebydlime v Bahrainu, ale v sousednich Spojenych arabskych emiratech. Psu je tady opravdu jen hrstka, vlastni je predevsim cizinci, arabove na psy nejsou, povazuji je za "necista zvirata" ( s vyjimkou jedne rasy, nevzpomenu si jake). Co se tyce granuli a konzerv pro psy, ty sezenes v kazdem vetsim supermarketu, opravdu to neni problem. Videla jsem zde i nekolik veterinarnich klinik, takze zdravotni pece určite také nebude problem. O žádných speciálních parcích pro psy nevim, myslím, že tady nic takového není. Ještě jsem si vzpomněla, že jsem tady viděla i nejaké specializované obchody pro zvířata, tam určitě seženeš vše co je potřeba pro chov jakéhokoliv zvířete. Ale jak jsem psala nahoře, my jsme v SAE, ale myslím si, že v Bahrainu to bude velmi podobné.

Byla jsem v Bahrajnu a v zemích Blízkého východu několikrát.
Vzhledem k tomu, že většina obyvatel jsou arabové (sunnitští a síirští muslimové), zbytek jsou přistěhovalci (hodně z UK, USA a Austrálie), je už z určitého sociálního hlediska třeba se přizpůsobit této kultuře. Nemyslím tím vyznání apod., ale žít tam tak, abyste navzájem všichni vycházeli dobře.
Upřímně Ti píši, že venčit tam venku psa je pro ně jako venčit prase. Pokud budete žít někde mimo město, na samotě, o čemž silně pochybuji, tak nikomu nebudou vadit krátké sukně, šortky a už vůbec ne pes, ale pokud tomu tak nebude, bude to hodně lidem ležet v žaludku. A nedělá to dobře z hlediska určitého "zapůsobení".
Jinak já bych volila pro cestu s pejskem letadlem pouze let soukromým letadlem, protože to pejsek může být na palubě. Už jen z hlediska toho, že to není pro něj stres jako někde v zavazadlovém prostoru. Nikde není psáno, ani dáno, že Ti toho pejska na palubu běžného letadla pustí z hlediska různých bezpečnostních opatření ohledně přenosu nemocí apod. Dopravci sice mají své směrnice, ale může se to najednou z týdne na týden, ze dne na den dle nějaké nové vyhlášky změnit.
Jinak všichni dopravci budou vyžadovat platné osvědčení vydané příslušným veterinárním orgánem v ČR. Toto osvědčení musí potvrdit, že zvíře je zdravé, bez infekcí, nemocí a řádně očkované. Další osvědčení o očkování a to na vzteklinu, parvovirozu, leptospirozu, psinku a hepatitidu. Všechna očkování musí být provedena nejméně měsíc, ale maximálně 6 měsíců od příjezdu do Bahrajnu. Všechna očkování musí být zaznamenána v očkovacím osvědčení (v cestovním pase psa). Všechna zvířata musí být bezpečně umístěna v bedně nebo v kleci. Majitel nese veškerou zodpovědnost za zdraví zvířete a v případě nesplnění všech podmínek ponese plnou zodpovědnost. Pokud jde o dovozní povolení pro psa, musí majitel vyplnit takový formulář bahrajnského veterinárního karantenního oddělení (kontakt na ně, kde Vám i dají více informací je: +9731763373). Tam se musí zaslat ten formulář, ale nikdo nezaručí, že Vám tento úřad vstup zvířete do země povolí, může to prostě odmítnout. Platnost těch veterinárních osvědčení je jeden měsíc a očkování šest měsíců. Mohou dát psa na 30 dní do karantény.
I když to není nikde psáno a budeš mít tetovaného psa, je lepší mu dát čip. Někdy to je taková známka lepší indetifikace psa, což může spoustu problémů vyřešit.
Pokud tedy toho pejska nemáš a uvažuješ o něm, raději bych si to 10x rozmyslela, abys z toho pak nebyla smutná Ty, celá rodina a ještě pak chudák ten pes.
Co se týče vedra, s tím by neměl být problém. Je tam vše klimatizované, navíc je tam dost vlhko. A v zimě teploty okolo 20C, takže to není, že by tam byl celoroční pařák.
Jsou tam stovky toulavých psů, což asi není také zrovna ideální.
Ale ty čivavy se tam hodně prodávají. Můžeš si jí koupit tam, ale ten proces, až budete chtít jet třeba do ČR a zase zpět?
Zkus se informovat u nás na vet.správě ČR:
http://www.svscr.cz/dokumenty/eu/source.html
Tady můžeš najít pár zajímavých odkazů:http://www.clickbahrain.com/clickbahrain_pets.asp

Přeji hodně štěstí a hlavně správná rozhodnutí!
Já mám zlatého retrievera, občas jsme s ním letěli (ale soukromým letadlem), ale pouze po zemích EU, takže vím, co to přibližně obnáší. Do jiných zemí jsem si s ní netroufla, byl by to zbytečný stres pro nás i pro ní a spoléhat se na to, že mi jí nedají do karantény, což by psychicky velmi špatně nesla, to ji raději nechám u rodičů na pár dní pohlídat, když jedeme do zemí mimo EU.
Pracuji ve firmě, která soukromá letadla vlastní a provozuje, znám tyto problémy lidí. Každý, kdo dostane třeba pracovní příležitost do třetích zemí, je domácí mazlíček velký problém.
Znám manželský pár, kterého stála povolení, překonání veškerých úskalí, aby žili v Bahrajnu i s pejskem okolo 3000 USD (jen za pejska samozřejmě), bez cesty.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím si že Čivava pro to není ten správný "typ" psíka. Vedro jim dělá po pár hodinách docela problémy, jsou moc malincí a od země je obrovské horko. My s našim prckem můžeme být ve velkých vedrech opravdu maximálně 3hodinky..
Taky si myslím, že ten let by byl dost šokující!

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si hlavně myslím, že pořizovat si psa do muslimský země, ještě ke všemu do SA, se moc nehodí. Muslimové až na výjimky opravdu psy rádi nemají... jsou to pro ně absolutně nečistá zvířata. Jasně, psi se tam chovaj, ale většinou je mají přistěhovalci nebo ti, co se v Západě vzhlíží.
A klima taky není pro psi zrovna ideální, zvlášť pro takový malý jako jsou čivavy. Nemůžu si pomoc, ale tenhle pes mi nepřipadá jako ten, kterej má fakt výdrž. Jasně, bude většinu času v klimatizovaný budově - ale co přechody ven? Ohromná změna teplot. A dovolí vám vůbec majitel domu chovat psa? A co teprve venkovní toulaví psi? Nemoci, které přenáší? Paraziti...
Nic ve zlém, ale podle mýho to není dobrej nápad. Pejsci jsou fajn - ale toto pro ně není absolutně vhodný, pes by byl chudák.

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem sice čivavu nikdy neměla, takže nevím, co a jak ohledně tohoto plemene, ale co se týče tepla, já bych tam žádného pejska nebrala. Kamarád byl teď v červnu v Saudské Arábie 3 týdny, a ty vedra se pohybovaly až k 50 stupňům! Ani ve stínu není chládek a když fouký vítr, tak je jako (teplý) fén. Tohle by byla pro psa určitě velká a náročná změna a hlavně taky stres.
Mě jenom stačí, když vidím psy turistů ve Středomoří, kteří nejsou na teplo zvyklí, tak mi je jich líto, jak tam jenom leží s jazykem venku... a co teprv na Arabském poloostrově. Je to velká zátěž na srdce, koneckonců i pro člověka to není jenom tak, taková prudká změna teploty

arrow
profile_image
MadGirlNancy
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Souhlas s tím, že v těchto zemích je opravdu hodně divné chovat psa, venčit ho...arabskému kamarádovi to přiško k smíchu a upřímně se mě ptal, co z toho máme...
Rozhodně psa do SA nedoporučuju. Sice to asi není, cos chtěla slyšet, ale taková je realita v těchto zemích.

Cituji Bonnietka: Aha. No já si právě čivavku koupím podle toho jestli bych s ní mohla létat a za normální cenu. Ale i tak se informuju.

Tak jestli takto přemýšlíš o pořízení čivavky, tak si ji fakt raději nepořizuj.
Když pominu, že všeobecně psi nesnáší velmi dobře velká horka, tak počítej s tím, že pesanovi se nedejbože může něco stát - může onemocnět, potřebovat nákladnou operaci, může být epileptikem apod. A náklady za operace a léčby jsou jen v ČR do tisíců, takže kdoví, jak to bude vypadat tam.
Takže za mne - rozhodně ne.
A jen podotýkám, že čivavy nejsou plyšáci, jsou to povětšinou divoká a neklidná stvoření, nevydrží sedět jen tak x hodin v tašce nebo v přepravce, jakékoli takové situace budou tomu psovi přinášet jen a jen stres.

arrow
profile_image
Pajule007
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bonnietka:
Já chtěla s trpasličím špicem letět do Ŕecka a chtěli po mě asi 4tisíce za letenku. Pro člověka to bylo 8tisíc..Ale upozornili mě na to, že mi jí v případě bezpečnostních problémů šoupnou do zavazadlového prostoru. Celý zájezd jsem raději zrušila, protože jsem nechtěla riskovat, že mi někde vzadu umrzne nebo zešílí z toho hluku. Nevím jak hodně je Bahrajn civilizovaný a na jaké úrovni tam mají bezpečnostní pravidla na letišti, ale možná by jsi mohla zkusit zavolat do nějaké letecké společnosti , co tam lítá a zjistit si to.
Jinak pes si zvykne na teplé počasí, když je tam odmala, takže bych si spíš pořídila štěnátko až tam. Kdyby jsi tam vezla až dospělou čivavku, tak by mohla mít dýchací obtíže.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené