Ahoj holky, prosím o radu, máme 11.ti letou rotweileřici a dnes se nám ráno stalo, že prostě nevstala a nemůže chodit na zadní nohy. Samozdřejmě kromě rad veterináře. Máte nějaké osvědčené rady?Moc děkuji

Já vím, ale chceme udělat maximum, jak mu pomoci

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Držet v teple, minimální pohyb a jemně masírovat kyčle (+chondro...). Ono hodně záleží, jestli si třeba skřípla nerv v bederní páteři nebo má dysplázku....

Vzhledem k tomu, že už je vážně stará a bylo vidět, že už těžkov vstává a dnes už prostě nemůže jít tak si nemyslím, že má něco skříplého

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To je mi moc líto. Obávám se, že žádné osvědčené rady neexistují, ani si nedovedu představit, o čem mají být. Jedině lékař. To může být cokoliv, od neuro problémů po zánět nějakého nervu. Moje má deset a letos jsme dostaly epilepsii.

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na klouby mi veterinář doporučil ORTOPRIM, je to stejné složení jako Alavis 3, ale jelikož je to pro lidi, stojí 90 tablet jenom kolem dvou stovek. Dávám dlouhodobě a artróza ustoupila.
Berete taky něco?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji aangie: ORTOPRIM

Ten máme taky, i když naštěstí jen preventivně. Ty "psí" jsou zbytečně předražené.

Cituji Milísek: tak si nemyslím, že má něco skříplého

A co si myslí veterinář?

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Milísek
Známá to bohužel takhle měla s vlčákem, jezdila na kapačky, ale nepomohlo

Tuším co tím myslíš, ale hůř vstávala, to bylo vše, až dnes nemůže jít, proto všichni doufáme, že to bude zas lepší!!

Holky brala Alavis, ale nepomáhalo to

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To může mít mnoho příčin. Rozhodně bych nedělala ukvapené závěry a poradila se s veterinářem. Pokud byla až doteď v realitvní pohodě, může to být přesně jak píše aangie třeba zánět nervu.
Mně takhle jednou přestal chodit pejsan a vet zjistil, že nastydl na spodní část zad (měli jsme ho doma a bylo to v červnu, takže bych tohle nikdy nepředpokládala). Dostal dvě injekce a bylo to ok.
Moc držím palce a neboj!!

Cituji Milísek: Holky brala Alavis, ale nepomáhalo to

Nevím jakou diagnozu určil vet pro tvého psa, ale pokud má artritidu a nemuže na zadni nohy, tak Alavis tady opravdu už nepomuže. Máme 12 letého staffíka a léta bral Alavis. Pak už ale nezabíral. Také nemohl na zadní nohy a odmítl chodit, což je pochopitelné, protože měl opravdu velké bolesti. Nosili jsme ho na zahradu, aby mohl vykonat potřebu. Hledali jsme všude nové a nové informace o všech možných lécích, které by mu pomohli. A našli jsme. Fakt je to zázrak. Staffík nám už zase chodí, poběhává a je štastný. Prášky se jmenují Previcox 227mg (firocoxib). Tyto prašky nejsou v CZ k dostání, ale to není problém. Tvuj zvěrolékař je muže objednat. Balení obsahuje 30 tbl. a stoji 54 euro. Ze začátku dávaš každý den tabletu 10 až 12 dni. Během těchto 10 dnu by se ti měl pes už postavit na nohy a bez problému začit chodit. Pak už dávaš pouze 5 dní a přestávku 5 az 7 dní. Nebo podle potřeby. Jakmile uvidíš, že pes začíná mít problém při chuzi, tak musíš opět začít prašky podávat. Tady je výhoda, že pes ty prášky nemusi jíst každý den. Po určité době, když už muže bez problému chodit, si určuješ sama, podle potřeby psa, kdy prášek dát nebo ne. Hodně štěstí a brzké chození pejskovi.

Beruschko moc děkuji! Pokusíme se o vše, to je ti jasné!

Cituji Milísek: Beruschko moc děkuji! Pokusíme se o vše, to je ti jasné!

NO jasně. Hlavně nic nevzdávat.

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Milísek
Teď si vzpomínám, v létě jsme byly u veterináře a byl tam pán se starým vlčákem, kterého přinesl v náručí. Řekl, že večer byl ještě v pohodě a ráno se nepostavil na nohy. Odešly jsme před ním, takže výsledek jsem se dověděla za týden, byl na kontrole a pes přišel po svých. Prý nějaký virus, pan doktor ho z toho dostal. Takže neházet flintu do žita, jak se říká, ale nechat kompletně vyšetřit a to nezávisle u dvou vetů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené