Ahoji, v posledni době se mi prudce zhoršila pleť a opravdu si s ní už nevím rady. Po celém obličeji mám pupínky, které nejdou mačkat, červené boláky a na čele pupínky které se jako by dají strhnout. Doktorka mi na to dala nějakou mastičku proti opruzeninám a kožní nějaký alkoholický driják, který při nanesení štípe v očích. Už si opravdu nevím rady. Přikládám foto a budu vděčná za každou radu.

to samé řeším každý rok a přičítám to pylům odnesly to totiž jako každoročně i oči zánětem spojivek
a každé ráno mám o dvě skupinky vodnatých pupínků bez hlavičky na čele víc
vytáhl jsem na to po odmlce retinoid locacid a doufám že zas bude líp i s pitným režimem
dost mě to otrávilo při dovolené ale zrovna v neděli přišel i po roce epi záchvat takže to až tak tragicky neberu

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus si dát dohromady všechno, co se poslední dobou změnilo - jak co se týče zdraví/pohody, tak životního stylu - jídlo, spánek, stres atd. A taky jakýkoliv maličkosti, který mají souvislost se zdravím - krevní tlak, jakékoliv záněty, únava, trávicí problémy, cokoliv. Určitě tam něco bude. A mezitím zkus, jestli Ti na to něco zabere. Potřebuješ vědět, jestli pomáhá desinfikování - nejlíp bych zkusila čajovníkový a levandulový olej. A vůbec vysledovat, jak se to chová

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já nevím, nejsem odborník, ale na pohled mi to přijde jako ucpané póry.. kdysi jsem měla něco podobného, ne tak moc, ale občas na vrcholcích tváří přesně takového hrbolky A pomohla mi na to maska od Freemana s avokádem, je v takové zelené tubě. Sice by se měla podle "návodu" používat asi 1x týdně ale protože na ucpané póry opravdu pomáhá a já se toho chtěla co nejrychleji zbavit, tak jsem si ji dávala celý týden každý den, sice pleť byla trochu vysušená ale pak to opravdu zmizelo Samozřejmě neříkám, že to musí fungovat i na tebe, ale mě to pomohlo tak asi každá rada dobrá. A ještě samozřejmě dostatečný pitný režim (voda, čaj, ovocné džusy, vynechat kafe, alkohol), nekouřit, správné odličování - hlavně před sprchou! - před nanesením čistícího gelu opláchnout obličej teplou vodou pro otevření póru a smývat studenou pro zavření pórů.. A samozřejmě jíst i dostatek ovoce a zeleniny, když sportovat tak si odlíčit make-up aspoň z tváře. Třeba zkus nenosit i nějakou dobu make-up.. je možné, že tvoje pleť nemůže pod make-upem dýchat, zpotíš se, nebo se ti třeba ty póry zanesou i z nečistého prostředí, ovzduší... Držím palce

Tak měnilo se toho v poslední době docela dost. Stěhovala jsem se, dodělávala dlouhodobou práci do školy, což celkem stresující bylo. Ale věci které používám jsou stejné, stejný tónovací makeup na to jen tvářenka. Piju dostatečně a nekouřim. Alkohol si občas dám ( ano, sice častěji než dřív, ale většinou červené víno). A jím tak nějak všechno, jak zdravé jídlo tak i nezdravé. Peelingy ani masky na pleť nemají žádný efekt. Zkoušela jsem i kokosový olej, který by měl mít antibakteriání účinky, ale také nic. Teď zkouším ricinový olej. Pleť je sice lepší než po kokosovém, ale vpořádku ji nemám. Ale před nedávnem jsem brala vitamíny Panthenol od Dr. Mullera, bylo to všechno super až na moment, kdy jsem je vysadila. Strašně se mi začaly dvojit nehty a padat vlasy. Je možné že mi to udělalo takovou neplechu na pleťi? Určitě vyzkouším Vaše rady a moc za ně děkuji. A abych to upřesnila nemám vodové pupínky bez hlaviček, ale takové vysušené s hlavičkami na čele.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji MyFashionMyRules: před nedávnem jsem brala vitamíny Panthenol od Dr. Mullera, bylo to všechno super až na moment, kdy jsem je vysadila. Strašně se mi začaly dvojit nehty a padat vlasy. Je možné že mi to udělalo takovou neplechu na pleťi?

Jejda, tak to bych řekla, že by mohla být i příčina. Zkus je začít brát znovu, přece jenom to jsou vitamíny a když je bereš podle doporučeného množství nic ti to neudělá a finančně tě to taky neztrhá.. A jestli ti to zase pomůže..

Neměnila si třeba antikoncepci? Rozhodně teda ten ricinový olej bych samotný nedávala, šíleně vysušuje, naopak bych dala meruňkový,šípkový, hroznový, jojobový, atp.. Nepřešla si třeba teďka čerstvě na přírodní kosmetiku? Všem taky nevyhovuje, někdo na ní má špatné reakce. Ale co bych zkusila, tak Skinoren, je teď volně dostupný v lékárně a na takové pupínky co máš ty je skvělý.
Ale samozřejmě je nejlepší vyřešit prvně příčinu a pak až následky. Takže opravdu vypozorovat změnu v péči o pleť, zda-li je vůbec dostatečná, změnu ve stravovacím režimu, dostatek spánku, vitamíny, atp..

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MyFashionMyRules: Panthenol

tak toho máš dost, to máš pravdu. ta pleť je dost komplikovaná, to co vypadá jako akné většinou pravé akné není. Riciňák je dost drsná věc, je potřeba ho hodně ředit, spíš zkus ty jiné oleje, jak tady marsse7 jmenovala. hlavně ničím nevysušovat. Zkus si čistit pleť medem a pak dát ten olej. U toho pantenolu těžko říct, každý vitamín má hodně funkcí, každopádně vysazení by tohle způsobit nemělo. A pokud jíš pestře, byť i občas nezdravě, extrémní nedostatek bys mít neměla.

Nerada bych byla závislá ma nějakých lécích, i když to jsou vitamíny. A stojí do 100,-. Antikoncepci jsem v době kdy to začalo nebrala asi pul roku, dávala jsem si pauzu po 5 letech. Teď jsem ji zase začala brát a připadá mi to ještě horší, ale mám ji první měsíc. Ty oleje a Skinoren určite vyzkouším, jestli mi pomůže. Jinak stravu mám celkem pestrou a jím dost často i ryby. Přírodní kosmetiku moc nepoužívám. Hlavně jsem ani nic nezměnila, aby se mi ta pleť tak rapidně zhoršila. Opravdu nevím čím to může být.

Reaguji na MyFashionMyRules:
Nojo, tak to je ten důvod - antikoncepce. Největší změna na pleti po vysazení nastane po 4-6 měsících. Takže pokud jí znovu bereš, pleť se ti každou chvíli začne spravovat.
Já i všechny moje kamarádky jsme toho důkazem, vážně po té době nastalo takové zhoršení, že většina skončila na kožním a já začínám s Roaccutanem. Ale ta pauza jen na půl roku byla úplně zbytečná, pokud v tom nebyly zdravotní problémy atp..

Já brala před tím asi 5 let Chloé a Minervu, pak jsem se někde dočetla že se to stahuje, že je to strašně silné a špatné pro organizmus, tak jsem si řekla, že si dám na nějakou dobu pauzu. Byl to necelý rok, ale slyšela jsem, že se tělo začne čistit po půl roce. Teď jsem začala se šetrnější antikoncepcí, tak uvidím. Co to je ten Roaccutan?

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MyFashionMyRules:

Moje laická definice: "stejné svinstvo jako HA".

Nejsilnější léky co jsou na akné (zabírá u 95 % pacientů). Ne každý je snáší dobře a vedlejší účinky jako suché rty a loupající se kůže jsou na denním pořádku... je tu několik vláken, tak si to prostuduj. Každopádně s tím co máš na fotkách ti ho pravděpodobně nepředepíší. Dělá se s tím u nás drahoty a nejdřív musíš podstoupit roli pokusného králíka a vyhazovat peníze za věci co ti nepomůžou nebo jsou obdobné svinstvo (antibiotika) s mnohem menší šancí na trvalé vyléčení. Nejlepší je mít "známého" dermatologa nebo se svěřit doktorovi, že tě to psychicky zžírá.

Reaguji na Mooney:
Jojo Roaccutane je driják, ale já už jsem ho jednou brala a skoro žádné vedlejší účinky jsem neměla a pleť se mi spravila. Fotku mého akné po vysazení HA mám v profilu. Pro někoho je to vážně vysvobození, ale zakladatelce ho určitě nenapíšou. Jí se to spraví tím, že začala zase s HA.

arrow
Neprodává v Bazaru

Pokud jsi byla u kožního a napsal ti něco co nezabralo tak tam zajdi znovu. A pokud jsi tam byla už několikrát a pokaždý tě poslal domů s tim samým tak si najdi jiného kožního.
Pokud HA brát chceš tak se dohodni se svým gynekologem at ti předepíše jinou HA která by měla lepší účinky na pleť.

Pro začátek určitě nedráždit kosmetickýma driákama, nepoužívat na to přehršel kosmetiky... Nech to odpočívat, ošetřuj minimálně ( tím myslím ráno, večer jedním hydratačním preparátem nejlépe hydratační micerálka + jemný nedráždivý krém)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené