arrow
profile_image
klarca08
od 23. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, zajímá mě, za jak dlouho jste brali první pilulku tohoto léku od první návštěvy vašeho dermatologa a za jak dlouho jste viděli první výsledky. Jsem objednaná k paní Rulcové v Brně, bohužel její prestiž v oboru akné zapříčinila 3-měsíční čekací lhůtu. Předpokládám, že Roac. nedostanu při první návštěvě "na ruku", údajně je potřeba dost vyšetření před tím. Jak dlouho tyto procesy mohou trvat?

arrow
profile_image
face
od 3. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj.. Než mi moje kožní předepsala roaccutan, tak to trvalo asi dva měsíce. Mně doktorka říkala, že roaccutan nepředepíše někomu, kdo ještě nikdy nezkoušel vnitřní antibiotika. Takže napřed mi předepsala ty antibiotika a jakousi vodičku a gel. A až viděla, že mi to vůbec nepomáhá, tak mě teprve poslala na odběr krve a pak až mi předepsala roaccutan. Byla jsem z toho taková nešťastná, každá nová vyrážka se rovnala novému fleku a nové jizvě, takže mi docela vadilo to, že mi ho předepsala až nějak za ty dva měsíce myslím. Navíc jsem nebrala antikoncepci a ta se musí brát minimálně měsíc dopředu.
A co se týče prvních výsledků. No ze začátku jsem spíš pociťovala vedlejší účinky, tzn. příšerně suché rty, bolest klobů a nohou tak celkově. Zlepšení nevim, kdy přesně přišlo, ale asi tak za dva tři měsíce a super to bylo tak v tom pátém měsíci braní, v té době už jsem neměla ani žádné vedlejší účinky. Roaccutan jsem brala půl roku, na začátku srpna jsem dobrala svoji poslední pilulku a musím říct, že opravdu lituju toho, že jsem ho nezačala brát dříve. Ty jizvy jsou šílené.

arrow
profile_image
KatyMax
od 25. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím, já jsem meěíc od dobrání Curacne (to samé jako Roaccutane) a jsem nadšená. Měla jsem štěstí na doktorku, ona mi to nabízela už tak před rokem ale já jsem se toho bála, měla jsem zafixováno že je to nějakej hroznej jed. Ale nakonec jsem se k tomu odhodlala, na začátku dubna jsem šla na testy z krve, pak na gyndu pro potvrzení že nejsem těhotná a pak podepsat papír že neotěhotním. Všude píšou že musíš brát antikoncepci, já ji ale už asi 4 roky neberu a nemínila jsem s tím začínat. Doktorka mi řekla že mě nutit nemůže a že to ani prověřovat nemůže, takže když jí řeknu že ji beru že mi to bude věřit )) ale v případě že bych otěhotnela bych na potrat na 1000% šla, prý to nějak mění DNA dítěte. Po výsledcích mi paní doktorka všechno vysvětlila (jak to brát 2x denně v různých dávkách) a dostala jsem léky. Po 14 dnech jsem viděla změny, pleť měla jinou strukturu, netvořili se nové boláčky, jen jakoby vyhnívaly ty co už pod kůží byli, po měsíci to už bylo hodne znát, a po těch třech a půl měsících co jsem to brala to je úplně supéééér, vůbec nic se mi na xichtě nedělá, jen se teď už dohojují různé jizvičky a flíčky. Vedlejší účinky byli ale jen dva - suché rty a lehká bolest kloubů. Pusu jsem mazala PureLane a to bylo to nejlepší co mohlo být, dalo se to přežít, za ten výsledek to rozhodně stálo!! Je to nádhera neřešit hnusnou beďarovitou pleť. Jen opravdu škoda jak říká FACE že jsem to nezačala brát už dávno, jizev a fleků by bylo méně. Opravdu to doporučuji každému kdo má s pletí výraznější problém. A že prý jako vedlejší účinek jsou deprese - tak leda u labilních jedinců ale mě se každým dnem nálada zlepšovala jak jsem viděla ty rychlé a úžasné výsledky. Takže směle do toho. Jo a žádné antibiotika jsem předtím nebrala, jen jsem zkoušela plno vodiček a mastiček, ale nikdy to nemělo výsledky.

Hojky.Já jedu zítra do nemocnice na kožní kde jsem domluvená, že mi už napíší roaccutane, veškerá léčba selhala.. Jsem zvědavá co to se mnou udělá, samozřejmě se chci zbavit akné, ale mám strach z vedl.účinků... Neřeším suchost atd,ale bojím se toho vypadávání vlasů... Jsem taky zvědavá kdy nastoupí první účinek, slibuju si od toho docela dost. Určitě sem dám vedět kdy uvidím první výsledky.

Máš-li tlustou kůži a kořínky chlupů/obočí/vlasů hluboko, tak není důvod k obavám, a stejně je to jen dočasné, kořínky to nelikviduje a po dobrání se to zase znormalizuje.

Reaguji na mufallo:
Díky, docela jsi mě uklidnila, ale jestli mám tlustou kůži..no spíš ne. Akorát jsem dojela z nemocnice, doktorka na Roaccutane říkala jen samé pozitiva, s vedlejšíma účinkama se setkává pouze s tou suchostí sliznic, údajně vypadávání vlasů měla jen jeden případ a deprese, to je údajně nesmysl, prý pacienti mají deprese z akné a ne z Roaccutanu. Dala mi k tomu takovou brožurku, tak to tady studuju. Lék mám objednaný v lékárně, dojde v pátek, takže od pátka zahajuju 30 mg/den. Myslím že mám maximálně střední formu, ani to možná ne, jde spíš o to, že se mi udělají 4 boule a ty mi jizví a tak pořád dokola, mám na pleti max 5-10 uhrů ale jsou to spíše boule a dlouho se hojí. Jak jsem psala v jiném tématu viz anktikoncepce atd. Opravdu doufám že mi to pomůže, protože ty jizvy jsou nepříjemné.Nebaví mě pořád někomu odpovídat, že si opravdu tu pusu myju, že to není ze špíny atd. V tomhle lidi umí být opravdu zlí. Tak trochu je chápu, někdy se totiž štítím i sama sebe.Ale věřím že léčba dobře dopadne. Tímto zdravím všechny co taky léčbu zahajují.

Cituji Jorkie: se mi udělají 4 boule a ty mi jizví a tak pořád dokola

to je přesně ono, no, a za ty leta pak člověk vypadá...
S těma depkama že by vůbec nic u nikoho nebylo, to je individuální a trochu nesouhlasím, i když můžou vzniknout třeba oklikou - únava = nestíhání... (já bych v té době byla nejradši nevylezla z postele) a vzhled taky není nic moc, když všechno najednou začne lízt z kůže ven a i když už toho moc není, tak je obličej rudý jak spařený rak.

Hojky,
tak do galerie jsem si dala fotky pravé a levé tváře před zahájením léčby. Jenom poznamenávám, že na fotkách mám pleť ještě docela dobrou,dobrala jsem teď antibiotika Doxybene, a akné asi o 50 procent ustoupilo. Jinak jsem to měla mnohem horší

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jorkie,

a ted si představ, že kluci tam toho mají třeba 10x tolik co ty a nemaj možnost to ničím zakrýt

Reaguji na FiFa20:
ahojky,
hele, já si moc dobře uvědomuju, že žádnou hrůzu hrůzoucí na puseně nemám.
Ale věř, že i toto mi dost ztěžuje život, bohužel lidi umí být zlí a to mám na puse jen trochu, nedovedu si představit co prožívají lidi, co mají těžkou formu akné. Nejradši bych některým chytrolínům, co mají pleť jako alabastr, naliskala, opravdu jsem se setkala s názorem, že si pusu nemyju a jiné hloupé kecy.Dnes jsem si prohlížela na netu galerii, kde jsou fotky před a po léčbě Roaccutanem, a vstávaly mi hrůzou vlasy, co asi za každou fotkou je, jaký příběh plný trápení. Takže si moc dobře uvědomuju, že moje akné je ještě dost v pohodě a jak říkáš: holky to zakrejou makeupem... I když můj přítel má také akné a někdy mu to přemáznu pudrem hihi. A výsledek docela dobrej, ale máš pravdu, makeup prostě pro kluky není.

Reaguji na FiFa20:
Víš, kdybych byla mladší..tak dnes nad tím asi už mávnu rukou, ale ať se na mě nikdo nezlobí, akné ve 26 letech je fakt síla, možná proto to tak řeším...chjooo. Všichni kolem mě mají nádhernou pleť, je to prostě nespravedlivé, co jiného na to říct. Možná kdybych vyrazila na nějakou střední školu tak bych si připadala normálně, ale v práci jsem opravdu jediná s akné a cítím se prostě blbě.

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jorkie:

já vím, jaký to je, taky se modlím za ten den, kdy se probudím a budu mít čistou plet , no v pátek si jdu pro aknenormin (konečně), tak snad ten den někdy nastene No nemáš to tak hrozný, viděl jsem 100x horší ( i u holek), ale je pravda, že holky s akné si fakt na ulici nevšimnu, ne že by mi vadilo až tak to akné, ale hned to o ní něco vypoví, třeba to, že o sebe moc nepečuje a není si to schopna ani nějak zakrýt. Fakt to vypadá děsně, u kluků je to zase něco jinýho no. Ale fakt mi není příjmený, když se na mě holka dlouze podívá a já nevím, jestli se na mě kouká protože se jí líbím nebo jen pozoruje moje akné...Já byl na střední taky jeden z mála, kdo to měl. Mrzí mě, že jsem šel ke kožní až nekdy v 4taku... mohl jsem mít mnohem lepší život už dřív ale snad už se blýská na lepší časy TObě taky držím palce

Reaguji na FiFa20:
Já tě můžu aspoň trochu uklidnit, a myslím si že teď budu mluvit snad za většinu holek, že akné u kluků není tak hrozné a myslím že málokterá na tebe kouká, protože zkoumá tvé akné (pokud to na té fotce jsi ty, tak kouká na tebe protože se jí líbíš) Úplně tě ale chápu, že tě to taky štve a chtěl by jsi mít pěknou pleť..ale tohle ti budiž útěcha, že k chlapovi to jde víc než k ženské. Přece jen ženy jsou křehké bytosti a akné na nich působí opravdu hrubě, co jsi budeme nalhávat. Byly doby kdy jsem měla tvářičku jako dětskou prdelku a randila jsem s klukama co měli akné a někteří měli i jizvy a můžu ti říct, že jsem to vůbec neřešila. Chlapi mají výhodu že jim sluší i vrásky, jak nespravedlivé že. Já si jdu v pátek pro Roaccutane do lékárny, takže léčbu zahajuješ stejně jako já. Opravdu věřím, že to zabere, musí!

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jorkie:

No já vím no, ale stejně je to divnej pocit, nejradší bych tu kůži vzal a celý to stáhl No začneme ve stejnej den , to je fajn No doufám, že me dobře vyjde krev, jestli mě to nenapíše, tak asi skočím po vlak. Taky dobrá lečba akné, rychlejší ještě než roacc.:... ale na těch tvých pár pupínků to zabere jako nic

Reaguji na FiFa20:
Mě kožní doktorka napsala Roac. na základě jaterních testů ze srpna 2009, docela jsem se divila, že po mě nechtěla "aktuální" ale stačily ji tyhle od obvoďáka. To mě teda dost překvapilo. Testy mám údajně ok, až na vyšší cholesterol, ale to prý nevadí, no uvidíme, třeba mě u toho braní Roac.trefí šlak hihi když nenapíšu jsem jasná : - ) Hele pod vlak neskákej, je z toho strašný nepořádek a zpoždění vlaku 4 hodiny : - D Jako taky jsem párkrát měla takové myšlenky, to se přiznám, ale řešení to není.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené